Sekmadienis, 2025.04.13
Reklama

Metiniai Lietuvos sveikatinimo įstaigų rezultatai: įžvelgiamas sveikatos turizmo renesansas

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2025-04-08 11:02:59

Lietuvos sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacija skelbia, kad 2024-ieji Lietuvos sveikatinimo sektoriui tapo išskirtiniais – sveikatinimo įstaigose pernai apsilankė net 290 tūkst. asmenų, o tai 16 proc. daugiau nei 2023 metais. Dar įspūdingiau atrodo 21 proc. išaugęs svečių nakvynių skaičius, pasiekęs beveik 1,5 mln. ir reiškiantis, kad vidutiniškai atvykusieji sanatorijose ar reabilitacijos įstaigose apsistoja 5 paras.

Masažas / Pranešimo autorių nuotr.

„Praėjusius metus galime drąsiai vadinti sveikatinimo turizmo renesansu Lietuvoje“, – teigia Nacionalinės sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacijos vykdančioji direktorė Lina Nosevič. Ji pabrėžia, kad pokyčiai apima visus tris pagrindinius sektoriaus segmentus: Privalomojo sveikatos draudimo fondo finansuojamą medicininę reabilitaciją, Lietuvos gyventojų komercinius apsilankymus bei užsienio svečius.

Asociacijos vadovę ypač džiugina augantis lietuvių susidomėjimas vietiniais kurortais ir sveikatinimo įstaigomis. Ten savo lėšomis atvykusių tautiečių nakvynių skaičius išaugo net 18 proc. Vidutiniškai lietuviai dabar sanatorijose praleidžia beveik tris naktis.

„Lietuviai vis labiau vertina profilaktinį sveikatinimą ir tam pasirenka vietines sanatorijas. Šį pokytį skatina ne tik augantis sąmoningumas sveikatos klausimais, bet ir nuolat atsinaujinantis įstaigų bei vietovių, kur jos yra, veidas: modernizuojama infrastruktūra, diegiamos inovatyvios procedūros, gerinama aptarnavimo kokybė“, – tvirtino L. Nosevič.

Lietuvos sveikatinimo įstaigos 2024 m. sulaukė ir nemenko ir atvykstančiųjų iš vetur dėmesio. Suskaičiuota, kad jose apsilankė 27 tūkst. užsieniečių, kurie vidutiniškai ten praleido daugiau nei 7 nakvynės. Įdomu tai, kad ilgiausiai viešėjo Izraelio (11,9 naktų) ir Vokietijos (11,5 naktų) piliečiai.

„Užsienio klientai vertina unikalias Lietuvos kurortų gamtines gydymo priemones – mineralinį vandenį ir gydomąjį purvą, derančius su europinio lygio medicinine priežiūra“, – paaiškina asociacijos vadovė. Ji pastebi, kad daugelis užsieniečių tapo lojaliais klientais, sugrįžtančiais dešimt ar daugiau metų iš eilės.

Nors didžiausią nakvynių skaičių pernai fiksavo Izraelio piliečiai, antroje vietoje – vokiečiai, trečioje – latviai. Tačiau ryškiausias proveržis užfiksuotas tarp lenkų – jų į Lietuvos sveikatinimo įstaigas per praeitus metus atvyko net 50 proc. daugiau, nei 2023 m.

„Gal ir paradoksalu, bet Lenkija, turinti gausybę savo kurortų, siunčia vis daugiau asmenų į Lietuvą. Juos, tikėtina, traukia aukštesnė aptarnavimo kokybė ir efektyvesnis gydymas“, – komentuoja L. Nosevič.

Nors 2024 m. rezultatai džiugina, asociacijos vadovė mato dar didesnį augimo potencialą.

„2019 metais, prieš pandemiją, priėmėme net 52 tūkst. užsienio klientų. Tai rodo, kad dar turime kur augti“, – pabrėžia ji.

L. Nosevič teigimu, siekiant dar geresnių rezultatų, pagrindiniai iššūkiai Lietuvos sveikatinimo sektoriui yra auganti tarptautinė konkurencija, nacionalinių standartų trūkumas, nepakankamas mokslinių tyrimų finansavimas ir silpna valstybės parama.

„Nepaisant to, augimo potencialas išlieka didelis. Ypač, jei sustiprinsime konkurencinį pranašumą per technologines inovacijas ir skaitmeninimą, tvarumo principų įgyvendinimą, kompleksinių, individualizuotų sveikatinimo programų kūrimą, integraciją į Europos kurortologinių tyrimų erdvę ir moksliniais tyrimais pagrįstų sveikatinimo paslaugų plėtrą“, – įvardijo asociacijos vadovė.

Anot jos, pasaulinė sveikatinimo turizmo rinka nuosekliai auga ir prognozuojama, kad iki 2028 m. šis segmentas kasmet plėsis daugiau nei 10 proc. Tokiame kontekste, L. Nosevič įsitikinimu, Lietuva turi visas galimybes tapti reikšminga sveikatinimo turizmo kryptimi Europoje.

Nacionalinė sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacija vienija 16 viešojo ir privataus sektoriaus įstaigų visoje Lietuvoje. Bendrai jose vienu metu gali gydytis ir sveikatintis daugiau nei 5 500 žmonių, aptarnaujamų maždaug 4 000 darbuotojų.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sterilizacija – nematomas, bet svarbus žingsnis rūpinantis pacientų saugumu
Ar kada susimąstėte, kas nutinka su medicinos priemonėmis po operacijos, procedūros ar tyrimo? Pavyzdžiui, kaip paruošia...
Fiksuoti dantų protezai: sprendimas, keičiantis ne tik šypseną, bet ir gyvenimą
Dantų netekimas – ne tik estetinė, bet ir funkcinė bei psichologinė problema, su kuria susiduria daugybė žmonių. N...
Už ekrano – spąstai vaikams, kurių nematome: ko imtis jau dabar?
Reaguodama į pastaruoju metu viešai nuskambėjusius skaudžius įvykius dėl vaikų savižalos ar net mirties atvejų, Sveikato...
Patinimas, diskomfortas, spaudimas – ar tai išvarža?
Su pilvo išvaržomis susiduria įvairaus amžiaus žmonės, dažniausiai – rūkantieji. Įprastai pilvo išvarža staigaus s...
Vilniuje – pirmoji storosios žarnos naviko endoskopinė operacija
Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje atlikta pirmoji sostinėje sudėtinga endoskopinė operacija, kurios metu jaunai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų