Trečiadienis, 2025.04.09
Reklama

Maisto produktai, kurie padės kovoje su stresu ir nerimu

Šaltinis: vlmedicina | 2020-06-22 14:41:00

Lėtinis stresas ar ilgalaikis nerimas gali turėti tiesioginės įtakos ne tik kasdieniam mūsų gyvenimui, bet ir sveikatos būklei. Vienas iš būdų, padedančių valdyti stresą – tinkamos mitybos pasirinkimas, - sakoma pranešime žiniasklaidai.

Kepti bananai su šokoladu. VLMEDICINA.LT nuotr.

Prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė Vilma Juodkazienė sako, kad maistas gali iš esmės pakeisti mūsų savijautą, ir išskiria penkis produktus, kurie padės kovoje su stresu ir nerimu.

„Siekiant sumažinti streso ar nerimo lygį, visų pirma reikėtų atkreipti dėmesį į tam tikras maistines medžiagas, kurios gali turėti tiesioginės naudos. Čia reikėtų išskirti vitaminą C, magnį ir Omega-3 riebalų rūgštis. Vitaminas C padeda sumažinti kortizolio, streso hormono, ir kraujospūdžio lygį esant dideliam nerimui, magnis yra būtinas, norint išvengti galvos skausmo ir nuovargio bei pagerinti miego kokybę, o Omega-3 riebalų rūgštys ne tik apsaugo nuo širdies ligų ir depresijos, bet ir mažina streso hormonų perteklių“, – sako V. Juodkazienė.

Maisto ekspertė tikina, kad organizmui naudingų maisto produktų, kurie padeda kovoje su stresu ar nerimu, galima lengvai rasti ne tik sode ar darže, bet ir prekybos tinklų parduotuvėse.

Juodasis šokoladas

Ekspertai seniai darė prielaidas, kad tamsus šokoladas gali padėti sumažinti stresą ir nerimą. Ilgainiui su studentais atlikti tyrimai parodė, kad vos 40 gramų tamsaus šokolado padėjo jiems sumažinti streso lygį.

„Šokoladas turi daug triptofano, kurį organizmas naudoja paversdamas nuotaiką gerinančiais neurotransmiteriais, tokiais kaip serotoninas. Tamsus šokoladas taip pat yra geras magnio šaltinis, mažinantis depresijos simptomus. Tačiau nepamirškite, kad rinktis reikėtų 70 ir daugiau procentų juodąjį šokoladą“, – pataria V. Juodkazienė.

Maisto ekspertė taip pat primena, kad juodajame šokolade yra pridėtinio cukraus ir riebalų, todėl jį vartoti reikėtų nedidelėmis porcijomis.

Špinatai

Lapinės daržovės turi daug mūsų organizmui naudingų medžiagų, jose gausu folio rūgšties, kuri padeda pagerinti nuotaiką stresą keliančių situacijų metu. Tačiau špinatai iš visų lapinių daržovių išsiskiria dėl jo sudėtyje esančio magnio.

„Špinatai pasižymi ypač gausiu magnio kiekiu, kuris reikalingas kovojant su stresu ar nerimu. Žmogui patiriant stresą magnis pasišalina iš organizmo, todėl labai svarbu į mitybą įtraukti maisto produktų, kurie jo turi. Jeigu nesate špinatų gerbėjas, į mitybos racioną galite įtraukti pupelių arba rudųjų ryžių, kuriuose taip pat gausu šios medžiagos“, – pataria maisto ekspertė.

Žolelės ir arbata

V. Juodkazienės teigimu, įvairios žolelės ir iš jų gaminamos arbatos taip pat turi raminantį poveikį ir gali padėti kovoti su nemiga, sumažinti nerimą ar pyktį.

Vienos populiariausių žolelių dėl plataus gydomųjų savybių spektro yra ramunėlės. Jos dažniausiai naudojamos streso sukeltiems simptomams palengvinti – nemigai ar virškinimo trakto sutrikimams. Maisto ekspertė taip pat išskiria ir ne ką mažiau organizmui naudingą mėtą, miežių arbatą arba daugeliui gerai pažįstamą valerijono šaknį, neretai naudojama nerimui ir nemigai gydyti.

Lašiša

Šią žuvį drąsiai galima įvardinti kaip tikrą mitybos superžvaigždę. Lašiša naudinga ne tik dėl joje esančių Omega-3 riebalų rūgščių, kurios padeda sumažinti stresą. Joje taip pat gausu vitamino D, kuris yra ypač svarbus kovojant su depresija.

„Riebią žuvį, tokią kaip lašiša, per savaitę reikėtų valgyti du–tris kartus per savaitę. Šioje žuvyje gausu Omega-3 pagrindinių riebalų rūgščių, kurios padeda padidinti serotonino gamybą. O šiuose riebaluose esanti DHA – dokozaheksano rūgštis – mažina streso hormonus“, – teigia V. Juodkazienė.

Avokadas

Turbūt jau niekas neabejoja avokado nauda žmogaus organizmui. Ne veltui jis neretai pavadinamas supermaistu.

„Avokadas yra dar vienas produktas, kurį patariama valgyti patiriant stresą. Jie teigiamai veikia smegenų ląstelių veiklą ir suaktyviną jų veiklą. Taip pat avokaduose yra gausu stresą mažinančių medžiagų – vitamino B, mononesočiųjų riebalų rūgščių ir kalio“, – sako maisto ekspertė.

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 5 / 5 (1). Jūs dar nebalsavote
(1)
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
​Ministrė: už valstybės apmokėtas gydymo paslaugas pacientai neturi primokėti
Sveikatos apsaugos ministerijoje trečiadienį per spaudos konferenciją pristatyti įstatymų pakeitimai, kurie turėtų užtik...
Skausmui gydyti pradėta taikyti periferinė elektrinė nervų stimuliacija
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Anesteziologijos, intensyvios terapijos ir skausmo gydymo centro Skausm...
Judėjimas ir veido oda: jie susiję kur kas labiau, nei galėtumėte pamanyti
Pavasarį daugelis žmonių pradeda aktyviau judėti – daugiau laiko praleidžiame gryname ore, sportuojame ir siekiame...
Venų varikozė: gyventi be skausmo, kompleksų ir komplikacijų baimės
Remiantis naujausiais Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, venų varikozė (kitaip – varikozinės venos...
Žmogaus papilomos virusas – nuo tikėjimo mitais iki nerimą keliančios statistikos
Lietuvoje sergamumo gimdos kaklelio vėžiu rodikliai išlieka vieni didžiausių Europoje ir viršija Europos Sąjungos (ES) v...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas