Sekmadienis, 2025.04.06
Reklama

Maksas ir delfinai: „Faktas, kad pasikeičiau emociškai“

Ilona Petrovė | Šaltinis: vlmedicina | 2016-05-28 00:01:11

Grupės „Biplan“ lyderis Maksas Melmanas į televizijos projektą „Delfinai ir žvaigždės“ atėjo tik tuomet, kai pasvėrė visus argumentus ir įsitikino, kad tuo nepakenks gyvūnams. Portalo skaitytojams pokalbis su „biplanu“ apie tai, kas padėjo susidraugauti su šiais jūrų gražuoliais, ką jie pakeitė Makso gyvenime ir kodėl jie laimingi gyvena delfinariume.

Lauryno Butkevičiaus nuotr.

Jūs ne dažnai dalyvaujate televizijos projektuose. Kodėl sutikote šį sykį?

Tiesą sakant, ne iš karto sutikau. Atrodo, iš visų dalyvių paskutinis apsisprendžiau ir vėliausiai pradėjau treniruotis. Ilgai svarsčiau. Pirmiausia, televizinis formatas man gana svetimas. Antra, nežinojau, ar viską spėsiu. Įsivaizdavau, kad šis projektas suvalgys daug laiko. Iš tiesų, kaip vėliau paaiškėjo, jo reikėjo gerokai daugiau nei maniau.

Na, ir trečias, ko gero, svarbiausias aspektas – darbas su delfinais. Svarsčiau, ar savo dalyvavimu mes gyvūnams nesuteiksime diskomforto. Domėjausi tuo. Kalbėjau ir klausiau patarimo savo draugo, plėšrių jūrų gyvūnų trenerio. Ir tik viską pasvėręs, atėjau į projektą.

Nebijojote?

Ne, baimės nebuvo. Esu žmogus, nebijantis vandens ir mėgstantis jame leisti laiką. Tiesa, iš pradžių buvau atsargus. Bet kiekvienas treneris, dirbantis su gyvūnais, turi būti atsargus. Kaip minėjau, draugas daug pasakojo, be to, mačiau, kaip jis dirba. Taigi padariau išvadas.

Privalai būti atsargus, nes tai yra gyvūnas, kuris gali nesuprasti tavęs, o tu – jo. Bet lyg ir nebuvo tokių momentų, iškart suradom bendrą kalbą.

Lauryno Butkevičiaus nuotr.

Kas padėjo susidraugauti?

Mes supratome vieni kitus. Delfinai yra labai jautrūs, puikiai jaučia tavo emocijas, supranta, su kokia energetika ateini pas juos. Todėl privalai kontroliuoti savo emocijas ir gerbti gyvūną. Jei gerbsi juos, delfinai gerbs tave, bendraus su tavimi, jie supras tave ir tu suprasi juos.

Ką pajutote per pirmą susitikimą su delfinais?

Anksčiau su delfinais neteko bendrauti. Pirmą kartą mes tarsi apsičiupinėjome vieni kitus, susipažinome. Na, o antras kartas jau buvo ramesnis ir stabilesnis. Ir nebereikėjo atsargumo.

Apskritai kaip jautėtės šou? Ar pasikeitė jūsų savijauta?

Dar ne iki galo supratau. Bet faktas, kad emociškai pasikeičiau. Sunku net paaiškinti, kas vyksta, bet iš treniruotės išeini pašviesėjęs. Apsivalo mintys, tampi ramesnis ir emociškai stabilesnis. Gali kur kas ramiau savo prioritetus sudėlioti. Supranti, kad kai kurie dalykai, į kuriuos labai kreipdavai dėmesį ir išgyvendavai dėl jų, neverti to. Bendravimas su delfinais labai patempia kaip žmogų.

E. Sabaliauskaitės nuotr.

Ar delfinai paveikė projekto dalyvių santykius?

Nenoriu labai girtis, bet per tuos kelis mėnesius mes tapome draugais, nors galbūt ne visi glaudžiai bendravome tarpusavyje. Tikrai keistas jausmas: žmogų žinai du tris mėnesius, o pažįsti jį kaip nuluptą ir tave jis pažįstą kaip nuluptą! Iš tiesų labai draugiškas kolektyvas, tiek mes, tiek treneriai nuolat bendravome ne tik baseine.

Ar reikia gero fizinio pasirengimo?

Žinoma, galima su delfinais bendrauti nuo platformos krante. Bet jei esi pasiruošęs dirbti su gyvūnais vandenyje, tikrai reikia.

Savaime suprantama, pirmiausia turi neblogai mokėti plaukti. Projekto pabaigoje jau darėme sudėtingus elementus, kuriuos pirmąkart atėjęs tikrai nepadarytum. Pavyzdžiui, delfinas tave stumia į dugną, o gylis šeši metrai, paskui išstumia atgal. Tad čia jau reikėjo daug jėgų ir pasiruošimo.

Ar specialiai tam ruošėtės?

Ne, specialiai nesitreniravau. Prieš treniruotę ar pasirodymą natūraliai apšildavau ir paprakaituodavau, kol užsivilkdavau hidrokostiumą. Suprantama, padarydavau elementarių apšilimo pratimų, kad nepatempčiau raumenų. Bet tik tiek.

Negaliu pasakyti, kad labai intensyviai sportuodavau iki projekto, bet esu gana sportiškas žmogus. Ir vaikystėje, ir dabar tenka su draugais pažaisti futbolą, prieš tai žaidžiau ledo ritulį komandoje „Hockey Punks“. Tiesa, norėtųsi sportuoti daugiau.

Ką manote apie tai, kad delfinai gyvena nelaisvėje?

Jau sakiau, kad tai buvo vienas iš svarstytinų aspektų, ar dalyvausiu šiame projekte. Iš tiesų viską reikia pamatyti iš vidaus: kaip treneriai bendrauja su delfinais, kokiomis sąlygomis jie gyvena ir pan. Tai yra visiškai nerealu! Delfinai treneriams yra tarsi vaikai, juos prižiūri ir myli kaip vaikus. Gyvūnai nuolat tiriami mediciniškai: tikrinamas kraujas, ar nėra infekcijų, ar neserga. Be to, kruopščiai prižiūrimas ir tikrinamas maistas, žuvies kokybė.

Taip, yra daug sakančių, kad reikia gyvūnus paleisti į laisvę. Daug apie tai diskutavome ir su treneriais, ir kitais dalyviais. Mūsų delfinariume gyvena Juodosios jūros delfinai. Jei mes juos paleisime, kas su jais nutiks? Po savaitės jie bus negyvi. Neišsimaitins, be to, Juodojoje jūroje labai užterštas vanduo ir intensyvi laivyba.

Laisvėje delfinai gyvena iki 25 metų. O žinote, kiek metų yra vyriausiam Jūsų muziejaus delfinui? Argui yra daugiau nei 40! Ir biologiškai jis yra pačiame žydėjime.

Visus šiuos dalykus reikia pasverti ir padaryti išvadas. Aš suprantu ir tuos žmones, kurie sako, kad jie yra nelaisvėje kankinami. Ir nesakau, kad būtinai aš esu teisus. Tačiau jie nėra kankinami, delfinai gyvena gerai ir džiaugsmingai. Sakau tai, ką mačiau. Aš mėgstu pirma pamatyti, tada daryti išvadas ir kalbėti.

O dalyvautumėt antrą kartą tokiame šou?

Be jokios abejonės, dalyvaučiau. Tai labai užveda ir įtraukia.

Tiek šiame šou, tiek koncertuose jūs spinduliuojate teigiamą energiją. Pasidalinkite su portalo skaitytojais receptu.

Tai nėra receptas. Tiesiog manau, kad reikia pozityviai žiūrėti į gyvenimą ir dalintis tuo pozityvumu su kitais. Tai yra tarsi užburtas, bet kartu stebuklingas ratas: dalinimasis pozityvumu ir gerumu yra vienas iš būdų puikiai jaustis. Atiduotas pozityvumas grįžta su kaupu.

E. Sabaliauskaitės nuotr.
Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikata be vaistų
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pirmą kartą Lietuvoje dar gimdoje esančiam vaisiui atskirtos amniono juostos
Gabrielė 25-ąją nėštumo savaitę Šiauliuose ultragarsinio tyrimo metu sužinojo, kad vaisiaus kojytė yra stipriai padidėju...
Sodininkystės sezonas: kokie pavojai slypi dirbant sode?
Gamtai bundant ir sužaliavus pirmiesiems augalams, sugrįžta ne tik malonumas laiką praleisti dirbant sode, bet ir pavoja...
Ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje ekstremalios situacijos atveju
Nerami geopolitinė padėtis skatina vis daugiau žmonių rūpintis savo saugumu. Viešojoje erdvėje diskutuojama apie būtinia...
Vaikai rinksis visavertį maistą, kai sveika mityba taps visos šeimos ritualu
Daugelis tėvų susiduria su iššūkiu – nevalgiu ar išrankiu vaiku, kuriam sunku įtikti. Tačiau būtent vaikystėje for...
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų