Lietuvos gyventojai vis drąsiau dalinasi intymiomis temomis su vaistininkais. Pastarieji sako pastebintys, kad Valentino dieną ne vienas vaistinių lankytojas ieškojo patarimų, kuo palepinti savo antrąją pusę. Paklausiausios dovanos buvo vyriškas galias ir imuninę sistemą stiprinantys vitaminai, taip pat įvairios grožio ir kūno priežiūros priemonės.
„Manau, kad lietuviai vis dažniau ir atviriau išdrįsta pakalbėti intymiomis temomis, pavyzdžiui, klausinėja, kuo vieni prezervatyvai skiriasi nuo kitų, teiraujasi, kaip galėtų paįvairinti lytinį gyvenimą. Be to, pasitaiko vis mažiau elementarių klausimų, matosi, kad žmonės tampa labiau išprusę. Lyginant su situacija prieš gerus penkerius metus, kai vyrams paprastai būdavo gėda pirkti kontraceptines priemones, šiandien daugelis jaučiasi ir drąsiau, ir laisviau. Mes savo ruožtu visus irgi kviečiame klausti, rūpintis savo ir mylimų žmonių sveikata“, - sakė vaistininkė Jurgita Jankauskienė.
Vaistininkės teigimu, Valentino dieną, kaip ir daugeliu kitų švenčių proga, vaistinių lankytojai ieškojo dovanų, kurios galėtų suteikti daugiau sveikatos. „Renkamasi buvo atidžiai ir kruopščiai. Vyrams paklausūs buvo vitaminai, moterims – įvairi kosmetika, nuo dušo želės iki lūpų blizgesio. Taip pat buvo stengiamasi nustebinti ir intymesnėmis dovanėlėmis, pavyzdžiui, lubrikantu ar erekciją gerinančių tablečių pakuote. Be to, dažniausiai buvo ieškoma priemonių, kurios būtų papuoštos širdelėmis ar bent raudonos spalvos“, - pasakojo vaistininkė.
J. Jankauskienė užsiminė, kad po Valentino dienos vaistinėse padaugėja pacienčių, kurios kreipiasi dėl ekstra kontracepcijos. „Kalbant apie priemones, apsaugančias nuo nėštumo, šiuo metu madingiausios yra spiralės, tiesa, jos pakankamai brangios, todėl pozicijų taip pat neužleidžia tabletės, pleistrai ir prezervatyvai. Beje, pastarieji įsimylėjėlių dieną taip pat buvo paklausesni nei paprastai“, - sakė vaistininkė.
Visgi, jos nuomone, apie kontracepciją dalis visuomenės vis dar žino per mažai. „Didžiausia klaida yra kontraceptikų nevartojimas arba nereguliarus jų vartojimas. Taip pat dažnai manoma, kad norint apsisaugoti nuo nėštumo, pakanka nutraukto lytinio akto. Taip pat ne visuomet pasirenkamos tinkamos priemonės, pavyzdžiui, turintiems nereguliarius partnerius, būtina ne tik vartoti priemones, apsaugančias nuo nėštumo, bet ir prezervatyvus. Juk tabletės ar pleistrai neapsaugos nuo lytiškai plintančių ligų. Iškilus klausimams visada galite kreiptis į vaistininkus profesionalių konsultacijų“, - pabrėžė J. Jankauskienė.