Klausimas. Planuoju darytis stuburo kaklo dalies ir krūtininės dalies MRT. Patarė privačiai osteopatas. Kai pradėjau ieškotis, matau, kad yra su kontrastine medžiaga ir be. Koks skirtumas? Kokias atvejais koks metodas naudojamas? Audrius, 42 m.
Atsako gydytojas radiologas Artūras Čiuvašovas
Kontrastinė medžiaga naudojama magnetiniame rezonanse (ir kituose radiologiniuose tyrimuose) patologinių pakitimų geresnei vizualizacijai (kontrastingumo padidinimui), įvertinimui, diferencinei diagnostikai. Kontrastavimas nėra būtinas kiekvienu atveju ir priklauso nuo tiriamos srities, ieškomos patologijos, radinių bekontrastinio skenavimo metu.
Tiriant stuburo patologiją, kontrastuojama palyginti retai. Dažniausi atvejai - esant navikinei patologijai, kartais - pooperacinių pakitimų įvertinimui (randinių audinių atskyrimui nuo išvaržos), taip pat esant pūlingai - uždegiminei patologijai. Kiekvienu atveju apie kontrastrinės medžiagos panaudojimą sprendžia gydytojas radiologas, susipažinęs su paciento ligos istorija ir įvertinęs pirminius bekontrastinius vaizdus.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.