Respublikinės Šiaulių ligoninės administracijoje surengti spaudos pusryčiai, skirti Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti. Su žurnalistais bendravo ligoninės generalinis direktorius Petras Simavičius, medicinos direktorė Vaiva Makštutienė, Psichiatrijos klinikos direktorius Eugenijus Mikaliūnas, Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos direktorius Algirdas Gauronskis, Konsultacijų poliklinikos vedėjas Antanas Lukošaitis – vadovai ir medikai, kuriems nuolat tenka bendrauti su žiniasklaida, viešai spręsti gydymo įstaigoje kylančias problemas, informuoti visuomenę apie gydymo įstaigos naujoves, galimybes, formuoti ligų profilaktikos įgūdžius.
Medikai vertino žiniasklaidos dėmesį
Respublikinės Šiaulių ligoninės generalinis direktorius įvertino žiniasklaidos skiriamą dėmesį gydymo įstaigai, jos darbuotojams. Pasak jo, šiandienos žiniasklaida daro didžiulę įtaką tam, kaip visuomenė suvokia mediką, kaip įsivaizduoja jo darbą. Bendraudami su žiniasklaida medikai turi puikią progą formuoti visuomenės nuomonę, informuoti, šviesti bei atsakyti į visuomenės keliamus klausimus. Tyrimai rodo, jog medicina žiniasklaidos temų sąraše užima panašią vietą kaip ekonomika, teisė, finansai, transportas ir kt. temos. Tad medicinos temos yra aktualios ir visuomenė vertina tuos leidinius, kuriuose gvildenamos medicinos temos. Žiniasklaidos priemonės gali tapti puikia priemone formuojant visuomenės nuomonę bei mediko įvaizdį.
Ligoninė didelį dėmesį skiria pacientų konfidencialumui užtikrinti. Darbą su žiniasklaida ligoninėje koordinuoja medicinos direktorė Vaiva Makštutienė, klinikų vadovai, skyrių vedėjai, kurie yra puikūs savo srities specialistai, gabūs pašnekovai.
Spaudos darbuotojų profesinės dienos proga generalinis direktorius Petras Simavičius dėkojo visiems spaudos, televizijos, radijo, interneto portalų atstovams, kurie dirba nelengvą darbą žiniasklaidoje ir skiria dėmesio ligoninės gyvenimui.
Už bendradarbiavimą su žiniasklaida generalinio direktoriaus Petro Simavičiaus padėkos įteiktos medicinos direktorei Vaivai Makštutienei, Moters ir vaiko klinikos Priėmimo, skubiosios diagnostikos ir intensyvios slaugos skyriaus vedėjai Liudai Gražinai Bekerienei, Psichiatrijos klinikos direktoriui Eugenijui Mikaliūnui, Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos direktoriui Algirdas Gauronskiui, Konsultacijų poliklinikos vedėjui Antanui Lukošaičiui.
Bendrauti su žiniasklaida – atsakomybė
Visuomenei atvira gydymo įstaiga neslepia informacijos nuo žurnalistų. Pasak medicinos direktorės Vaivos Makštutienės, koordinuojančios darbą su žiniasklaida Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, džiugina, kai žiniasklaida geranoriškai priima informaciją medicinos temomis, ieškoma ir kompromisų, sprendžiant problemas.
„Džiugina, kad raginate gydytojus išsakyti mintis apie ligų profilaktiką, sveiką gyvenseną. Žiniasklaidoje išplatintos mintys yra paveikios – jei po straipsnio apie vėžio profilaktiką vienam žmogui bus diagnozuota ši baisi liga, bus visų didžiulė pergalė, nes kiekvienas žmogus yra didžiulė vertybė“, - vertino žurnalistų pastangas V. Makštutienė, vertinanti objektyvią tiesą, kai žurnalistai išklauso visus konflikto dalyvius ir gal net ir nemalonią problemą sprendžia teisingai.
Pasak Psichiatrijos klinikos direktoriaus Eugenijaus Mikaliūno, su žurnalistais bendrauti yra pakankamai atsakinga. Ir ne tik tada, kai kreipiasi žurnalistai dėl blogos žinios, bet ir tada, kai nori perteikti gerą žinią. „Aš linkęs paprašyti laiko pasiruošti“, - teigia didžiulę bendravimo patirtį turintis vadovas.
„Psichikos sveikatos gydytojui yra sunkiau, nes žmonės kartais įsivaizduoja, kad gydytojas įsigalvoja žmogaus ligą. Todėl manau, kad psichiatrų bendravime su žurnalistais yra sudėtingesnių dalykų“, - įsitikinęs E. Mikaliūnas.
Medikas pagyrė žiniasklaidą už tai, kad mažiau skiriama vietos ekstrasensams, burtininkams, kurie savo galiomis gydo žmones. Tačiau žurnalistai visada domisi žiauriais nusikaltimais, kuriuos atlieka psichikos ligoniai – jie gilinasi ir aiškinasi, kodėl vienais atvejais nusikaltėliai pripažįstami pakaltinamais, kitais – nepakaltinami.
Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos direktorius Algirdas Gauronskis pasidžiaugė, jog nutolsta laikai, kai žurnalistui bloga žinia buvo gera žinia. „Gal žmonėse mažėja pykčio“, - mąsto medikas.
Anot mediko, žiniasklaidoje turėtų būti daugiau temų apie sveikatos profilaktiką, kurios žmonėms padėtų suprasti, jog daugelis sveikatos problemų – dėl jų pačių kaltės, nes jie patys turi žiūrėti ir rūpintis savo sveikata. O spauda, vertinama skaitytojų, turėtų ne tik pateikti informaciją, bet ir formuoti nuomonę.
Respublikinės Šiaulių ligoninės Konsultacijų poliklinikos vedėjas Antanas Lukošaitis pastebi, jog bendraujama su žiniasklaidos priemonėmis per mažai. „Galėtume daugiau bendrauti, tada aiškiau būtų visuomenėje sprendžiamos sveikatos problemos, labiau suprantamas ligoninės gyvenimas, vykstantys pokyčiai “, - sako žurnalistų mėgiamas ir vertinamas gydytojas, mielai bendraujantis net ir ne darbo kabinete ar ne darbo laiku – kai tik žurnalistams prireikia patyrusio gydytojo komentarų, patarimų. Pasak mediko, kuo atviriau bendraujam, tuo visuomenei aiškiau, kokie pokyčiai vyksta ligoninėje, sveikatos apsaugos sistemoje. Konsultacijų poliklinikoje – didelis būrys specialistų, kurių informacijos, žinių ir kompetencijos prireikia daugeliui. Tačiau visko, ko pageidauja žmogus, medikai suteikti negali: stinga lėšų, stinga gydytojų. Tad drauge su žurnalistais pavyksta padėti žmogui sulaukti reikiamos pagalbos.
Zita Katkienė,
Respublikinė Šiaulių ligoninė