Pirmadienis, 2024.12.16
Reklama

Mielomine liga sergantieji prašo pritarti gyvybiškai būtinų vaistų kompensavimui

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2018-04-12 10:28:11

Viena dažniausių kraujo vėžio ligųmielomaLietuvoje serga apie 600 žmonių. Nuo 2005–2010 metų šios ligos gydymo rezultatai iš esmės pasikeitė, klinikiniai tyrimai rodo nuolat ilgėjantį pacientų išgyvenamumą, o nauji vaistai ir gydymo metodai išrandami beveik kasmet. Kaip pastebi kraujo vėžiu sergančiuosius vienijanti asociacija „Kraujas“, Lietuvoje naujų vaistų kompensavimas, lyginant su Vakarų Europos, Skandinavijos šalimis, vidutiniškai atsilieka 1224 mėn.

© Fotolia.com

„Vien šiuo metu sprendimo dėl kompensacijos Lietuvoje laukia keturi veiksmingi mielominei ligai gydyti skirti nauji vaistai, kurių efektyvumas patvirtintas Europos Sąjungos institucijų, o gydymas jais jau kompensuojamas daugelyje Europos šalių. Lietuvoje inovatyvūs vaistai yra prieinami tik mažai daliai mielomine liga sergančių pacientų arba neprieinami visai, o tai reiškia, jog gydymo nesulaukę pacientai miršta“, – kalbėjo asociacijos „Kraujas“ vadovė Ieva Drėgvienė.

Šiuo metu Ligų, vaistų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija svarsto keturis vaistinius preparatus dauginei mielomai gydyti: karfilzomibą, daratumumabą, pomalidomidą, panobinostatą. Kraujo vėžiu sergančius pacientus atstovaujanti asociacija „Kraujas“ baiminasi, jog minėti vaistai artimiausiu metu nepasieks pacientų, nes trims vaistams Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (toliau – VVKT) nustatė 10 balų terapinę vertę, o vienam iš jų terapinė vertė nenustatyta.

„Visi vaistai yra patvirtinti Europos vaistų agentūros, pripažinta, jog jie ilgina išgyvenamumą, tuo tarpu, VVKT nustatydama terapinę vertę, ją dirbtinai sumažino, argumentuodama tuo, kad vaistai turi šalutinių reiškinių. Toks VVKT priimtas sprendimas prieštarauja Europos vaistų agentūros sprendimui ir reiškia, kad vaistai turi didesnę žalą paciento sveikatai nei naudą. Mieloma yra progresuojanti mirtina liga, todėl galimi šalutiniai reiškiniai yra tikrai mažiau svarbūs nei žmogaus gyvybės išsaugojimas.

Stebime situaciją, kai gyvybiškai reikalingų vaistų kompensavimas yra vilkinamas, nepateikiant svarių argumentų, o onkologinių vaistų terapinės vertės yra dirbtinai mažinamos, siekiant PSDF biudžeto lėšas nukreipti ne sveikatos priežiūrai, bet kitoms ne sveikatos sritims, taip pažeidžiant LR Konstituciją bei pacientų teisę į visavertę sveikatos priežiūrą“, – sakė I. Drėgvienė.

Asociacija „Kraujas“ drauge su mielomine liga sergančiais pacientais ir jų artimaisiais balandžio 10 d. kreipėsi į LR Sveikatos apsaugos ministeriją, prašydami kuo skubiau peržiūrėti visų keturių vaistinių preparatų terapines vertes bei svarstyti vaistų kompensavimą mielomine liga sergantiems pacientams.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Lytiškumo ugdymas: su vaikais kalbėkime natūraliai
„Mama, tėti, o kaip aš atsiradau?“ – tai klausimas, anksčiau ar vėliau nuskambantis kiekvienuose namuo...
5 geriausi vitaminai nuo plaukų slinkimo
Gražūs plaukai – yra svarbu tiek moterims, tiek vyrams. Ypač dažna problema yra plaukų slinkimas ir nors tai &ndas...
Apledėjusi kelio danga: kas gali apsaugoti vairuotojus ir pėsčiuosius
Plikledis kelyje sukuria pavojingas situacijas, kurios dažnai baigiasi automobilio slydimu. Deja, šių vairavimo aplinkyb...
Psichologė apie savęs ir savo vietos paieškas paauglystėje
Sunku su tais paaugliais – teiginys, kurį priimame kaip aksiomą. Auklėti paauglį – tėvystės egzaminas, mokyt...
Nuolatinius dubens skausmus kenčiančioms moterims – efektyvus gydymo sprendimas
Dubens pilnakraujystės sindromas (DPS) – dažnas moterų sveikatos sutrikimas, galintis reikšmingai pabloginti jų sa...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų