Pirmadienis, 2025.02.10
Reklama

Nematoma dantų tiesinimo technologija

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2018-02-28 11:22:01

Dar visai neseniai netaisyklinga dantų padėtis burnoje ar sąkandžio korekcija dažniausiai būdavo siejamos su breketais. Inovatyvios technologijos odontologijoje per keletą pastarųjų metų gerokai pakeitė suvokimą apie efektyvų ortodontinį (dantų tiesinimo) gydymą. 3D vaizdo analizė, skaitmeninis planavimas tapo neatsiejama odontologijos specialistų realybe. Pasitelkus inovatyvius išradimus, galima gerokai tiksliau ir per kur kas trumpesnį laiką atlikti dantų tiesinimą.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) asociatyvioji nuotr.

„Pacientams, kenčiantiems nuo netaisyklingo sąkandžio ar tiesiog turintiems burnoje dantų, kurių padėtis netaisyklinga, atsirado alternatyva breketams – gydymas specialiomis kapomis. Inovatyvi, pasauliniu mastu jau daugybę metų taikoma technologija „Invisalign“, jau kurį laiką prieinama ir Lietuvoje, leidžia pasiekti kur kas geresnių rezultatų šioje srityje. Konsultacijos metu yra nuskenuojamas paciento žandikaulis ir gautas atvaizdas siunčiamas į laboratoriją. Ten modeliuojamas ortodontinis gydymas – dantys judinami 3D erdvėje. Po šio modeliavimo rezultatai siunčiami gydytojui ir pacientui“, – inovatyvią dantų tiesinimo technologiją pristato Vilniaus odontologijos centro (VOC) gydytoja ortodontė Margarita Musteikytė.

Kas vyksta po to? Aptarus gydymą, jam reikalingos kapos, skirtos kiekvienai ortodontinio judesio stadijai, yra spausdinamos 3D spausdintuvu. Pasak šią gydymo metodiką Lietuvoje taikančios odontologės, pacientams patrauklu atrodo tai, kad jie žino, kaip rezultatas atrodys vėliau, kiek laiko jis truks ir kaip „judės“ dantys. Visai tai, tiesinant dantis breketais, būdavo labai sunku numatyti, įprastai gydymo procesas trukdavo ilgiau nei pacientas tikėdavosi.

„Panaudoję „iTero“ skenerį, mes galime parodyti pacientui numatomą rezultatą ir tiksliai įvertinti gydymo proceso trukmę. Tokiu atveju jis mato realią situaciją, kokie bus dantų judesiai. Įprastai toks gydymas trunka nuo 3 mėnesių iki 2 metų“, – informuoja gyd. M. Musteikytė.

Dantys kapomis tiesinami pritaikant mechaninio spaudimo principą. Spaudimo jėga yra apskaičiuojama kiekvienai dantų grupei, stadijai bei judesio tipui. Dantis, veikiamas lengvo mechaninio stimulo, ima judėti į jam sukurtą nišą kapoje. Apsilankymai pas odontologą įprastai planuojami kas du arba keturis mėnesius.

„Pacientui duodami kapų rinkiniai, kuriuos reikia nešioti vieną po kito. Tai ypač patrauklu tiems, kurie gyvena ne Lietuvoje ir grįžta rečiau, – gydymo eiga nėra pertraukiama. Prižiūrėti kapas taip pat kur kas lengviau nei, pavyzdžiui, breketus. Prieš valgant būtina kapą išsiimti, o po valgio, išsivalius dantis, ją vėl įsidėti. Tai netrukdo įprastu būdu valyti dantų ir laikytis taisyklingos burnos higienos“, – pasakoja gyd. M. Musteikytė.

Odontologai paklausti, kas kelia daugiausiai rūpesčių pasirinkus šį inovatyvų dantų tiesinimo būdą, įvardija būtinybę kapas nešioti apie 22 valandas per parą – beveik visą laiką, išskyrus valgant ar valantis dantis. Po gydymo „Invisalign“ vyksta antra ortodontijos fazė – stabilizavimas. Gaminamas specialus reteineris nakčiai, fiksuojantis dantis jų naujojoje pozicijoje, kad pastarieji negrįžtų į seną vietą, kol naujas kaulas visiškai subręs ir kalcifikuosis.

Inovatyvios technologijos odontologijos srityje neabejotinai keičia suvokimą apie gydymo procesą, atveria naujų galimybių pasauliniams tyrimams, o pacientams – neišbandytų galimybių per trumpesnį laiką gauti kur kas labiau tenkinantį rezultatą.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Klaipėdos universiteto ligoninė perskirstė skubios pagalbos srautus
Nuo vasario 11 dienos Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) koreguoja skubios pagalbos teikimo tvarką. Visa skubi p...
Riebalai ant pilvo gali išduoti apie širdies ir kraujagyslių ligą
Širdies ir kraujagyslių ligos kasmet nusineša daugiausia lietuvių gyvybių – Lietuvoje mirštamumas nuo širdies ir k...
Priklausomybės ligų specialistai – apie tendencijas: vienos džiugina, kitos kelia nerimą
Priklausomybės nuo alkoholio ir nuo opioidų išlieka vienomis pagrindinių, dėl kurių žmonės ieško pagalbos, rodo Respubli...
Dažnai raižo ir pučia pilvą? Gali būti, kad jūs netoleruojate laktozės
Lietuvoje maždaug kas trečias suaugęs žmogus susiduria su laktozės (arba pieno cukraus) netoleravimu. Šis sutrikimas, ku...
Nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų mityba: kokias klaidas dažniausiai daro moterys
Nėštumas – ypatingas etapas moters gyvenime, kupinas pokyčių ir naujų iššūkių. Vienas svarbiausių aspektų šiuo lai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų