Pirmadienis, 2024.12.23
Reklama

Naujų gerklų operacijų privalumas – tikslumas ir greitesnis sveikimas

vlmedicina.lt | 2015-02-23 09:29:07

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninės Kauno klinikų gydytojai pirmą kartą Baltijos šalyse atliko dalies gerklų pašalinimo operaciją, naudodami lazerį. Tai pirma tokios didelės apimties operacija, atlikta be išorinių pjūvių.

Jurgita Borodičienė ir Evaldas Padervinskis
Gyd. J. Borodičienė ir gyd. E. Padervinskis operacinėje. K. Šimatonio nuotr.

LSMU Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos vadovas prof. Virgilijus Ulozas pasakoja, kad lazerinė gerklų mikrochirurgija yra pasaulyje plačiai taikomas radikalus ir tausojantis pradinių gerklų vėžio stadijų gydymo metodas. Kauno klinikose šis metodas taikomas nuo 2006 metų.

„Lazerinės mikrochirurginės operacijos jau tapo mūsų klinikos kasdienybe. Dažniausiai jos atliekamos pacientui sergant pirma, rečiau – antra gerklų vėžio stadija, – pasakojo prof. V. Ulozas. – Operacijų privalumas yra tikslumas. Operacija atliekama kontroliuojant mikroskopu, esant geram matomumui, todėl gerklų naviko audinys pašalinamas visai šalia sveikų audinių ribos, išlaikant onkologinį radikalumą“.

Praėjusių metų lapkritį prof. V. Ulozas ir otorinolaringologas onkologas Evaldas Padervinskis 66 metų Alytaus rajono gyventojui, kuriam diagnozuotas antros stadijos gerklų vėžys, atliko novatorišką operaciją.

Chirurgai su pacientu
Iš kairės: prof. V. Ulozas, gyd. J. Borodičienė ir gyd. E. Padervinskis su pacientu. L. Andriušio nuotr.

„Paciento anatomija buvo itin palanki lazerinei chirurgijai, todėl nuspręsta atlikti išplėstinę lazerinę dalinę laringektomiją“, – pasakojo E. Padervinskis, kuris stažavosi Belgijoje pas lazerinės gerklų mikrochirurgijos autoritetus.

Pasak gydytojo, operacija truko palyginti neilgai – apie keturias valandas. Jau kitą dieną po operacijos pacientas galėjo ryti, o po penkių dienų buvo išleistas namo. Po klasikiniu būdu per išorinius pjūvius atliktų gerklų operacijų pacientai ligoninėje praleidžia dvi savaites, jiems atliekama tracheostomija, įvedamas maitinimo vamzdelis.

Lazerinių gerklų operacijų metu taikoma bendrinė endotrachėjinė nejautra, tačiau pasiruošimas anestezijai dėl galimo pavojaus yra specifinis. Tam naudojami specialiai paruošti intubaciniai vamzdeliai, kurie apvyniojami lipnia folijos juostele. Dėl rizikos, kad operacijos metu gali nudegti kvėpavimo takai, naudojama mažesnė nei 30 proc. deguonies koncentracija, vengiama įprastų įkvepiamųjų anestetikų.

Evaldas Padervinskis
Gydytojas Evaldas Padervinskis operacinėje. K. Šimatonio nuotr.

„Lazerinės kvėpavimo takų operacijos metu svarbu užtikrinti tinkamą ventiliaciją, oksigenaciją ir išvengti kvėpavimo takų nudegimo“, – iššūkius, su kuriais tokių operacijų metu tenka susidurti anesteziologui, atskleidžia gydytoja anesteziologė Jurgita Borodičienė.

Po pirmosios operacijos praėjus trims mėnesiams, pacientui atlikta kontrolinė operacija, paimta biopsija ir pašalinti randai, dėl kurių buvo susiaurėjęs kvėpavimo takų spindis.

„Naujoviškos operacijos leidžia pacientams daug greičiau pasveikti ir grįžti į įprastą gyvenimo ritmą, taupo lėšas ir medikų laiką, – klinikoje besiplečiančiu operacijų spektru džiaugiasi prof. V. Ulozas. – Tai svarbus žingsnis plėtojant lazerinę gerklų mikrochirurgiją ir tobulinant gerklų vėžiu sergančių pacientų gydymą“.

Kauno klinikų informacija

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Užtraukti dūmą paauglius veja ir stresas
„Kuo sunkesnėmis sąlygomis gyvena nepilnametis, tuo didesnė tikimybė, kad jis paklius į žalingų įpročių spąstus&ld...
Gydytojams rezidentams bus skiriamos vienkartinės išmokos
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) priėmė sprendimą, pagal kurį šiemet sutaupytos SAM veiklos lėšos bus skiriamos šali...
Po gyvenimo lūžio: kaip jaunam vyrui pavyko išbristi iš alkoholio ir beprasmybės liūno
Alkoholio upės, konfliktai ir net muštynės – visa tai neseniai buvo eilinės Jono (vardas pakeistas, tapatybė žinom...
Dažniausi švenčių negalavimai ir traumos: ką būtina turėti savo namų vaistinėlėje?
Net ir pačios gražiausios metų šventės gali būti aptemdytos įvairiausių negalavimų, traumų ar susižeidimų. Dažnu atveju...
Šiltos Kalėdos Jonavos ligoninėje: kviečia gimdyti saugiai ir patogiai
Šventinis laikotarpis Jonavos ligoninės gimdymo skyriuje alsuoja ypatinga šiluma – kiekvienas čia gimęs kūdikis ta...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų