Studentai, ar jums nenusibodo atsiskaitymai, kurių metu „iškaltą“ medžiagą reikia perrašyti ant popieriaus lapo? Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) vyko netradicinis sveikatos psichologijos pirmo kurso bakalauro studijų programos studentų atsiskaitymas.
Studentai sėdėjo ne prie popieriaus lapų, atsakinėdami į klausimus viešojo kalbėjimo atsiskaityme, o praktiškai pademonstravo savo įgūdžius. Kiekvienas studentas savarankiškai pasirinko temą ir paruošė 5 min. pristatymą. Pristatymų galėjo ateiti pasiklausyti ne tik LSMU bendruomenė, o visi Kauno gyventojai.
Komisija iš trijų narių vertino kiekvieno studento pasirengimą, temos atskleidimą, kalbos struktūrą ir nuoseklumą, kalbos vaizdumą, kūno pozą, gebėjimą užmegzti kontaktą su auditorija ir, žinoma, laiko valdymą.
Pristatyta daugybė temų apie įdomiausius psichologinius eksperimentus, iš kurių dalis vertinami kaip ypač žiaurūs: „Filipo Zimbardo ir Stanfordo kalėjimo eksperimentas“, „CŽV minčių valdymo eksperimentas“, „eksperimentas su mažuoju Albertu“.
Buvo kalbama ir apie emocijas, asmenybių susidvejinimą ar priemirtinius žmonių išgyvenimus. Daugybės klausytojų susidomėjimo susilaukė tokios temos kaip „Prisiminimų kūrimas. Klaidingi prisiminimai“, „Ankstyvosios vaikystės amnezija“, „Placebo efektas“.
Vienas iš renginyje dalyvavusių klausytojų džiaugėsi, kad sužinojo daug įdomių dalykų ir pridūrė: „Džiaugiuosi, kad šiais laikais nedaroma tokių žiaurių bandymų su žmonėmis, nors gal mes apie tai nė nežinome. Psichologinės žinios svarbios ir gali padėti ne tik išvengti konfliktų, tačiau padeda suprasti priežastis, kodėl vienaip ar kitaip elgiamės“.
Pranešimų vaizdo įrašus galite rasti čia.
Ingrida Jaselskytė,
LSMU MA VSF Sveikatos psichologijos katedra