Antradienis, 2024.12.17
Reklama

Ministrė R. Šalaševičiūtė siūlo perimti Respublikinės Kauno ligoninės patirtį trumpinant eiles

vlmedicina.lt | 2014-09-01 15:20:34

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, viešėdama Respublikinėje Kauno ligoninėje, pabrėžė, kad įgyvendinant pokyčius Lietuvos gydymo įstaigose būtina veikti racionaliai, vengti teikiamų paslaugų dubliavimosi bei optimaliai išnaudoti turimus resursus.

Rimantė Šalaševičiūtė
Rimantė Šalaševičiūtė. Redo Vilimo (BFL) nuotr.

„Respublikinė Kauno ligoninė yra pirmoji, kurią tapusi ministre aplankiau šiame mieste. Norėjau realiai pamatyti ne tik vienos iš didžiausių Laikinosios sostinės gydymo įstaigos skaudulius, bet ir susipažinti su gerosiomis patirtimis, sužinoti apie tolimesnius planus“, – akcentavo ministrė R. Šalaševičiūtė.

Ministrė R. Šalaševičiūtė su Respublikinės Kauno ligoninės generaliniu direktoriumi doc. dr. Linu Vitkumi aptarė pacientų laukimo eilių pas gydytojus konsultantus trumpinimo svarbą. Pasak ministrės, tai viena opiausių sveikatos sistemos problemų, kai pacientas pas gydytoją konsultantą negali patekti greitai ir sulaukti jam reikalingos pagalbos. Vis dėlto, kaip pastebėjo R. Šalaševičiūtė, kai kurios ligoninės stengiasi išspręsti šią problemą.

„Manau, jog ne viena sveikatos priežiūros įstaiga gali perimti Respublikinės Kauno ligoninės patirtį, kuomet įdarbinus naujų gydytojų specialistų konsultantų, prailginus Konsultacijų poliklinikos darbo laiką bei priėmus kitus vadybos sprendimus pavyko sutrumpinti laukimo eiles“, – teigė ministrė.

Ligoninėje veikiančioje Konsultacijų poliklinikoje pas daugelį gydytojų konsultantų galima patekti per kelias dienas.

Apsilankiusi Respublikinės Kauno ligoninės Psichiatrijos klinikos Marių sektoriuje ministrė R. Šalaševičiūtė pritarė ligoninės administracijos pasiūlymams kurti vyresnio amžiaus žmonių su psichikos sutrikimais gydymo ir slaugos skyrių, plėtoti psichosocialinės reabilitacijos paslaugas ir prevencines programas.

„Pacientai, sergantys psichikos sveikatos ligomis, po aktyvaus gydymo ir dėl savo ligos ypatybių dažnai praranda tam tikrus socialinius įgūdžius. Psichosocialinės reabilitacijos pagalba ligoninėse turėtų padėti pacientams iš naujo suformuoti prarastus įgūdžius, atstatyti darbingumą, sugrįžti į visavertį gyvenimą“, – pastebėjo R. Šalaševičiūtė.

Ministrė taip pat akcentavo būtinybę baigti jau daugiau nei 17 metų nesibaigiančius remonto darbus Respublikinės Kauno ligoninės Krikščioniškuosiuose gimdymo namuose. „Žinoma, mus visada riboja ekonominiai resursai, tad iš karto skirti 8 mln. Lt, kurių trūksta šiems darbams pabaigti - sudėtinga. Be abejonės, bus ieškoma kitų išeičių, gal net reiktų pabandyti pritraukti privačias lėšas, nes nesutvarkytos patalpos nėra efektyviai išnaudojamos“.

Sveikatos apsaugos ministrė taip pat palaikė idėją iškelti Respublikinės Kauno ligoninės Vaikų tuberkuliozės skyrių iš Kulautuvos, kadangi 5500 kv.m. pastate  vidutiniškai per mėnesį gydoma tik 50–60 vaikų, kurie serga tuberkulioze. „Šį ligoninei priklausantį pastatą žiemos metu reikia šildyti, prižiūrėti, tad verta pagalvoti, apie kitų medicininių paslaugų teikimą ir plėtojimą šiose erdvėse“, – sakė ministrė. Ji pritarė ligoninės generalinio direktoriaus doc. dr. Lino Vitkaus siūlymui į Kulautuvą perkelti Vertebroneurologijos skyrių, kuriame būtų gydomi nugaros skausmų kamuojami pacientai. Be to, čia planuojama teikti reabilitacinę pagalbą pacientams.

SAM Ryšių su visuomene skyrius

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kokios procedūros naudingos sergantiems sensorine aksonine polineuropatija?
Klausimas. Kokios procedūros naudingos sergantiems neaiškios kilmės sensorine aksonine polineuropatija? Ar jiems pa...
Lytiškumo ugdymas: su vaikais kalbėkime natūraliai
„Mama, tėti, o kaip aš atsiradau?“ – tai klausimas, anksčiau ar vėliau nuskambantis kiekvienuose namuo...
5 geriausi vitaminai nuo plaukų slinkimo
Gražūs plaukai – yra svarbu tiek moterims, tiek vyrams. Ypač dažna problema yra plaukų slinkimas ir nors tai &ndas...
Apledėjusi kelio danga: kas gali apsaugoti vairuotojus ir pėsčiuosius
Plikledis kelyje sukuria pavojingas situacijas, kurios dažnai baigiasi automobilio slydimu. Deja, šių vairavimo aplinkyb...
Psichologė apie savęs ir savo vietos paieškas paauglystėje
Sunku su tais paaugliais – teiginys, kurį priimame kaip aksiomą. Auklėti paauglį – tėvystės egzaminas, mokyt...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų