Sekmadienis, 2025.04.06
Reklama

Moterų istorijos: padidėjęs plaukuotumas – ar aš normali?

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2017-09-28 09:50:24

Nepageidaujamų plaukelių šalinimas moterims yra daug laiko ir kantrybės reikalaujanti grožio procedūra. O jei padidėjęs plaukuotumas ar plaukeliai atsiranda tokiose vietose kaip veidas, nereta moteris silpnumo akimirkomis paslapčia sau užduoda ir kritinį klausimą „ar aš normali?“. Trys moterys atvirai dalijasi savo problemomis, kurias komentuoja klinikos „Grožio chirurgija“ gydytoja, dermatovenerologijos rezidentė Erinė Simanavičienė.

Depiliacija cukrumi. © VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

„Anksčiau juokdavausi iš giminės moterų“

Vaida, 34 metai: „Kai kurios moterys mano giminėje nuolat skųsdavosi plaukeliais virš viršutinės lūpos. Anksčiau aš nekreipdavau į jas dėmesio, tokias kalbas nuleisdavau juokais, bet galų gale pastebėjau, kad mane pačią pradėjo kamuoti ta pati problema – su amžiumi plaukeliai pradėjo ryškėti ir matytis. Nuolat galvoju, kad kiti žmonės tai pastebi, todėl noriu atsikratyti šio komplekso ir ieškau efektyvaus sprendimo būdo.“

Gydytoja E. Simanavičienė teigia, kad dauguma merginų turi plaukelius virš viršutinės lūpos, tačiau tos, kurių plaukeliai yra ploni ir šviesūs, dėl jų nė kiek nesirūpina, kai tuo tarpu kitoms tai gali atrodyti tikras košmaras.

Nepageidaujamus plaukelius virš viršutinės lūpos įmanoma maskuoti makiažo pagrindu ar įvairiomis kūno plaukelius blukinančiomis priemonėmis, tačiau tai problemos nesprendžia, todėl patariama nesidrovėti ir apsilankyti pas specialistą, kuris gali išrinkti efektyviausią ir tinkamiausią plaukelių šalinimo būdą.

E. Simanavičienė rekomenduoja vengti skusti ūselius, nes tuomet plaukeliai gali ataugti dar tamsesni, storesni, ar netgi įaugti į odą. Taip pat galima naudoti depiliacinį kremą ar vašką, bet pirmiausia reikėtų įsitikinti, ar tai nedirgina odos.

„Kaip bebūtų, maskavimo ir šalinimo būdai yra trumpalaikiai, todėl neilgai trukus moteris vėl pradės kompleksuoti ir jaustis nemaloniai. Norint sunaikinti plauko svogūnėlį ilgam laikui efektyviausia būtų rinktis dermatologinio lazerio procedūrą. Ji išsiskiria tuo, kad yra neskausminga ir greitai atliekama, po jos galima grįžti į kasdienį ritmą, o rezultatas matomas jau po pirmos procedūros“, – pasakoja gydytoja.

„Nukentėjo mano lytinio gyvenimo kokybė“

Eglė, 42 metai: „Visuomet bikini zoną depiliuodavau vašku, tačiau pradėjus įauginėti plaukeliams nusprendžiau pakeisti depiliacijos būdą – šalinti plaukelius ne vašku, o cukrumi. Iš pradžių atrodė, kad tai padeda, tačiau po kurio laiko vėl pradėjo kartotis ta pati problema. Tai ne tik nuolatos kelia nemalonius jausmus, bet ir blogina lytinio gyvenimo kokybę.“

Gydytoja E. Simanavičienė pastebi, kad plaukelių įaugimas yra viena iš pagrindinių problemų, varginančių dauguma moterų. Atėjusios pacientės neretai skundžiasi bėrimais, pažeistos vietos dirginimu, niežėjimu.

Taip pat gydytoja atskleidžia, kad dažnai moterys vadovaujasi klaidingais patarimais internete, o į konsultaciją ateina tik problemai stipriai progresavus. „Ypač svarbu tinkamai atsirinkti informaciją ir kiekvienos moters atvejo nepritaikyti sau – juk kiekvieno kūnas yra individualus, todėl tai, kas tinka vieniems, nebūtinai turi tikti ir kitiems“, – tvirtina gydytoja.

Šiuo konkrečiu atveju E. Simanavčienė pataria jokiu būdu nespaudinėti ir nepešioti įaugusių plaukelių. Taip pat rekomenduoja rinktis natūralių pluoštų apatinius, o jautrią vietą dezinfekuoti, nes tai sustabdo folikulito progresavimą.

„Toms, kas negali šalinti bikini zonos plaukelių įprastais metodais, ir toms, kam plaukeliai yra linkę įaugti, patariama rinktis lazerio procedūrą. Po vidutiniškai atliekamo 3–6 procedūrų kurso plaukeliai nebeįauginės, sumažės bėrimų, oda taps lygesnė ir švelnesnė“, – pasakoja E. Simanavičienė.

„Nenoriu, kad kiti tai pamatytų“

Viktorija, 26 metai: „Kiekvieną dieną žaidžiu tinklinį, todėl visuomet turiu būti tvarkingai nusiskutusi pažastis. Kadangi esu tamsesnio gymio, pažastų srityje po skutimosi oda yra melsvo atspalvio, dėl to jaučiuosi labai nejaukiai. Be to, skusti privalau kiekvieną dieną, kadangi po skutimosi plaukeliai jau kitą dieną matosi ir yra „dygūs“, o sportuojant jaučiu nemalonų dirginimą.“

„Skutimas visiškai nepaliečia plauko svogūnėlio, todėl plaukeliai dažnai atauga jau kitą dieną. Jeigu pažastis depiliuotumėte vašku, išrautumėte visą plauko svogūnėlį, tuomet plaukeliai ataugtų plonesni ir efektas truktų apie 2–4 savaites“, – teigia gydytoja.

Tokiu atveju, kai depiliacija vašku nepatinka ar netinka, rekomenduojama rinktis alternatyvų būdą – depiliacinį kremą ar putas, depiliaciją cukrumi, epiliatorių ar depiliaciją lazeriu.

Pasak E. Simanavičienės, visiškai nereikia gėdytis skutant ar depiliuojant plaukelius nuo rankų ar bet kurių kitų kūno vietų. Kiekviena moteris, pasitarusi su gydytoja, gali išsirinkti sau efektyviausią plaukų šalinimo metodą ir susigrąžinti pasitikėjimą savimi bei savo kūnu.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pirmą kartą Lietuvoje dar gimdoje esančiam vaisiui atskirtos amniono juostos
Gabrielė 25-ąją nėštumo savaitę Šiauliuose ultragarsinio tyrimo metu sužinojo, kad vaisiaus kojytė yra stipriai padidėju...
Sodininkystės sezonas: kokie pavojai slypi dirbant sode?
Gamtai bundant ir sužaliavus pirmiesiems augalams, sugrįžta ne tik malonumas laiką praleisti dirbant sode, bet ir pavoja...
Ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje ekstremalios situacijos atveju
Nerami geopolitinė padėtis skatina vis daugiau žmonių rūpintis savo saugumu. Viešojoje erdvėje diskutuojama apie būtinia...
Vaikai rinksis visavertį maistą, kai sveika mityba taps visos šeimos ritualu
Daugelis tėvų susiduria su iššūkiu – nevalgiu ar išrankiu vaiku, kuriam sunku įtikti. Tačiau būtent vaikystėje for...
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų