Pirmadienis, 2025.04.14
Reklama

Naujovės padės įveikti tuberkuliozę

Šaltinis: vlmedicina | 2016-06-02 11:47:07

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) už daugiau nei 1,5 mln. eurų pirmą kartą centralizuotai nupirko naujos kartos preparatų – bedakvilino, delamanido ir linezolido – atspariai tuberkuliozei gydyti. Be to, nuo šių metų birželio mūsų šalyje turėtų būti steigiami vadinamieji DOTS kabinetai, kuriuose ligoniai, stebimi sveikatos priežiūros specialisto, privalės išgerti jiems skirtus nemokamus vaistus nuo tuberkuliozės. Šios naujovės padės kovojant su viena iš sunkių, visuomenei pavojingų užkrečiamųjų ligų.

© VLMEDICINA.LT

Tuberkulioze susirgti gali kiekvienas, tačiau ši liga modernių vaistų dėka jau nėra mirties nuosprendis. Tiesa, atspari tuberkuliozė sunkiau išgydoma, tad ja sergantys pacientai gydomi kur kas ilgiau nei sergantieji tuberkulioze, kurios bakterijos jautrios vaistams.

„VLK iki šiol pirko devynis preparatus nuo atsparios tuberkuliozės, tačiau siekiant efektyvesnio šios ligos gydymo, buvo priimtas sprendimas pirkti naujos kartos vaistus, kurie Europos Sąjungoje įregistruoti neseniai. Šie inovatyvūs vaistai kai kuriems pacientams yra vienintelė galimybė pasveikti. VLK nupirkti medikamentai jau pristatyti į penkias ligonines, kuriose gydomi šia sunkia liga sergantys pacientai“, – sakė VLK Sveikatos priežiūros įstaigų aprūpinimo skyriaus vedėja Lina Reinartienė.

Naujųjų preparatų nuo atsparios tuberkuliozės kursas vienam ligoniui kainuoja apie 11 tūkst. eurų.

„Įvertinus, kad šie vaistai yra labai brangūs, prieš juos perkant, su gamintojų atstovais buvo deramasi dėl vaistų kainų – taip siekiant, kad jos būtų kuo mažesnės“,– teigė L. Reinartienė.

VLK nupirktų medikamentų turėtų pakakti iki ateinančių metų vasaros.

Nuo birželio 1-osios – DOTS kabinetai

„Tuberkuliozės gydymas yra socialinė problema, kai kuriuos pacientus labai sudėtinga pritraukti gydytis. O jau pradėjus gydymą svarbu jo nenutraukti, griežtai laikytis paskirto gydymo režimo, laiku išgerti visus paskirtus vaistus. Nuo birželio 1-osios mūsų šalyje turėtų būti steigiami vadinamieji DOTS kabinetai (anglų k. – directly observed treatment short course, t. y. tiesiogiai stebimo trumpo gydymo kurso), kuriuose ligoniai, stebimi sveikatos priežiūros specialisto, privalės išgerti jiems skirtus nemokamus vaistus nuo tuberkuliozės“,– teigė VLK Sveikatos priežiūros paslaugų departamento direktorius Viačeslavas Zaksas.

Pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymą, DOTS paslaugos būtų teikiamos pirmines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančioje įstaigoje. Šiame kabinete gydymas gali būti pradėtas intensyvia gydymo faze (gydytojui pulmonologui nusprendus, kad stacionarinis gydymas nebūtinas) arba tęsiamas po stacionarinio gydymo, iki tuberkulioze sergantis pacientas pasveiks.

„Taip pat yra numatyta, kad nuo ateinančių metų už kiekvieną išgydytą tuberkulioze sirgusį pacientą iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto bus skiriamas finansinis skatinimas pirmines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiam gydytojui “,– sakė V. Zaksas.

Šiuo metu iš viso yra patvirtinta 17 skatinamųjų paslaugų grupių, už kurias pirmines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančioms įstaigoms mokama papildomai. Pavyzdžiui, papildomai mokama už tuberkulino mėginio atlikimą 7 metų ir rizikos grupių vaikams (šis mėginys laikomas ankstyva tuberkuliozės diagnostika).

Sveikatos apsaugos ministerijos metų pradžioje paskelbtais duomenimis, 2015 m. gruodžio mėn. Lietuvoje tuberkulioze sirgo 1197 žmonės. Šios ligos gydymas gali užtrukti nuo 6 mėn. iki kelių metų (sergant atsparia tuberkuliozės forma).

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Infekcinės ligos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Ką daryti užsidegus telefonui ar elektriniam paspirtukui
„Ličio jonų bateriją galima prilyginti sprogstamajam užtaisui. Ji saugi, bet reikia žinoti, kaip su ja elgtis&ldqu...
Nemalonioms problemoms – greitas, modernus ir efektyvus gydymas
Kai kuriuos simptomus esame linkę ignoruoti, atidėliojame ir apsilankymą pas specialistą. Į šią kategoriją greičiausiai...
Velykų simbolis – margutis: kaip dažyti, kad kiaušiniai nesukeltų sveikatos problemų?
Artėjant Velykoms daugelis ieško įmantrių ir originalių margučių dažymo būdų – nuo daržovių nuovirų iki ryškių orn...
Sterilizacija – nematomas, bet svarbus žingsnis rūpinantis pacientų saugumu
Ar kada susimąstėte, kas nutinka su medicinos priemonėmis po operacijos, procedūros ar tyrimo? Pavyzdžiui, kaip paruošia...
Fiksuoti dantų protezai: sprendimas, keičiantis ne tik šypseną, bet ir gyvenimą
Dantų netekimas – ne tik estetinė, bet ir funkcinė bei psichologinė problema, su kuria susiduria daugybė žmonių. N...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų