Sekmadienis, 2024.12.22
Reklama

Laikas rinkti spyglius

valstietis.lt | Šaltinis: vlmedicina | 2014-01-14 09:37:51

Pušys – amžių amžius teikia žmogui sveikatos. Naudingas net pušyno oras, nes jis būna prisotintas fitoncidų ir neigiamų jonų. Štai todėl geriausi Lietuvos kurortai Druskininkai ir Palanga yra pušynuose.

Kankorėžiai
Genovaitės Privedienės nuotr.

Sausis ir vasaris – puikiausias metas rinkti pušų spyglius. Iš spyglių galima pasigaminti labai naudingų sveikatai preparatų.

Pušų spygliuose gausu raugų, flavonoidų, alkaloidų, fitoncidų, todėl pušų preparatai ramina nervus, malšina skausmą, turi antivirusinį poveikį. Spygliuose yra ir vitaminų K, P, E, PP, B1 , B2 , B3 , B6 .

Žiemą pušų spygliuose vitamino C būna dvigubai daugiau nei vasarą. Pušų spyglių ištraukomis galima gydyti avitaminozę. Jie didina organizmo atsparumą, lėtina senėjimą, lengvina atsikosėjimą ir varo šlapimą, prakaitą bei tulžį. Spyglių arbatos padeda atsigauti nuvargus, sergant bronchitu, plaučių uždegimu ir net tuberkulioze. Spygliais galima gydyti ir burnos ertmės bei dantenų ligas.

Iš pušų spyglių vitaminingą gėrimą galite pasidaryti taip: didelę saują žalių spyglių su trupučiu šalto vandens sutrinkite grūstuvėje. Užpilkite 3 stiklinėmis vandens, užvirkite ir uždengę palikite pastovėti. Prieš gerdami, paskaninkinte svarainių skiltele ar jų sultimis.

Galima padaryti ir kitaip: 4–5 šaukštus pjaustytų pušų spyglių užpilkite termose litru verdančio vandens ir palikite pusei paros. Tada nukoškite ir gerkite. Skanu su medumi.

Labai naudinga ir pušų spyglių aliejinė ištrauka – fitolis. Juo galima tepti rankas, norint suminkštinti jų odą. Taip pat galima naudoti suskeldėjusiems kulnams gydyti ir stiprinti nagus. Tinka atpalaiduojančiam pėdų masažui, pamaitinti odą po pirties. Jei pušų aliejumi įtrinsite krūtinę, jis palengvins bronchito simptomus. Be to, fitolis malšina sąnarių skausmus ir raumenų nuovargį. Vyrai juo gali nuraminti ir pamaitinti odą po skutimosi. Tai puiki priemonė žiemos vonioms – porą šaukštelių fitolio išmaišykite šiltame piene ir pilkite į vonią.

Pušų aliejinę ištrauką galima naudoti natūraliems eteriniams aliejams skiesti ir kremams, kaukėms, šampūnams, balzamams praturtinti bei aplikacijoms, tvarsčiams gaminti. Fitolio galima įsigyti pas žolininkus arba ekologiškų produktų parduotuvėse.

Pušų preparatų negalima vartoti žmonėms, kurių aukštas kraujospūdis arba jie yra alergiški pušims.

Žolininkė Rasa Subačienė,

valstietis.lt

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 4 / 5 (2). Jūs dar nebalsavote
(2)
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Užtraukti dūmą paauglius veja ir stresas
„Kuo sunkesnėmis sąlygomis gyvena nepilnametis, tuo didesnė tikimybė, kad jis paklius į žalingų įpročių spąstus&ld...
Gydytojams rezidentams bus skiriamos vienkartinės išmokos
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) priėmė sprendimą, pagal kurį šiemet sutaupytos SAM veiklos lėšos bus skiriamos šali...
Po gyvenimo lūžio: kaip jaunam vyrui pavyko išbristi iš alkoholio ir beprasmybės liūno
Alkoholio upės, konfliktai ir net muštynės – visa tai neseniai buvo eilinės Jono (vardas pakeistas, tapatybė žinom...
Dažniausi švenčių negalavimai ir traumos: ką būtina turėti savo namų vaistinėlėje?
Net ir pačios gražiausios metų šventės gali būti aptemdytos įvairiausių negalavimų, traumų ar susižeidimų. Dažnu atveju...
Šiltos Kalėdos Jonavos ligoninėje: kviečia gimdyti saugiai ir patogiai
Šventinis laikotarpis Jonavos ligoninės gimdymo skyriuje alsuoja ypatinga šiluma – kiekvienas čia gimęs kūdikis ta...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų