Pirmadienis, 2025.04.14
Reklama

Ministerija ragina savivaldybes elgtis atsakingai ir didinti algas gydytojams ir slaugytojams

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2017-09-13 10:42:58

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vadovybė kreipėsi į šalies savivaldybes, kurių įsteigtos gydymo įstaigos nepakėlė gydytojams atlyginimų, ragindama jas elgtis atsakingai ir iš PSDF rezervo skirtus pinigus medikų algos didinti naudoti pagal paskirtį – gydytojų ir slaugytojų darbo užmokesčiui didinti.

© Algirdo Kubaičio nuotr.

Be to, SAM atkreipia dėmesį, kad po viešų raginimų didinti gydytojams ir slaugytojams atlyginimus, kai kurios įstaigos tai padarė. Tai rodo, kad viešumas ir vadinamoji „gėdos lenta“ duoda teigiamų rezultatų.

SAM kreipdamasi į savivaldybes bei ligonių kasas nurodė, kad gydymo įstaigos privalo užtikrinti atlyginimų kėlimą ir tai yra įtvirtinta ne vienu teisės aktu. Pavyzdžiui, birželio mėnesį buvo pasirašyta LNSS šakos sutartis, kuri įpareigojo gydymo įstaigų vadovus gautas papildomas lėšas skirti algoms didinti. Taip pat savivaldybės informuotos, kad bus atliekama nuolatinis monitoringas, kaip gydymo įstaigos didina algas medikams.

Dar prieš kelis mėnesius sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymu buvo rekomenduojama pakelti atlyginimus gydytojams ir slaugytojams 8 proc. ir absoliuti dauguma gydymo įstaigų į tai atsižvelgė.

Viceministrės Gintarės Šakalytės teigimu, dalis iš jų pakėlė algas tik gydytojams ir slaugytojams, kiti algas tolygiai kėlė visiems medicinos darbuotojams.

„Svarbiausia yra užtikrinti, kad algos apskritai kiltų ir tam skirti pinigai iš tiesų pasiektų darbuotojus, o ne būtų panaudoti kitais tikslais. Tačiau iš tiesų buvo ir tokių gydymo įstaigų, kurios algų medikams nepakėlė. Paaiškinimų, kodėl jos to nepadarė yra įvairių. Kai kurios gydymo įstaigos tai motyvuoja tuo, kad turi skolų, kitos netgi suderino tai su steigėjais, t. y. savivaldybėmis. Tačiau šiuo atveju jokie pasiaiškinimai negali būti pagrindas nekelti algų, nes skirti pinigai turi būti naudojami pagal paskirtį“, - sako G. Šakalytė.

Anot jos, kiekvienos gydymo įstaigos administracijos darbas ir pareiga yra gebėti efektyviai tvarkytis ir racionaliai panaudoti gautas lėšas.

„Gydymo įstaigos pinigus gauna už suteiktas paslaugas, todėl gavus apmokėjimą įstaigų vadovai patys turi užtikrinti, kad gauti pinigai būtų tinkamai paskirstyti, o darbuotojai gautų jiems priklausantį atlygį. Tam šiais metais buvo skirtos papildomos lėšos, tad jos turi būti skirtos darbuotojams, o ne gydymo įstaigos skoloms padengti ar dar kam nors“, - sako G. Šakalytė.

SAM surinkta informacija rodo, kad panašaus dydžio ir panašias paslaugas teikiančios gydymo įstaigos elgiasi labai skirtingai. Vienos iš jų padidino algas, pavyzdžiui, Jonavos, Vilkaviškio, Biržų, Kalvarijos ligoninės. Tuo tarpu kitos to daryti nesiruošia, pavyzdžiui, Jurbarko, Pasvalio, Anykščių raj., Druskininkų ligoninės.

SAM pavaldumui priklauso tik 17 šalies gydymo įstaigų, o 258 gydymo įstaigos yra pavaldžios savivaldybėms (2017 m. I ketv. duomenimis).


Nuo spalio 1 dienos planuoja padidinti darbo užmokestį Šakių PASPC.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: atlyginimai
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Gydytojas psichiatras apie depresiją be antidepresantų
Greitai susirandame informaciją, greitai atsiduriame kitame pasaulio krašte, greitai atliekame darbus, greitai susipažįs...
Ką daryti užsidegus telefonui ar elektriniam paspirtukui
„Ličio jonų bateriją galima prilyginti sprogstamajam užtaisui. Ji saugi, bet reikia žinoti, kaip su ja elgtis&ldqu...
Nemalonioms problemoms – greitas, modernus ir efektyvus gydymas
Kai kuriuos simptomus esame linkę ignoruoti, atidėliojame ir apsilankymą pas specialistą. Į šią kategoriją greičiausiai...
Velykų simbolis – margutis: kaip dažyti, kad kiaušiniai nesukeltų sveikatos problemų?
Artėjant Velykoms daugelis ieško įmantrių ir originalių margučių dažymo būdų – nuo daržovių nuovirų iki ryškių orn...
Sterilizacija – nematomas, bet svarbus žingsnis rūpinantis pacientų saugumu
Ar kada susimąstėte, kas nutinka su medicinos priemonėmis po operacijos, procedūros ar tyrimo? Pavyzdžiui, kaip paruošia...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų