Ketvirtadienis, 2024.11.21
Reklama

Kviečia pasirūpinti vaikų sveikata nelaukiant rugsėjo

Šaltinis: vlmedicina | 2024-06-06 11:34:52

Prieš atostogas dauguma tėvelių skuba pasirūpinti mokinio sveikatos pažymėjimu, kurį prieš pradedant lankyti naują ugdymo įstaigą privalu pristatyti iki rugsėjo 15 dienos, o vėliau – kartą metuose. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) specialistai ragina vizito pas vaiko gydytoją neatidėlioti rudeniui ir jo metu nepamiršti, kad vaikus reikia patikrinti ir dėl kai kurių užkrečiamųjų ligų bei sveikatos būklių.

Tuberkulino mėginio atlikimas

6–7 metų amžiaus vaikams prieš mokyklą ir vaikams, priklausantiems tuberkuliozės rizikos grupėms (dažnai sergantys peršalimo ligomis, sergantys lėtinėmis ligomis, neskiepyti nuo tuberkuliozės, bendravę su sergančiais tuberkulioze namuose ar kolektyve), turi būti atliekami tuberkulino mėginiai. Patogiausia šį tyrimą atlikti kasmetinės vaiko sveikatos patikros metu.

Kirmėlinių susirgimų profilaktika

Svarbu žinoti, kad prieš pradedant lankyti vaikų darželį ar pradinę mokyklą arba keičiant minėtas ugdymo įstaigas tyrimų dėl užkrečiamųjų ligų ir būklių sąrašas dar pailgėja. Naujas ugdymo įstaigos kolektyvo narys turi būti patikrinamas dėl kirmėlių, atliekant nuograndų ir išmatų tyrimus. Tikėtina, kad mažų vaikų rankų plovimo įgūdžiai gali būti dar nepakankamai susiformavę, todėl šie tyrimai padės apsaugoti ir kitus vaikus nuo kirmėlinių susirgimų.

Būtina patikrinti dėl utėlių ir niežų

Ugdymo įstaigą lankančių vaikų tėvai turi nuolat tinkamai prižiūrėti vaikų odą, nagus, plaukus, reguliariai tikrinti dėl utėlių ir niežų.

Reikėtų nepamiršti, kad utėlėmis ar niežais apsikrėtę gali būti ne tik vaikai, bet ir jų šeimos nariai. Taigi, vaiko sveikatos patikrinimo metu, nustačius utėlėtumą ar niežus, būtina pasirūpinti, kad visi šeimos nariai taip pat būtų patikrinti ir atsikratytų šių parazitų. Laiku pradėjus taikyti parazitų naikinimo priemones ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems šeimos nariams dar iki mokslo metų pradžios, mokyklose išvengiama užsikrėtimo jomis.

Tam, kad rugsėjo pirmąją vaikai į ugdymo įstaigas susirinktų be šių nemalonių parazitų, ugdymo įstaigose po kiekvienų atostogų organizuojami profilaktiniai patikrinimai. Vaikai, pavyzdžiui, turintys utėlių ar glindų, į ikimokyklinio ugdymo įstaigą nepriimami. Panašūs reikalavimai yra ir kai kuriose mokyklose, kurios jau spėjo savo vidaus dokumentus ir sutartis su vaikų tėvais papildyti atitinkamais reikalavimais.

Pasitikrinti skiepijimo būklę

Sveikatos priežiūros specialistams prieš užpildant Mokinio sveikatos pažymėjimą, rekomenduojama patikrinti, ar vaikas paskiepytas nuo visų užkrečiamųjų ligų pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių. Jeigu dėl įvairiausių priežasčių vaikas nebuvo paskiepytas pagal amžių nuo užkrečiamųjų ligų, vizito metu gydytojas turi sudaryti individualų skiepijimo planą, atsižvelgdamas į vaiko amžių ir vakcinos charakteristikos santraukoje nurodytas skiepijimo indikacijas.

Taip pat siūloma aptarti galimybes ir poreikį paskiepyti vaiką mokamomis vakcinomis, pavyzdžiui, nuo vėjaraupių ar erkinio encefalito.

Tėveliams rekomenduojame neatidėlioti vaikų sveikatos patikrinimų rugsėjo mėnesiui, kai įprastai būna didžiausios eilės pas šeimos gydytojus, o jau dabar užregistruoti vaikus sveikatos patikrai.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Empatijos galia: pasirinkimo gyventi kibirkštį gali įžiebti nuoširdus pokalbis
Kreiptis pagalbos nėra gėdos ar silpnumo požymis – priešingai, tai rodo rūpestį savo emocine sveikata ir gyvenimo...
Priklausomybių specialistai: nekaltų svaiginamųjų medžiagų nebūna
Nors neretai linkstama manyti, jog nikotinas ar alkoholis ne tokia skaudi blogybė kaip narkotikai, vis dėlto bet kokios...
Gimdos polipai: nors gerybiniai, ne tokie jau nekalti
Apskaičiuota, kad viena iš 10 moterų savo gimdoje turi polipų – nepiktybinių gimdos gleivinės išaugų, įs...
Sergančiųjų diabetu skaičius Lietuvoje sparčiai auga: kaip jo išvengti ir kaip padėti sergančiajam
Pasaulyje 1 iš 11 suaugusiųjų serga cukriniu diabetu. Lietuvoje cukriniu diabetu serga apie 5 proc. visų gyventojų. Higi...
Ką daryti, kad medicinos įrangos pardavimų valdymas būtų efektyvesnis?
Medicinos įrangos pardavimų rinka pasižymi griežtais reikalavimais, sudėtingomis tiekimo grandinėmis ir klientų aptarnav...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų