Mažeikių regioninės ligoninės medikai nėra abejingi tam, kas vyksta Lietuvos sveikatos apsaugos sistemoje, - įsitikino „Vakarų Lietuvos medicinos“ kūrybinė grupė, apsilankiusi šioje Vakarų Lietuvos įstaigoje.
Kodėl, sprendžiant iš rodiklių, ši sistema Lietuvoje nėra efektyvi, kodėl egzistuoja didžioji ir mažoji korupcija, kas galėtų ją įveikti, kaip pritraukti gydytojus į Mažeikius, kokios yra gydytojų atsakomybės ribos teisiniu požiūriu – šiais ir kitais klausimais diskutavo medikai.
Ligoninės direktorius Albinas Lidžius konstatavo, jog Mažeikių gydytojai dirba pernelyg dideliais krūviais, todėl būna pervargę ir pikti. Ir tai dėl to, kad į Mažeikių „užkampį“ jau šešeri ar septyneri metai neatvažiuoja nauji specialistai. Jei valdžia panorėtų, šią problemą išspręstų rezidentų darbas bei regioninio kontrakto įvedimas.
Kaip vieną iš problemų, neleidžiančių vykti pažangiems procesams, medikai įvardijo tai, kad ligoninėms vadovauja savivaldybių politikai, kurie nieko apie mediciną neišmano. Pavyzdžiui, spaudžia pirkti brangią aparatūrą, skirti pinigų remontui, o paskui – uždaro skyrių ir išleistieji pinigai nueina šuniui ant uodegos.
„Vakarų Lietuvos medicinos“ atstovas dr. Audrius Šimaitis pateikė keletą konkrečių idėjų, gimusių dirbant Australijoje ir Anglijoje, kaip sistemą padaryti efektyvesnę.
„Jungtinėje Karalystėje, pavyzdžiui, koronografijos atliekamos ambulatoriškai, o Lietuvoje pacientas laikomas parą. Po angioplastikos operacijų Anglijoje pacientas gydytojo prižiūrimas 6 valandas, Lietuvoje – dvi paras. Kardiostimuliatorius Anglijoje patikrina ne juos implantavę daktarai, o specialiai išmokytos slaugytojos“, - pavyzdžių, kaip būtų galima tvarkytis ekonomiškiau, pateikė gydytojas.
Medikai sutarė, jog sveikatos apsaugos sistemoje reikalingi kompleksiniai pokyčiai: į ją turi būti integruoti vadybininkai, išplėsta slaugytojų kompetencija, padaryti kiti svarbūs žingsniai. Tačiau norint šias idėjas realizuoti, reikalinga turėti labai aiškią siekiamybės viziją.