Penktadienis, 2025.04.04
Reklama

Magnio trūkumas – ne vienintelė mėšlungio priežastis

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2018-10-31 09:02:52

Netikėtas intensyvus raumenų spazmas, kitaip žinomas kaip mėšlungis, pažįstamas daugeliui. Dažniausiai mėšlungio atsiradimo priežastis yra vitaminų trūkumas. Ypač dažnai mėšlungį sukelia magnio stygius, nes šis vitaminas užtikrina tinkamą raumenų veiklą. Vis dėlto kelis kartus per savaitę reguliariai pasireiškiantys spazmai gali signalizuoti ir apie kur kas rimtesnius sutrikimus, pavyzdžiui, venų varikozę.

Į valgiaraštį patariama įtraukti špinatus. © Algirdo Kubaičio nuotr.

„Eurovaistinės“ farmacijos specialistė Ilma Plynytė sako, kad raumenų spazmų priepuoliai dažniausiai pasireiškia naktį, nes tuo metu raumenys yra atsipalaidavę. Nors nemalonus spazmas gali pasireikšti visiems, didesnę riziką turi sportuojantys, sunkų fizinį darbą dirbantys ar vyresnio amžiaus žmonės.

„Aktyvia fizine veikla užsiimantys žmonės gausiai prakaituoja, todėl iš jų organizmo pasišalina didelis kiekis mikroelementų, tarp jų ir magnis. Vyresnio amžiaus žmonėms mikroelementų stygių neretai lemia tam tikrų vaistų vartojimas“, – paaiškina farmacininkė.

Pasak I. Plynytės, dažnesnių mėšlungio atakų neturėtų išsigąsti ir nėščiosios. Joms mėšlungis gali pasireikšti ne tik dėl mineralinių medžiagų trūkumo intensyviai vystantis kūdikiui, bet ir dėl hormonų pokyčių bei pablogėjusios venų kraujotakos.

Tačiau ne visada priežastis slypi magnio ar kitų svarbių medžiagų trūkume – dažnai pasikartojantys kojų raumenų spazmai, pasak specialistės, gali būti ženklas, kad sutriko venų vožtuvų veikla. Jei mėšlungis kamuoja itin dažnai – kasdien arba keletą kartų per savaitę – reikėtų nedelsiant apsilankyti pas gydytoją.

Greičiau numalšinti

Pasireiškus mėšlungiui, nereikėtų kentėti ir laukti, kol nemalonus skausmas praeis savaime, nes yra būdų, kurie gali padėti jį greičiau numalšinti. Farmacininkė nurodo, jog vienas efektyviausių metodų – atsipalaiduoti ir įtempti skaudamą raumenį.

„Jeigu pasireiškė kojų mėšlungis, rekomenduojama suimti skaudamos kojos pirštus ir riesti juos į save taip tempiant mėšlungio kamuojamą raumenį“, – pataria vaistininkė.

Patyrus mėšlungio spazmą naktį, skausmas turėtų greičiau nurimti pasivaikščiojus. Taip pat greičiau numalšinti nemalonius pojūčius gali padėti šiltas dušas arba kompresai. Verta naudoti ir šildančius tepalus, jie gali ne tik padėti kovoti su skausmu, bet yra tinkami ir profilaktiniam naudojimui.

Stiprinti organizmą

Norint išvengti mėšlungio, naudinga reguliariai atlikti kraujotaką gerinančius pratimus, rinktis saikingą fizinį krūvį, taip pat pilnavertiškai maitintis. Svarbiausia pakankamai gauti magnio, kalcio ir B grupės vitaminų.

„Į valgiaraštį reiktų įtraukti špinatus ir kitas lapines daržoves, riešutus, ruginę duoną, žuvį, bananus, avokadus arba vartoti magnio preparatus. Naudingi ir kompleksiniai vitaminai, pavyzdžiui, magnio ir kalcio arba magnio ir B6 vitaminų kompleksas“, – sako farmacininkė ir primena, jog būtent vitaminas B6 pagerina raumenų veiklai svarbaus magnio įsisavinimą.

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 5 / 5 (1). Jūs dar nebalsavote
(1)
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Medicinos psichologė: kai neigiamos emocijos virsta fiziniais simptomais
Šiuolaikinis gyvenimo tempas, nuolatinis stresas ir emocinė įtampa tapo neatsiejama kasdienybės dalimi. Tačiau pajutę&nb...
Genai – ne nuosprendis: kaip galime perrašyti savo sveikatos scenarijų
Tikriausiai ne kartą teko išgirsti, kad „jei jau tokie genai – nieko nepadarysi“. Tačiau šiandien moks...
Pacientui skiriamas ilgalaikis stebėjimas: ką svarbu žinoti?
Ligonių kasų specialistai primena, kad pacientams, kuriems gydytojas specialistas paskyrė ilgalaikį stebėjimą, kiekvieną...
Vaikų džiaugsmą gerėjančiu oru apsunkina infekcijos: kaip nuo jų apsisaugoti?
Sezoninės infekcijos kasmet tampa iššūkiu vaikų organizmui – sloga, kosulys, gerklės skausmas ir karščiavimas jį s...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų