Gydytojas Gobee Loganas yra vienas iš dviejų medikų, dirbančių Liberijos Bomi apskrityje. Joje visai apskričiai tėra du gydytojai, kurie turi rūpintis ne tik Ebolos epidemijos aukomis, bet ir visais kitais sergančiais pacientais – iš viso apie 85 000 žmonių.
Loganas nesiskundžia, nors nuo birželio mėnesio, kada pasirodė pirmieji Ebolos atvejai, jis dirba be perstojo. Medikas jau daugiau nei mėnesį maldauja vyriausybę įrengti oficialų Ebolos gydymo centrą, kuriame būtų daugiau lovų ir karantizo zona žmonėms, kurie turėjo artimą kontaktą su pacientais, bet dar neserga.
Jis norėtų turėti atskirą Ebolos gydymo centrą. Dabar Loganas gydo pacientus pastate, kuriame tėra dvylika lovų. Kartais pacientų skaičius yra dvigubai didesnis ir jie priversti gulėti ant žemės patiestų čiužinių. Jis negali nusiųsti ligonių į tikruosius Ebolos gydymo centrus, nes jie visi yra pilni.
Nors milijonai dolerių siunčiami į vakarų Afriką kovai su virusu, medikas iki šiol negauna atskiro gydymo centro, kuris yra esminė priemonė siekiant sustabdyti ligos plitimą ir izoliuoti užsikrėtusius.
Skaičiuojama, kad Ebolos atvejų skaičius Liberijoje ir Siera Leonėje iki sausio gali pasiekti nuo pusės iki 1.4 milijono, jeigu nebus imamasi papildomų priemonių ir nepasikeis bendruomeninis elgesys. Tokius skaičius Ligų kontrolės ir prevencijos centras pateikia todėl, kad manoma, jog oficiali statistika šiuo metu neatspindi realios situacijos.
Oficialiais duomenimis nuo Ebolos vakarų Afrikoje per pusmetį mirė daugiau nei 2800 žmonių, o pirmadienį patvirtinti 5800 nauji susirgimo atvejai, praneša Pasaulinė sveikatos organizacija.
Pagal CNN