Europos Komisijos Sveikatos ir vartotojų reikalų generalinio direktoriaus pavaduotojas Martinas Seychellas: ,,Apie vėžį išgirstame kone kasdien – naujienose, darbe ar pokalbiuose su šeima ir draugais. Remiantis dabartiniais sergamumo Europos Sąjungoje rodikliais, trečdalis vyrų ir ketvirtadalis moterų gali susirgti vėžiu per pirmuosius 75 gyvenimo metus. Europos Sąjungoje vėžys yra antra pagal dažnumą mirties priežastis po širdies ligų. Kasmet jis nusineša per pusantro milijono gyvybių ir iš esmės pakeičia dar 2,5 mln. piliečių, kuriems jis diagnozuojamas, gyvenimą. Visuomenei senėjant, mirčių nuo vėžio turėtų dar daugėti".
Mano, kaip sveikatos ir vartotojų reikalų generalinio direktoriaus pavaduotojo, tikslas yra kovoti su vėžiu visais frontais. Skatindami mokslinius tyrimus ir bendradarbiavimą galime užtikrinti, kad būtų sukurti veiksmingi vėžiu sergančių pacientų gydymo būdai, kuriuos būtų galima taikyti visoje ES. Be to, esame užsibrėžę didinti visuomenės informuotumą apie vėžio prevenciją ir pasiekti, kad iki 2020 m. naujų susirgimų vėžiu sumažėtų 15 proc.
Kova su vėžiu yra viena iš svarbiausių ES politikos krypčių jau nuo 1985 m., kai Komisija ir tuometinės 12 valstybių narių pradėjo vykdyti programą „Europa prieš vėžį“ ir priėmė pirmąjį „Europos kovos su vėžiu kodeksą“. Šis kodeksas dabar atnaujinamas, atsižvelgiant į naujausių mokslinių tyrimų rezultatus. Jo paskirtis – padėti visiems piliečiams gyventi sveiką gyvenimą ir, sulaukus tam tikro amžiaus, pradėti profilaktiškai tikrintis.
Tai didžiulis iššūkis mums visiems. Kiekvienas iš mūsų turime pasirinkti prevencijos kelią ir pasirūpinti ankstyva vėžio diagnostika. Šiandien norėčiau paraginti visus piliečius imti likimą į savo rankas: sveikai gyventi, o sulaukus tam tikro amžiaus apsilankyti pas gydytoją atlikti profilaktinę patikrą, kuri galbūt išgelbės jiems gyvybę.
sam.lt