Antradienis, 2024.12.17
Reklama

Nacionaliniame vėžio institute pristatyta galvos apdangalų kolekcija

vlmedicina.lt | 2015-06-04 09:41:52

Nacionalinio vėžio instituto Didžiojoje salėje birželio 3 d. Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kostiumo dizaino katedros studentai tradiciškai pristatė savo sukurtų galvos apdangalų kolekciją pacientams, netekusiems plaukų taikant chemoterapiją. Taip pat buvo pristatyta knyga – Danguolės Brogienės „Gyvybės mazgas“, kurioje pateikiami įvairiausi galvos apdangalų modeliai.  

Sveikindamas tęstinio socialinio projekto autorius Vilniaus dailės akademijos menininkus, Nacionalinio vėžio instituto mokslinis sekretorius ir Mokslo tarybos pirmininkas dr. Ernestas Janulionis padėkojo už puikiai išleistą leidinį ir už meno žmonių pagalbą, kuri nepaprastai svarbi kiekvienai pacientei, chemoterapijos metu netekusiai plaukų.

Danguolė Brogienė ir Ernestas Janulionis
Prof. Danguolė Brogienė ir dr. Ernestas Janulionis kolekcijos pristatymo metu. Nacionalinio vėžio instituto nuotr.

„Mes, onkologai, gydydami pagal šiuolaikinius standartus onkologinėmis ligomis sergančiuosius matome galutinį tikslą – išgelbėti žmogų ar pratęsti jo gyvenimą, – pasakė dr. E. Janulionis. – Toje sunkioje kovoje prieš vėžį kartais nepakankamai įvertiname teigiamų emocijų vertę, todėl neabejoju, jog Jūs ženkliai prisidedate prie gydymo sėkmės, pagelbėdami mūsų pacientėms įveikti nemalonų šalutinį chemoterapijos reiškinį“.

Tęsdami gražią prieš devynerius metus pradėtą tradiciją jaunieji dizaineriai pademonstravo savo sukurtų galvos apdangalų kolekciją, taip pat specialiai pasiūtas kepurėles bei šalius, kurias, kaip ir kasmet, padovanojo Nacionaliniame vėžio institute besigydančioms onkologinėmis ligomis sergančioms pacientėms.

Kolekcijos pristatymas
VDA Kostiumo dizaino katedros I kurso studentės po kolekcijos pristatymo. Nacionalinio vėžio instituto nuotr.

„Vėžio tema tokia aktuali ir taip arti mūsų, kad Akademijos studentams netenka ilgai aiškinti, kokia šio projekto vertė, – pasakė VDA Kostiumo dizaino katedros profesorė Danguolė Brogienė. – Kasmet mūsų pirmakursiai noriai sutinka savo darbais pagelbėti onkologinėmis ligomis sergančioms moterims ir džiaugiasi galėdami šiuos su meile ir atjauta sukurtus galvos apdangalus padovanoti moterims, kurioms būtina chemoterapijos kursų metu laikinai netekus plaukų prisidengti galvą ir jaustis gražioms. Mes labai dėkingi rėmėjams bendrovėms „Lindex“ ir UAB „Amber Food“, su kurių finansine parama galėjome šiemet išleisti išsamų galvos apdangalų modelių leidinį“.

Gyvybės mazgas
Nacionalinio vėžio instituto nuotr.

Tai pirmoji galvos apdangalų knyga lietuvių kalba, skirta onkologinėmis ligomis sergantiems asmenims, kurioje pateikiami VDA Kostiumo dizaino katedros I kurso studentų nuo 2007-ųjų sukurti galvos apdangalų modeliai.

„Knygoje spausdinama daugiau kaip 400 nuotraukų, kuriose daugiau nei 200 įvairiais būdais sukurtų originalių modelių, – sako knygos autorė prof. Danguolė Brogienė. – Tekstuose po nuotraukomis stengėmės kaip įmanoma išsamiau aprašyti kiekvieną modelį ar variantą, ypač transfomuojamus galvos apdangalus ar susukamus iš šalių ir skarų. Tikimės, kad kiekviena vėžiu susirgusi moteris atras knygoje patarimų, kaip susitvarkyti kebliu gydymosi laikotarpiu“.

Nacionalinio vėžio instituto informacija

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kepenų transplantacija: pacientui prireikė operacijos dėl parazitų pažeistų kepenų
31-erių metų Petras tapo pirmuoju pacientu šalyje, kuriam dėl itin retos ligos – kepenų echinokokozės, kai parazit...
Darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės
Sveikatos apsaugos ministrės Marijos Jakubauskienės komandoje darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės &ndas...
Apdovanotos reikšmingiausios sveikatos priežiūros iniciatyvos
Gruodžio 16 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko programos „Rūpinamės sveikata – gydo...
Alkoholizmas – giminės liga
„Priklausomybė nuo alkoholio – genetiškai nulemta liga“, – įsitikinęs Klaipėdos psichikos sveika...
Kokios procedūros naudingos sergantiems sensorine aksonine polineuropatija?
Klausimas. Kokios procedūros naudingos sergantiems neaiškios kilmės sensorine aksonine polineuropatija? Ar jiems pa...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų