Į klausimą „kaip jums sekasi?“, gamtos prieglobstyje, pušynų ir Neries apsuptyje šalia Jonavos esančiame Ruklos kaime jau 30 metų veikiančios sveikatingumo oazės pavadinimu „Atgaiva tau“, direktorius Leonas Kačinskas atsakė: „niekada nesiseka blogai“.
Atrodo, kad tai tiesa, - VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūroje (LVPA) p. Kačinskas šią savaitę pasirašė projekto finansavimo ir administravimo sutartį įmonės projekto įgyvendinimui pagal priemonę „Naujos galimybės“.
Sveikatingumo centras, kuris skirtingai nei daugelis kitų panašių centrų, suderina tradicinę mediciną kartu su alternatyviosiomis gydymo technikomis, panaudodamas 75 tūkst. Lt ES struktūrinių fondų paramos lėšų įgyvendins projektą, kurio metu pristatys savo teikiamas sveikatinimo paslaugas tarptautinėse parodose.
Pasak, p. Kačinsko, bendrovė turi sutarčių su Vokietijos, Rusijos, Baltarusijos kelionių agentūromis, klientus į Ruklą atsiunčia ir šių šalių ligonių kasos, tačiau „parodos - šventas reikalas“ norint judėti į priekį.
„Atgaiva tau“ kaip centras, kuriame gydymai po traumų, sąnarių ir ginekologinių bei šių ligų profilių onkologinių operacijų ir virškinimo sistemos ligų suderinami su alternatyviąja medicina bei SPA procedūromis, jau pasivijo pasaulines ekologiškumo, natūralumo tendencijas.
„Manau, kad šiais laikais svarbu palaikyti vidinę pusiausvyrą, o tokie centrai, kuriuose suderinami tradicinis gydymas ir alternatyvioji medicina ypač reikalingi. Beje, Lietuva turi pliusų, nes alternatyvioji medicina žinoma ir taikoma nuo senų laikų, o ištekliai randami Lietuvos pievose ir miškuose,“ – sako LVPA verslo projektų valdymo skyriaus projektų vadovė Neringa Juškienė.
Bendrovei dalyvavimas tarptautinėse parodose - galimybė pristatyti teikiamas paslaugas platesnėse rinkose bei konkuruoti su užsienio ir Lietuvos sveikatinimo centrais kokybiškomis paslaugomis, už prieinamas kainas.
Pats direktorius p. Kačinskas, pagal profesiją gydytojas-psichologas, neabejoja, jog reikia derinti tradicinę mediciną su netradicine: „Vaistažolininkas, reiki, meno terapija, organizuojame plenerus. Tai be galo naudinga mūsų klientams, net onkologinėmis ligomis sergantys žmonės, užsimiršta ir nusiramina.“
p. Kačinsko minėta reiki, Lietuvoje dar naujovė, dar kitaip vadinama „gydančiųjų delnų“ metodu yra japoniškas su meditacija derinamas masažas. Direktoriaus tvirtinimu, tai -- paprastas ir efektyvus būdas atsipalaiduoti ir sugrąžinti gyvybingumą.
Centre taikoma ir meno terapija. Šios vasaros pleneras“ Dėmė“, sveikatinimo centro „Atgaiva Tau“ ir Jonavos rajono savivaldybės kultūros centro bendras projektas, kuriame dalyvavo dailininkai ir centro klientai, užsibaigė praėjusią savaitę.
Dailės terapija – tai laisvas ir greitas dalyvavimas dailės kūrybos procese be jokių išankstinių apmąstymų. Imantis šios veiklos nereikia mokėti piešti.
„Nemaniau, kad tikrai visi gali piešti, visi turime slaptų talentų,“ – pasakoja p. Kačinskas.
Lietuvos verslo paramos agentūra