Klausimas. Man pripažino mielofibrozę. Norėčiau sužinoti daugiau apie tą ligą. Ar labai blogai, kad ji tokiam amžiuj atsirado, ir kiek galima išgyventi su šia liga? Indrė, 19 m.
Atsako gydytojas hematologas dr. Romualdas Jurgutis
Mielofibrozės eiga paprastai lėta, tik jaunesnio amžiaus žmonėms progresavimas didesnis. Tai liga, kurios metu kraujo gamybą iš kaulų čiulpų perima blužnis ir ji didėja. Mielofibrozė turi visokių genetinių ar molekulinių mutacijų, todėl ir išgyvenamumas, priklausomai nuo piktybiškumo išraiškos genuose, gali būti labai skirtingas. Turime ligonių, kurie po to, kai liga diagnozuota, išgyvena 20-30 metų. Dar svarbu tai, kada liga diagnozuota. Jei diagnozuota tada, kai ji jau išreikšta, išgyvenamumas gali būti 10-15 metų. Pažymėtina, kad kasmet atsiranda vis naujų gana efektyvių vaistų, todėl yra viltis, kad ir ši liga bus sėkmingai gydoma. Dabar atliekami naujo vaisto klinikiniai tyrimai, šis vaistas gali padėti esant tam tikram genetinio fermento defektui. Sergant šia liga, kai ima vystytis mažakraujystė, galima ir kaulų čiulpų transplantacija, bet jos sėkmingumas – tik apie 50 proc.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.