Šeštadienis, 2025.04.05
Reklama

Marijampolės ligoninėje išgelbėta gimdyvė

vlmedicina.lt | 2016-01-27 18:16:19

Sausio viduryje Marijampolės ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriuje išgelbėta ant mirties slenksčio atsidūrusi gimdyvė. 31 metų moteriai netikėtai pasireiškė itin pavojinga būklė – gausus kraujavimas po gimdymo.

Spaudos konferencija
Spaudos konferencija Marijampolėje

Jauna marijampolietė nėštumo metu jautėsi gerai, buvo sveika, niekuo nesiskundė. Gimdymas taip pat praėjo sklandžiai. „Praėjus pusvalandžiui po gimdymo kraujavimas iš gimdos nesiliovė“, – prisimena Marijampolės ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriaus vedėja Lina Jucienė. „Teko išsikviesti kolegas iš Kauno klinikų, kurie padėjo suvaldyti šią dramatišką situaciją“, - tęsė L.Jucienė.

Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė prof. Rūta Nadišauskienė džiaugėsi, kad šis potencialiai fatališkas atvejis baigėsi gerai dėl greito Marijampolės medikų sureagavimo, diagnostikos ir darnių daugiadalykės komandos veiksmų.

„Didžiausias stebuklas, kad dabar sveika moteris džiaugiasi sveiku naujagimiu. Tai Marijampolės ir Kauno medikų komandinio darbo pavyzdys, kuris įrodo, kad nėščiųjų ir gimdyvių sveikatos priežiūros sistema veikia efektyviai”, - kalbėjo profesorė.

3-6 proc. gimdymų komplikuojasi gausiu kraujavimu. Pogimdyminis kraujavimas — tai viena dažniausių gimdyvių mirtingumo priežasčių Lietuvoje.

„Ne tik perinatologijos centruose dirbantys specialistai tinkamai įvertina situaciją ir laiku sureaguoja adekvačiais veiksmais, - pagyrų kolegoms negailėjo prof. R.Nadišauskienė. - Medicinos specialistai vadovaujasi vieningomis akušerijos metodinėmis rekomendacijomis visoje Lietuvoje“.

Gimdyvės nebūtų pavykę išgelbėti be laiku pradėto kraujo perpylimo. Kraujo donorų paaukoto kraujo dėka moters būklė pradėjo sparčiai gerėti. Kauno klinikų gydytoja transfuziologė Sonata Argustaitė pasakojo, kad perpilta virš 12 litrų kraujo ir jo komponentų, taigi prireikė net 30 donorų kraujo, kad būtų kompensuotas netekto kraujo kiekis ir normalizuotųsi kraujo krešėjimas. Kartu su gydytoja transfuziologe į Marijampolę kolegoms padėti važiavęs Kauno klinikų gydytojas akušeris ginekologas dr. Vitalijus Černius teigė, kad didžiausią darbą padarė gimdymą priėmę gydytojai.

„Man atvykus, moters būklė buvo sunki, tačiau buvo pradėti visi reikiami veiksmai. Kraujo perpylimas darė teigiamą poveikį”, – džiaugėsi jis.

Be stebuklus darančios modernios medicinos įrangos, specialistų rankos ir kompetencija yra svarbiausi veiksniai, išgelbėję gimdyvę. Praeitais metais 25 Marijampolės ligoninės medicinos specialistai, dirbantys su nėščiosiomis ir gimdyvėmis, kėlė kvalifikaciją moderniuose mokymuose, kuriuose įsisavino šveicarų projekto metu išleistas akušerijos diagnostikos ir gydymo metodines rekomendacijas. Jų dėka visi parinkti veiksmai buvo efektyvūs ir nulemė sėkmingą atvejį.

„Susidūrėme su kriziniu atveju ir didžiule įtampa, tačiau komanda dirbo vieningai ir mes išvengėme dramatiškų pasekmių. Čia ypač pasitarnavo konfliktų valdymo kursai,” - kalbėjo Akušerijos ginekologijos skyriaus vedėja L.Jucienė.

Šveicarijos Federacija Lietuvai skyrė net 32 mln. eurų pagerinti nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūrą. Projekto metu išleista 70 mokslo įrodymais grįstų metodikų (40 akušerijos ir 30 neonatologijos), kuriomis nuo šiol vadovaujamasi kiekvienoje Lietuvos ligoninėje. Metodikos unikalios ir lengvai suprantamos, nes prie jų prisidėjo ir visuomenės atstovai – aktyvios mamos, kelių NVO atstovai. Projektą vykdo Kauno klinikos kartu su partnerėmis – 27 Lietuvos ligoninėmis.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pirmą kartą Lietuvoje dar gimdoje esančiam vaisiui atskirtos amniono juostos
Gabrielė 25-ąją nėštumo savaitę Šiauliuose ultragarsinio tyrimo metu sužinojo, kad vaisiaus kojytė yra stipriai padidėju...
Sodininkystės sezonas: kokie pavojai slypi dirbant sode?
Gamtai bundant ir sužaliavus pirmiesiems augalams, sugrįžta ne tik malonumas laiką praleisti dirbant sode, bet ir pavoja...
Ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje ekstremalios situacijos atveju
Nerami geopolitinė padėtis skatina vis daugiau žmonių rūpintis savo saugumu. Viešojoje erdvėje diskutuojama apie būtinia...
Vaikai rinksis visavertį maistą, kai sveika mityba taps visos šeimos ritualu
Daugelis tėvų susiduria su iššūkiu – nevalgiu ar išrankiu vaiku, kuriam sunku įtikti. Tačiau būtent vaikystėje for...
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų