Trečiadienis, 2024.12.18
Reklama

Natūralioji medicina sumažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką

vlmedicina.lt | 2013-05-09 00:01:28

Alternatyvioji medicina gali padėti bendrosios praktikos gydytojams kovoti su lėtinėmis, tarp jų - širdies ir kraujagyslių (ŠKL), ligomis, teigia mokslininkai natūropatai.

Algimantas Kirkutis
Algimanto Kirkučio nuomone, pirmiausia reikia gydyti ligonį, o ne ligą. Redakcijos archyvo nuotr.

Rezultatas – natūraliosios medicinos naudai

Trijuose Kanados miestuose buvo atliktas nedidelis randomizuotas klinikinis tyrimas, kuriame dalyvavo 246 pašto darbuotojai. Tyrimas tęsėsi 52 savaites. Buvo atrinkti subjektai, kurie pasižymėjo aukšta ŠKL rizika: padidėjusiu bendro ir didelio tankio cholesterolio kiekiu kraujyje.

Dalyviai buvo suskirstyti į dvi grupes: vieną jų konsultavo šeimos gydytojai, kitą - šeimos gydytojai ir gydytojai natūropatai, kurie individualiai mokė sveikatos stiprinimo, mitybos, sveikos gyvensenos principų. Užsiėmimai buvo organizuojami septynis kartus, skiriant jiems ne mažiau kaip pusvalandį ar valandą. Gydymui papildomai buvo skiriami natūralūs maisto papildai (omega-3 nesočiosios riebalinės rūgštys, koenzimas Q10, augaliniai riebalai), specifinės dietos, rekomenduojamas fizinis aktyvumas.

Visiems dalyviams tris kartus metuose buvo vertinamas kraujospūdis, svoris, liemens apimtis, lipidai, gliukozės kiekis nevalgius, o naudojantis Flamingham algoritmu buvo apskaičiuojama rizika susirgti ŠKL dešimties metų laikotarpiu.

Tyrimas parodė, kad grupės, kurioje buvo taikomi alternatyvios medicinos mokymai ir gydymas, dalyvių  rizika sirgti ŠKL buvo 3 proc. mažesnė nei pirmosios grupės (7,74 proc. vs 10,81 proc.).  Šios grupės dalyviams metabolinis sindromas taip pat buvo retesnis (31,6 proc. vs 48,5 proc.).

Tyrėjai padarė išvadą, kad natūropatinė medicina, papildanti įprastinę pacientų priežiūrą, gali žymiai sumažinti riziką susirgti ŠKL dešimties metų laikotarpiu. Be to, yra neabejotina ekonominė taikomų metodų nauda visuomenei.

Jie pabrėžė, kad  alternatyvioji medicina – tai ne vien maisto papildo paskyrimas, bet individualus ir holistinis požiūris į pacientą, kurio visapusiškam mokymui turi būti skiriama pakankamai laiko, o tai yra daug sunkiau, nei specialistui išrašyti receptą. Teigiamų rezultatų galima sulaukti tada, kai visi metodai, tarp jų ir alternatyvios medicinos, derinami tarpusavyje.

Nepanaudojamas rezervas

Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmų prezidentas gydytojas kardiologas prof. habil. dr. Algimantas Kirkutis, išgirdęs apie tyrimo rezultatus, nenustebo. Jis sakė neabejojąs, jog su natūraliosios medicinos pagalba galima pasiekti dar geresnių rezultatų.

„Jei būtų palyginę išleistas pinigų sumas, būtų buvę dar įdomiau, nes statinai, mažinantys cholesterolio kiekį, yra labai brangūs vaistai“, - sakė jis.

Prof. A. Kirkutis priminė, kad natūraliosios medicinos sistema yra holistinė, nukreipta į ligonio, o ne ligos, gydymą, į jo gyvybinių galių pagerinimą. Alopatinė medicina, atvirkščiai, siekia gydyti ligą, pavyzdžiui, mažinti cholesterolio kiekį kraujuje, vaistais.

„Bet juk to neužtenka - reikia dar padėti žmogui pasveikti“, - pabrėžė pokalbininkas.

Jo nuomone, natūralioji medicina neabejotinai turi būti integruojama į alopatinę mediciną – to ir siekia jo vadovaujami Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmai.

Pirmiausia, ką reikia padaryti, jo nuomone, tai sutvarkyti įstatymų bazę, nes šiuo metu Lietuvos sveikatos apsaugą reglamentuojančiuose įstatymuose net nėra tokio žodžio kaip natūralioji medicina, šios srities specialistų neruošia universitetai. Todėl šioje srityje viešpatauja chaosas ir netvarka, kas kaip nori, taip ir gydo. Tik pradėjus natūraliosios medicinos veiklą norminti ir licencijuoti, atsisijotų pelai nuo grūdų, t. y. neliktų šarlatanų.

„Netvarka toje srityje labai didelė, bet tai rezervas, kurį galima būtų panaudoti“, - sakė A. Kirkutis.

vlmedicina.lt

Šaltinis

Seely D, Szczurko O, Cooley K, et a. Naturopathic medicine for the prevention of cardiovascular disease: a randomized clinical trial. CMAJ 2013; DOI:10.1503/cmaj.120567

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Per šventes padaugėja apsinuodijimo maistu atvejų: kas tai lemia bei kaip apsisaugoti?
Šventinis laikotarpis dažnam asocijuojasi ne tik su dovanomis ir šiltomis akimirkomis su šeima, bet ir dosniai kalėdinia...
Gydytoja akušerė-ginekologė: šlapimo nelaikymas yra ne gėda, o liga
Šlapimo nelaikymas yra sveikatos problema, apie kurią kalbėti vengia didžioji dalis moterų. Nors šis sutrikimas nėra pav...
Pavojingas apsinuodijimas smalkėmis prasideda paprastu galvos svaiguliu
Šaltuoju metų laiku, kai prasideda šildymo sezonas ir gyventojai pradeda aktyviai naudoti šildymo įrenginius, smarkiai p...
Šventės ir negalavimai: kada kreiptis skubiosios pagalbos, o kada galima gydytis namuose?
Šventiniu laikotarpiu į Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) Skubiosios pagalbos skyrių paprastai kre...
Kepenų transplantacija: pacientui prireikė operacijos dėl parazitų pažeistų kepenų
31-erių metų Petras tapo pirmuoju pacientu šalyje, kuriam dėl itin retos ligos – kepenų echinokokozės, kai parazit...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų