Pirmadienis, 2025.04.14
Reklama

Kūno odos priežiūros rutina – ko reikia nepamiršti rudenį

Šaltinis: vlmedicina | 2021-11-10 10:23:19

Veido odos priežiūrai skiriama daug laiko, pastangų ir priemonių, tačiau neretai užmirštama apie ne tokią reiklią, tačiau labai svarbią – kūno odą. Bėgant laikui oda glemba, tampa ne tokia glotni, gali atsirasti pigmentinių dėmių, tad norint išlaikyti ją stangrią ir švelnią, būtina susirūpinti tinkama priežiūra jau dabar.

Kūno odos priežiūra / Pexels.com

Pasak BENU vaistinės kosmetikos konsultantės Laimos Givėliušienės, tinkama kūno odos priežiūra susideda iš keleto etapų: odos prausimo, šveitimo bei drėkinimo ir maitinimo. Jos teigimu, atšalus orams, kūno odos priežiūra tampa dar aktualesnė, tačiau persistengi tikrai nereikėtų, kadangi pernelyg dažnas maudymasis ir odos šveitimas gali išsausinti bei susilpninti barjerinę odos funkciją.

„Norint turėti sveiką odą, vertėtų maudytis trumpiau ir nenaudoti labai karšto vandens. Po prausiklio naudinga nušveisti odą, kadangi šveitimas skatina odos ląstelių atsinaujinimą ir gerina kraujotaką. Šveičiant odą taip pat nereikėtų persistengi – tai daryti rekomenduojama 1–2 kartus per savaitę, bet ne kiekvieno prausimosi metu. Šluostantis rankšluosčiu vertėtų ne trinti, bet tapšnoti – taip oda išsaugos dalį drėgmės“, – sako L. Givėliušienė.

Ekspertė pasakoja, kad po dušo, kol oda dar drėgna, reikėtų naudoti drėkinamąjį kūno kremą ar losjoną, o itin sausai odai – kūno aliejus. Naudojant kūno odos priežiūros priemones, reikėtų laikytis 3 minučių taisyklės: „Odą losjonu, kremu ar kūno sviestu reikia ištepti per 3 minutes po prausimosi, kadangi sušilusi drėgna oda ir atsivėrusios poros maksimaliai pasisavina drėkinančias bei maitinančias medžiagas“, – sako ekspertė ir primena, kad sausiausia oda yra ant mūsų kelių, alkūnių ir blauzdų – ši būklė žiemą gali dar labiau pablogėti, tad joms gali prireikti intensyvesnės priežiūros.

L. Givėliušienė pabrėžia, kad ne tik odos priežiūros rutina, bet ir subalansuota mityba be galo svarbi odos būklei: reikalinga išgerti reikiamą vandens kiekį, valgyti vaisius bei daržoves, riboti greituosius angliavandenius ir nepamiršti baltymų turinčio maisto.

Kosmetikos priemones rinktis pagal odos tipą

Pasak kosmetikos konsultantės, daugelis lietuvių skundžiasisausa ir jautria kūno oda, tačiau šią problemą galima nesunkiai išspręsti pasirinkus tinkamas odos priežiūros priemones. Jos teigimu, rudenį ir žiemą odai norisi daugiau maitinimo ar intensyvesnio drėkinimo, tačiau rinktis kosmetikos priemones kūno odai svarbu individualiai – atsižvelgus į odos tipą.

„Kūno oda nėra tokia lepi, tačiau išsirinkti švelnią ir odos neerzinančią prausimosi priemonę yra tiesiog būtina. Sausai ir jautriai odai naudokite švelnius kreminius arba aliejinius valiklius. Kasdienei normalios odos priežiūrai rinkitės gelius, putas ar kitus jums patinkančius produktus.Po prausimosi sausai ar išsausėjusiai odai gali padėti riebesni kūno kremai, praturtinti aliejais, giliai įsiskverbiančiais drėkikliais, peptidais. Jeigu oda nėra labai stipriai išsausėjusi, naudojamas drėkinantis losjonas arba kūno kremas“, – sako specialistė.

Ekspertė primena, kad renkantis kosmetikos priemones reikia atsižvelgti ir į sezonus: „Rudenį prausiklis turėtų būti kreminis, aliejinis, labiau drėkinantis ar maitinantis. Šaltuoju sezonu prausiklių su aliejais gali ir neužtekti, kad oda būtų pakankamai sudrėkinta ir pamaitinta, todėl reikalinga naudoti kūno kremus, losjonus, kūno sviestą ar kitas panašias priemones – tai ypač aktualu sausos odos savininkams“, – sako L. Givėliušienė.

Svarbi priemonių sudėtis ir teisingas naudojimas

Kalbant apie tinkamiausias kosmetikos priemones kūno odos priežiūrai, L. Givėliušienė ragina jas rinktis atsakingai ir atkreipti dėmesį į sudėtį.

„Odai labai naudingi ingredientai yra kolagenas, vitaminas E, vitaminas A, hialurono rūgštis bei glicerinas. Dėl šios priežasties rekomenduojama, kad naudojami kūno kremai, losjonai ar kitos priemonės būtų praturtinti bent keletu šių ingredientų. Šios medžiagos leidžia džiaugtis švelnesne, minkštesne ir stangresne oda“, – teigia ji.

Specialistė pastebi, kad dalis žmonių krypsta į kraštutinumus – arba visam kūnui naudoja vos vieną priemonę, arba prisiperka labai daug atskirų kremų kiekvienai kūno sričiai. Pasak jos, visada svarbiausia rasti balansą.

„Paprastai yra atskiriama, kad kremai rankoms skirti naudoti tik joms, bet nieko baisaus neatsitiks jeigu rankoms naudosite ir kūno kremą. Tačiau pėdoms ir suskirdusiems bei išsausėjusiems kulnams reikia specialių priemonių. Dailią odą turėti gali daugelis, svarbiausia įdėti pastangų ir ją puoselėti. Svarbu naudoti kokybiškas priežiūros priemones, nepamiršti sveikos mitybos ir tinkamos odos apsaugos“, – teigia L. Givėliušienė ir primena, kad kuo anksčiau pradedama rūpintis kūno oda, tuo ilgiau ji išlieka jaunatviška ir sveika.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sterilizacija – nematomas, bet svarbus žingsnis rūpinantis pacientų saugumu
Ar kada susimąstėte, kas nutinka su medicinos priemonėmis po operacijos, procedūros ar tyrimo? Pavyzdžiui, kaip paruošia...
Fiksuoti dantų protezai: sprendimas, keičiantis ne tik šypseną, bet ir gyvenimą
Dantų netekimas – ne tik estetinė, bet ir funkcinė bei psichologinė problema, su kuria susiduria daugybė žmonių. N...
Už ekrano – spąstai vaikams, kurių nematome: ko imtis jau dabar?
Reaguodama į pastaruoju metu viešai nuskambėjusius skaudžius įvykius dėl vaikų savižalos ar net mirties atvejų, Sveikato...
Patinimas, diskomfortas, spaudimas – ar tai išvarža?
Su pilvo išvaržomis susiduria įvairaus amžiaus žmonės, dažniausiai – rūkantieji. Įprastai pilvo išvarža staigaus s...
Vilniuje – pirmoji storosios žarnos naviko endoskopinė operacija
Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje atlikta pirmoji sostinėje sudėtinga endoskopinė operacija, kurios metu jaunai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų