Visos esame girdėjusios frazę „grožio miegas“. Tačiau, kad kelios pataluose praleistos valandos iš tiesų teigiamai veiktų išvaizdą, turime pasistengti pačios. Štai keletas patarimų, kaip atsikelti daug žavesnėms.
Miegoti – švariu veidu
Visos žinome, kaip kartais tingisi nusivalyti makiažą, tačiau tai pats svarbiausias dalykas, norint džiaugtis sveika oda. Net kokybiškiausios kosmetikos priemonės, paliktos ant veido pernakt, gali užkimšti poras ir sutrikdyti deguonies pasisavinimą. Ilgainiui dėl to gali kilti alerginių reakcijų (niežulys, raudonis), atsirasti spuogų. Nenuvalytos priemonės odą sausina, ji praranda elastingumą, skaistumą, ima rastis raukšlių.
Miegoti nenusivalius makiažo nepatariama ir dėl galimos akių infekcijos. Okulistai įspėja, kad dėl per naktį palikto blakstienų tušo, šešėlių ir kitų priemonių akys gali išsausėti, tapti jautrios, imti ašaroti. Po kurio laiko gali kilti ir rimtų regėjimo sutrikimų. Manote, tai gresia tik tuomet, kai makiažas nevalomas mėnesiais? Pasak specialistų, jautresnės moterys neigiamą poveikį pastebi jau po trijų naktų!
Taigi pirmoji užduotis norint pabusti gražesnei – kruopščiai nusivalyti makiažą. Tam skirtu pieneliu ar toniku pašalinkite nuo veido ir kaklo visus makiažo likučius. Nepiktnaudžiaukite makiažui valyti skirtomis (kelioninėmis) servetėlėmis. Pasak kosmetologų, jos sausina odą, be to, tenka daugiau trinti negu valant kitomis priemonėmis.
Svarbu. Net jei nenaudojate dekoratyvinės kosmetikos, vakare nepamirškite nusivalyti veido. Per dieną ant jo kaupiasi dulkės, įvairios bakterijos. Jos taip pat kenkia grožiui.
Pamaitinkite odą
Kruopščiai nuvalytą veidą padenkite drėkinamuoju kremu. Per naktį odą gali pamaitinti nerafinuotas alyvuogių, arganų, kokosų aliejus. Kosmetologai tvirtina, kad vakarinės grožio procedūros daug efektyvesnės už rytines, nes naktiniuose kremuose paprastai yra daugiau maitinamųjų ir drėkinamųjų medžiagų nei dieniniuose. Naktinis kremas yra sukurtas atsižvelgiant į fiziologinius odos ląstelių mechanizmus: spartina ląstelių regeneraciją ir kovoja su senėjimu.
Vakarinis odos maitinimas turi tapti kasdieniu ritualu. Paprastai dieną grožio ritualams laiko pristinga, tad kodėl neišnaudojus nakties miego? Prieš nugrimzdama į sapnų karalystę, plaštakas ir pėdas ištepkite drėkinamuoju kremu ar minėtais augaliniais aliejais. Apsimaukite kojinaites ir specialias pirštinaites. Ryte džiaugsitės šilkine oda.
Svarbu. Naktinį kremą rinkitės pagal amžių ir odos tipą. Jaunoms merginoms naktiniu kremu patariama nepiktnaudžiauti – naudoti tik tuomet, kai oda labai sausa.
Rinkitės tinkamą patalynę
Geriausia miegoti šilko pataluose. Nuo seno žinoma, kad šis audinys turi gydomųjų savybių. Natūralus šilko baltymų pluoštas greitina odos ląstelių apykaitą ir stabdo senėjimą, todėl jo dedama į kosmetikos priemones ir kremus, skirtus brandžioms moterims.
Kol miegame, kūno temperatūra šiek tiek pakyla, suprakaituojame. Šilko audinys išlaiko natūralų drėgmės balansą – sugeria didelį drėgmės kiekį ir greitai išgarina jos perteklių.
Jei šilko patalynės neturite, atkreipkite dėmesį, kokia poza miegate. Miegoti ant pilvo (veidu į pagalvę) ir ant šono nėra labai sveika. Geriausia miegoti ant nugaros, kad veidas kuo mažiau trintųsi į patalus.
Bent kartą per savaitę keiskite patalynę. Joje besikaupiančios bakterijos gali sukelti odos uždegimą.
Svarbu. Drėkinkite patalpą, kurioje miegate. Ypač šildymo ir vasaros sezonu. Naktį vandeniu apipurkšite užuolaidas, pastatykite kambaryje nemažą plokščią indą vandens.
Nepamirškite plaukų
Kas geriau gali it ranka nuimti visą dienos darbų naštą, jei ne dušas prieš einant miegoti? Išėjusi iš jo, neskubėkite džiovinti plaukų. Palepinkite juos maitinamaisiais serumais, sudrėkinkite užpurškiamais balzamais ir leiskite natūraliai išdžiūti.
Jei baiminatės ryte nubusti su nesuvaldoma kupeta ant galvos, drėgnus plaukus susukite. Taip nereikės miegoti ant šlapios pagalvės, o ryte džiaugsitės garbanomis.
Galite plaukus suvynioti ant specialių minkštų suktukų, bet jei tokių neturite – ne bėda. Yra keletas būdų, kaip sugarbanoti plaukus be jokių specialių priemonių:
supinkite plaukus eglute. Pradėkite kuo arčiau kaktos, vis imkite po papildomą smulkią sruogą ir pinkite, kol neliks palaidų plaukų;
jei nemėgstate pinti, išbandykite kitą būdą. Perskirkite plaukus į dvi lygias dalis. Kiekvieną pusę padalykite į tris vienodo storio sruogas. Tvarkinga eile – pradėdama nuo kaktos, baigdama pakaušiu – susukite tris kuodelius, sutvirtinkite gumelėmis. Kitoje pusėje susukite tokius pat kuodelius – ryte žavėsite nerūpestingomis garbanomis;
jei norite, kad plaukai tik vos vos banguotųsi, drėgnus plaukus sukelkite ir ant viršugalvio susukite į vieną kuodelį.
Svarbu. Dažnai sukti ir garbanoti plaukų nepatartina, nes jie gali imti lūžinėti.
Naktį galima įdegti
Pasilepinusios vakariniu dušu, pamaitinkite kremu ar pieneliu visą kūną. Neskubėdamos, sukamaisiais judesiais įtrinkite specialų savaiminio įdegio losjoną, kremą, pienelį ar augalinį aliejų. Ryte atsibusite švelniai įrudusia oda. Tiesa, šią procedūrą reikėtų atlikti likus ne mažiau kaip 30–40 min. iki miego. Priešingu atveju priemonė gali nusitrinti į patalynę.
Svarbu. Naktiniam „įdegiui“ naudokite tik specialiai tam pritaikytas patikimų gamintojų priemones.
Baltesnė šypsena
Balta šypsena neatsiejama nuo jaunatviškos, patrauklios išvaizdos. Trokštamai dantų spalvai išgauti yra pagaminta daugybė pigesnių ar brangesnių priemonių. Namų sąlygomis dantis galima balinti ir nakčia.
Specialios kapos, kurias galima užsisakyti odontologo kabinete, pripildomos balinimo gelių su peroksidu. Balinamąsias kapas ant dantų reikia laikyti bent kelias valandas per dieną. Todėl patogiausia tai daryti, žinoma, kai miegate.
Tiesa, toks dantų balinimas gali užtrukti net iki keturių savaičių, priklausomai nuo dantų atspalvio ir trokštamo efekto, tačiau pasistengti verta.
Svarbu. Prieš balinant dantis, vertėtų apsilankyti pas odontologą ir pasitarti, koks būdas kenktų mažiausiai.
Pataria Aušra Malakauskienė – profesionali grimuotoja, grožio ekspertė ir dėstytoja
Geriau nueiti miegoti nevalytais dantimis negu palikti bent šiek tiek kosmetikos ant veido. Pasak specialistės, tik vakare švariai nusipraususios, ryte atsibusime žvalios, pailsėjusios ir skaisčia oda.
„Kai veidas nuvalytas ir pamaitintas, galima pagalvoti ir apie tai, ką norėtume pagražinti, – sako dekoratyvinės kosmetikos žinovė. – Putlios lūpos asocijuojasi su moteriškumu, seksualumu, traukia ir vilioja. Todėl prieš eidamos miegoti nušveiskite jų odą šveitikliu arba kelis kartus perbraukite švariu dantų šepetėliu. Tuomet patepkite maitinamuoju lūpų balzamu ir palikite per naktį. Ryte džiaugsitės švelniomis ir putlesnėmis lūpomis.
Vešlūs antakiai jau kuris laikas yra madingiausias dailaus veido akcentas. Jeigu norite, kad būtų tankesni ir išraiškingesni, prieš naktį palepinkite ricinos aliejumi. Juo ištepkite ir blakstienas – plaukeliai taps lankstesni, tvirtesni. Dėl to lengviau ir dailiau padažysite blakstienas tušu“.
Kad grožio miegas būtų veiksmingesnis...
Prieš miegą nevalgykite. Ryte atrodysite gražiau, veidas nebus paburkęs, jei paskutinį kąsnį į burną dėsite prieš 18 val. Taip pat ribokite išgeriamo vandens kiekį. Daugiau išgerkite dienos metu, o ne prieš miegą.
Miegokite visiškoje tamsoje, išjungusi visus elektros prietaisus – taip labiausiai pailsėsite. Prieš miegą taip pat patartina išvėdinti patalpas.
Grožiui naudingiausias miegas – nuo 21 iki 24 val., todėl naktinėti išties neverta.
Du kartus per savaitę veido šveitikliu pašalinkite negyvas odos ląsteles. Nušveista oda gali tapti jautresnė ir parausti, todėl dermatologai pataria šią procedūrą atlikti prieš gulantis į lovą.