Vienu metu vakcinų priešininkai pasigavo teoriją, kad vakcina nuo tymų, kiaulytės, raudoniukės gali sukelti autizmą. Tačiau didelio masto tyrimas, apie kurį rašoma „Journal of the American Medical Association“, įrodė, jog nėra jokio ryšio tarp autizmo ir vakcininės adatos.
Amerikiečių mokslininkai atsimena, kad buvo atlikti keli mažos apimties tyrimai, byloję apie galimą autizmo ir vakcinos nuo tymų, kiaulytės, raudoniukės ryšį, tačiau šis ženkliai didesnis tyrimas įrodė, kad jokio ryšio tarp autizmo ir vienos ar dviejų dozių minėtos vakcinos tiesiog nėra.
Tyrime analizuoti beveik šimto tūkstančių vaikų ir jų brolių bei seserų duomenys. Pastebėta, jog jei vaikas turi vyresnių brolių ar seserų, turinčių autizmo sutrikimą, tai šio sutrikimo rizika ir jam išauga. Tačiau tai niekaip nesusiję su vakcina, o veikiau su genetinėmis ligos priežastimis. Dėl genetikos įtakos autizmo išsivystymui abejonių jau ir seniau nebuvo.
73 proc. tyrime dalyvavusių vaikų iki dvejų metų buvo vakcinuoti. Nuo tymų, kiaulytės, raudoniukės buvo paskiepyti 86 proc. tiriamųjų iki penkerių metų. Mažiausiai 84 proc. vakcinuotų tiriamųjų autizmas nenustatytas, kaip ir jų vyresniems broliams ir seserims. Todėl tyrėjai priėjo prie išvados, kad minėta ir dažnai gyvybiškai svarbi vakcina neturi jokios įtakos bet kurio tipo autizmui išsivystyti.
Kodėl apie tokią sąsają kalbėta anksčiau? Kaip ir minėjome, buvo atlikti keli mažos apimties tyrimai. Tačiau didžiausią įtaką paliko 1998 metais atliktas britų chirurgo ir medicinos tyrinėtojo tyrimas, identifikavęs klaidingą ryšį tarp autizmo ir vakcinų. Vėliau tyrimu buvo suabejota, jo išvados paneigtos, o chirurgas prarado savo gydytojo licenciją.
Tačiau nugirstas vienas didelis melas netruko būti pasigautas kitų žmonių. Tų, kurie šventai įtikėję, jog vakcinos yra blogis. Taip grįžta įvairios ligos, kurių paskutiniai protrūkiai buvo pastebėti prieš šimtą ar prieš penkiasdešimt metų. Ligos, grasinančios ne tik pavieniams individams, bet ir visai visuomenei.
Šaltinis:
Jain A, News chaffer CJ, Marshall J, Buikema A, Bancroft T, and Kelly JP. Autism Occurrence by MMR Vaccine Status Among US Children With Older Siblings With and Without Autism. JAMA. 2015.