Klausimas. Dažnai kalbant ima dirginti balso stygas, dėl to tenka užsikosėti, kalbėti galiu ne daugiau nei 1,5 val. - po to balso stygas spazmuoja. Būna dirginimas gerklėje ir nei iš šio, nei iš to, dažniau – suvalgius ar išgėrus ką nors šalta. Taip jau apie 30 metų. Plaučiai sveiki. Kas galėtų būti? Ar gali taip būti, kad būtent gerklėje tūno kokia infekcija? Ar yra atliekami kokie tyrimai, galintys tai nustatyti? Jei taip, ar tyrimas skausmingas? Asta, 55 m.
Atsako gydytojas otorinolaringologas Dainius Guzevičius
Kalbant, ypač ilgą laiką, dėl suintensyvėjusio oro srauto sparčiau džiūva gleivinė, taip pat ir balso klosčių. Sutirštėjusios gleivės ir sukelia dirginimo pojūtį ar balso prikimimą, verčiantį atsikrenkšti. Todėl lektoriams ar pranešėjams ir patiekiami vandens buteliukai, kad galėtų gurkštelėti. Didesnio gerklės jautrumo šaltam maistui ar gėrimui nesiečiau su kokia specifine infekcija. Objektyviai įvertinti jūsų gleivinės pokyčius padėtų individuali LOR specialisto konsultacija.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.