Šeštadienis, 2024.12.21
Reklama

Kuo iš kitų išsiskiria levandų ir arbatmedžio aliejai

vlmedicina.lt | 2015-08-17 00:01:30

Apie eterinių aliejų naudojimą  kosmetikoje ir buityje portalui VLMEDICINA.LT pasakoja kosmetologė Eglė Stalaučinskytė.

 

Aromaterapija
© Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) nuotr.

 

Eteriniai aliejai – tai pagrindinės medžiagos, naudojamos aromaterapijoje (aromaterapija – gydymas eteriniais aliejais). Tai stiprų aromatą turinčios, lakios, koncentruotos ir skvarbios medžiagos,  turinčios įvairų poveikį odai ir bendrai žmogaus organizmui. Eteriniai aliejai gali veikti tonizuojančiai, raminančiai, turėti antiseptinių, analgetinių, detoksikuojančių, sveikatinančių savybių.

Eteriniai aliejai gaunami distiliavimo, taip pat anfleražo (gaunama medžiaga vadinama absoliutais – jie koncentruotesni ir pasižymi stipresnėmis sveikatinančiomis savybėmis nei eteriniai aliejai, ir jie kur kas brangesni) būdu, taip pat naudojamas ir šaltasis spaudimo būdas.

Eteriniai aliejų naudojimas: eteriniai aliejai visada naudojami skiesti, t.y. su baziniu aliejumi ar kitu tirpikliu (spiritas, alkoholis – dažniausiai kvepalų pramonė).

Jei eterinio aliejaus įpilsite į vandenį – jo neatskiesite. Norint panaudoti eterinį aliejų, pavyzdžiui, vonioms, pirmiausia eterinį aliejų patartina atskiesti su spiritu ar geros kokybės alkoholiu (pakanka 1 valgomojo šaukšto) ir gerai išmaišyti, o tik paskui pilti visą mišinį į vonią. Taip pat vonioms su eteriniais aliejais tinka ir riebus pienas, geriau kaimiškas, o parduotuvėse įsigytas pienas dažniausiai ne daugiau nei 3,5 proc. riebumo.

Dažniausiai rekomenduojama eterinių aliejų koncentracija kosmetikos produkte neturėtų viršyti 3 porc., o ypač jei eterinius aliejus naudojate pirmą kartą  - patartina neviršyti 0,5-1 proc. koncentracijos. 1 proc. koncentracijos  skiediniui  reikalinga 100 lašų pagrindinio aliejaus (apie 5ml) ir tik 1 lašelis eterinio aliejaus. Eterinį aliejų galima lašinti ir į naudojamas riebios tekstūros kosmetikos priemones – pvz., kremą, bet ne daugiau nei 1 lašą eterinio aliejaus vienam kremo užtepimui. Ne daugiau nei 2 lašus galima įlašinti ir į kasdienai naudojamą šampūną.

Labai populiarus patalpų kvėpinimas naudojant aromatines lempas. Tai keraminiai ar molio indai, statomi ant kaitinimo elemento ar virš žvakės, ir į vandenį lašinamas pasirinktas eterinis aliejus. Kaisdamas eterinis aliejus pradeda skleisti kvapą. Vidutinio dydžio kambariui reikėtų 10-12 lašų eterinio aliejaus. Jei kvapas patalpose pasidaro per stiprus, rekomenduojama nutraukti nuo kaitinimo  indą ir išvėdinti kambarius. Dėl eterinių aliejų savybių pasikeitimo aromatinėms lempoms netinka metaliniai indai.

Eterinius aliejus geriausia naudoti visada skiestus, bet yra ir keli aliejai, tokie kaip levandos ir arbatmedžio, kuriuos galima naudoti ir grynus ant odos. Tačiau jei tai atliekama pirmą kartą, geriau pasikonsultuoti su aromaterapeutu ar kitu specialistu, kuris išmano eterinius aliejus, arba paskaityti papildomą informaciją apie juos.

Negalima viršyti koncentracijos skiedinyje, kadangi eteriniais aliejais galima ir apsinuodyti.

Eterinių aliejų negalima naudoti nėščiosioms, arba naudoti tik su aromaterapeuto ar kito specialisto priežiūra. Atsargiai eterinius aliejus naudoti vaikams, taip pat sergant tam tikromis ligomis. Reikėtų nepamiršti, kad yra ir sveikatai nenaudingų ar net pavojingų eterinių aliejų, tad apie juos reiktų kiekvienam, kuris norėtų pradėti praktikuoti aromaterapiją, plačiau pasidomėti.


Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Užtraukti dūmą paauglius veja ir stresas
„Kuo sunkesnėmis sąlygomis gyvena nepilnametis, tuo didesnė tikimybė, kad jis paklius į žalingų įpročių spąstus&ld...
Gydytojams rezidentams bus skiriamos vienkartinės išmokos
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) priėmė sprendimą, pagal kurį šiemet sutaupytos SAM veiklos lėšos bus skiriamos šali...
Po gyvenimo lūžio: kaip jaunam vyrui pavyko išbristi iš alkoholio ir beprasmybės liūno
Alkoholio upės, konfliktai ir net muštynės – visa tai neseniai buvo eilinės Jono (vardas pakeistas, tapatybė žinom...
Dažniausi švenčių negalavimai ir traumos: ką būtina turėti savo namų vaistinėlėje?
Net ir pačios gražiausios metų šventės gali būti aptemdytos įvairiausių negalavimų, traumų ar susižeidimų. Dažnu atveju...
Šiltos Kalėdos Jonavos ligoninėje: kviečia gimdyti saugiai ir patogiai
Šventinis laikotarpis Jonavos ligoninės gimdymo skyriuje alsuoja ypatinga šiluma – kiekvienas čia gimęs kūdikis ta...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų