Egzistuoja daugybė tyrimais paremtų įrodymų apie miego stokos įtaką suaugusiesiems: nuo prastos nuotaikos, mažo darbingumo, prastesnės sveikatos ir depresijos iki sudėtingų santykių su artimaisiais ir draugais. Vaikai miego trūkumą patiria rečiau, tačiau ir vaikui miegas yra be galo svarbus.
Miego svarba paryškėja dar labiau po Londone atlikto tyrimo. Nustatyta, kad penkiamečiai, kurie miega mažiau nei 11 valandų, yra linkę daugiau užkandžiauti ir daugiau suvalgyti nei vaikai, kurie miega 11 ar daugiau valandų. Apie tyrimą rašoma „Journal of Obesity“.
Miego trūkumas atsispindėjo ir per kitą prizmę. Mažiau, nei pagal jų amžių rekomenduojama, miegantys vaikai turėjo didesnį kūno masės indeksą. Šioje grupėje buvo daugiau nutukusių vaikų. Primename, kad įvairios pasaulinės sveikatinimo organizacijos ikimokyklinio amžiaus vaikams rekomenduoja miegoti 11-12 valandų.
Tyrime dalyvavo 1008 penkerių metų vaikai iš Anglijos ir Velso. Vidutiniška miego trukmė šioje tiriamųjų grupėje buvo 11,48 val. Puikiai pataikyta į normas. Tačiau dalis tiriamųjų miegodavo mažiau nei 11 valandų. Kuo ši grupė išsiskyrė? Vaikai per dieną sušlamšdavo daugiau beverčio maisto, dažniau ir užkandžiaudavo. Jų svoris buvo didesnis. Pastebėta, kad net po sotaus pagrindinio valgymo šie vaikai tiesdavo ranką į kokį skanėstą.
Taigi miego trūkumas vaikus priveda prie hedonistinio valgymo. Valgoma ne tam, kad būtų pasisotinta, bet kad būtų patirtas malonumas.
Be to, tokie maitinimosi įpročiai it bumerangu sugrįždavo į patį miegą. Mažiau miegantys ir daugiau užkandžiaujantys vaikai sunkiau ir užmigdavo.
Šaltinis:
https://bit.ly/1NokX1U International Journal of Obesity, online August 11, 2015.