Sekmadienis, 2025.04.20
Reklama

Lūpos vėžio gydymo efektas - akivaizdus

Zita Katkienė | 2015-05-05 15:12:00

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje (RŠL) pirmą kartą sėkmingai atliktos lūpos vėžio šalinimo ir plastikos operacijos. Jas dviem pacientams atliko prieš keletą metų ligoninėje pradėjęs dirbti veido ir žandikaulių chirurgas Robertas Valkeris ir burnos chirurgė Tatjana Rybakova.

Robertas Valkeris ir Tatjana Rybakova
Robertas Valkeris ir Tatjana Rybakova operacinėje. Zitos Katkienės nuotr.

Į RŠL Burnos chirurgijos kabinetą pacientai kreipiasi ir su onkologo siuntimu. Turėdamas gydytojo onkologo siuntimą atvyko ir 67 metų pacientas. Veido ir žandikaulių chirurgui Robertui Valkeriui pacientas papasakojo, jog prieš tris mėnesius išopėjo apatinė lūpa. Pasak gydytojo, pacientui buvo paimta biopsija ir diagnozuotas apatinės lūpos vėžys.

„Apžiūrėjus pacientą bei atlikus išsamius tyrimus, nustatyta, jog navikas neplinta į kitus audinius, todėl nutarta atlikti apatinės lūpos karcinomos radikalią šalinimo operaciją bei rekonstruoti susidariusį defektą vietiniais audiniais“, - pasakoja gydytojas.

Operacija atlikta taikant bendrinę nejautrą. Pobeveik 1,5 valandos trukusios operacijos pacientas jautėsi labai gerai. Žaizda sugijo be komplikacijų. Tyrimais nustatyta, jog vėžiniai audiniai pašalinti radikaliai ir pacientas gali gyventi visavertį gyvenimą.

Antrajam 85 metų pacientui taikytas kiek paprastesnis gydymo metodas. Anot chirurgo R. Valkerio, šiuo atveju onkologinis procesas nebuvo taip plačiai išplitęs ir buvo pasirinktas kitas, mažesnės apimties šalinimo ir apatinės lūpos plastikos metodas. Šiuo metu pacientas sėkmingai tęsia gydymą, konsultuojamas gydytojo onkologo.

Burnos chirurgijos specialistai sėkmingai taiko ir daugiau naujų gydymo metodų. Jau antrus metus sėkmingai dirbanti gydytojų komanda naujausiais europietiškais metodais atlieka ir kitas burnos bei veido ir žandikaulių chirurginės srities operacijas.

„Vieninteliai Šiaurės Lietuvoje gydome veido kaulų lūžimus“, - pasakoja gydytojas.

Operacijos atliekamos nepaliekant matomų randų, nes pjūviai, esant apatinio žandikaulio lūžimams, atliekami burnoje, o esant viršutinio žandikaulio lūžimams - apatiniame voke 2-3mm žemiau blakstienų. Neapsunkinama ir burnos higiena, nes po operacijų nebereikia mėnesiui fiksuoti sąkandžio, kaip būdavo anksčiau. Taikant kokybiškas osteosintezės plokšteles, gydymo kokybė labai pasikeitė.

Priežasčių susirgti - daug

Veido ir žandikaulių chirurgas R. Valkeris sako, jog priežastys, dėl ko žmogus suserga lūpos vėžiu, tiksliai nėra žinomos. Medikai pastebi, kad dažniau suserga mėgėjai kaitintis saulėje, rūkaliai, užsikrėtę herpeso ar žmogaus papilomos virusais. Įtakos gali turėti ir prasta burnos higiena bei imuninė organizmo būklė.

Pirmieji ligos požymiai - negyjanti gleivinės ar odos žaizdelė. Laikui bėgant žaizda didėja, atsiranda išopėjimas. Pastebėjus tokius simptomus, medikai pataria kreiptis į šeimos gydytoją, kuris ir spręstų, ar reikalinga onkologo bei burnos, veido ir žandikaulių chirurgo pagalba.

Klastingos onkologinės ligos galima išvengti. Pasak burnos chirurgės T. Rybakovos, artėjant vasarai saulės vonių mėgėjai turėtų pasirūpinti apsauginiais balzamais ir kremais. Susirūpinti turėtų ir rūkantys žmonės, nes rūkymo žala akivaizdi. Patariama stiprinti imuninę sistemą ir apsisaugoti nuo herpeso viruso.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais
NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Vaikų emocijos per šventes: ką dažnai praleidžiame pro akis?
Artėjant Velykoms, daugelis šeimų ruošiasi jaukioms akimirkoms, spalvingiems margučiams ir šventiniam šurmuliui. Tačiau...
Pavojai sode: kaip gelbėtis nuo peršalimų bei alergijų, kas numalšins raumenų skausmą
Prasidėjo sodo ir daržų sezonas – pavasarinei saulei lepinant, skubame darbuotis lauke. Nors pavasarinė šiluma ner...
Per šventes ir atostogas – ženkliai išaugęs kraujo komponentų poreikis
Per šventes įprastai gerokai sumažėja kraujo donorų aktyvumas ir surenkamo kraujo kiekis, nors kraujo komponentų po...
Nemokėkite be pagrindo – ligonių kasos paaiškina pacientų teises
Esminė privalomuoju sveikatos draudimu apdraustų gyventojų teisė – gauti geros kokybės medicinos paslaugas, kurių...
Nuovargis, prasta nuotaika ir energijos stygius: ko trūksta organizmui?
Jei nuolat esate dirglūs, sunku sutelkti dėmesį, vargina raumenų silpnumas, nuovargis, galūnių tirpimas, nėra apetito &n...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų