Gausų moliūgų, cukinijų, aguročių ar patisonų derlių galima panaudoti įvairiai. Vienas iš būdų – pasigaminti sulčių, kurios puikiai valo organizmą. Taip teigia farmacininkė natūropatė Margarita Sinicienė, kuri priduria, kad, neturint šių daržovių, jas galima pakeisti ir viena laukuose randama gėle.
„Jau soduose, turguose pūpso moliūgai, cukinijos, aguročiai, patisonai. Galime naudoti jų sultis, kurių nereikėtų gerti per daug. Tai padės apsivalyti, pasikrauti mineralų. Norint sustiprinti imunitetą, galima susmulkinti keptuvėje paskrudintų šviežių moliūgų sėklų, kavamale sumalti ryžių. Visa tai reikėtų sumaišyti (galima įdėti sviesto, paskaninti medumi). Jeigu kas dieną suvalgysite po vieną ar du arbatinius šaukštelius, imunitetui nereikės jokios tabletės“, – LRT RADIJO laidoje „Gamta – visų namai“ tikina M. Sinicienė.
Neturint moliūgų, ji pataria paieškoti bitkrėslių, kurios taip pat tinka, norint išvalyti organizmą. Šių gėlių gausu laukuose. Bitkrėsles galima atpažinti pagal geltonus žiedus. M. Sinicienė perspėja, kad jų arbata veikia labai stipriai, todėl jų taip pat nereikėtų padauginti.
„Bitkrėslė tinka kaip gydomasis preparatas nuo kirminų. Taip pat išvalo žarnyną, malšina skausmą, kai įkanda vabzdžiai. Jeigu išsiruošite grybauti ir kas nors įkas, palaukėje susiraskite bitkrėslę. Nusiskynus žiedelį, reikia patrinti įkandimo vietą – skausmo kaip nebūta“, – teigia M. Sinicienė.
Bitkrėslė naudinga ir tuo, kad jos aitraus kvapo nemėgsta kandžiai ir kiti kenkėjai. Ji rekomenduoja sudžiovintus žiedelius sudėti į medžiaginį maišelį ir pakabinti spintoje.