Neringa Venckienė: "Pacientų organizacijos gyvybingumas priklauso nuo vadovo"
Laima Švedaitė | 2011-04-04 21:16:15
Klaipėdos apskrities sergančiųjų išsėtine skleroze draugijos vadovė Neringa Venckienė sako, jog tuo metu, kai išgirdo savo diagnozę – prieš dvidešimt metų, informacijos apie išsėtinę sklerozę galėjai su žiburiu ieškoti: ši liga buvo beveik niekam nežinoma. Šiandien situacija pasikeitusi kardinaliai. Anot jos, tiek informacijos, tiek galimybių pasinaudoti nemokamomis reabilitacijos, sveikatinimo paslaugomis pacientams bent jau uostamiestyje - apsčiai, tik gebėk atsirinkti.
“Esame labai dėkingi gydytojui neurologui Anatolijui Jegorovui iš tuometinės Raudonojo Kryžiaus ligoninės, kurio iniciatyva 1994 metais Klaipėdos mieste buvo įsteigta Sergančiųjų išsėtine sklerozė draugija – pirmoji šalyje. Mintis steigti draugiją kilo todėl, kad tuo metu ligoniams buvo labai sunku gauti kokią nors pagalbą, apie šią ligą nebuvo nei literatūros, nei straipsnių spaudoje. Gydytojas tikėjosi, kad susibūrus į vieną būrį, vieną organizaciją, būtų lengviau. Kai pagalvoji, poreikis juk turėtų kilti iš pačių pacientų, bet Anatolijus Jegorovas pamatė iniciatyvesnius ligonius ir paskatino burtis. Šiandien neįsivaizduojame savęs be draugijos”, - pasakoja N. Venckienė.
atsikratyti, o tai nėra taip paprasta: jei vienas eini gatve pasvirduliuodamas, jautiesi nekaip, bet jei ne vienas – tuomet visiškai vienodai, ką apie tave pagalvos kiti, - šypsosi. - Yra sergančiųjų, kurie negali peržengi tam tikro psichologinio barjero ir neprisideda prie mūsų, nes mano, kad atėję į draugiją pamatys labai sunkius atvejus ir juos tai psichologiškai palauš. Bet pas mus į draugiją labai sunkūs ligoniai rečiau atvyksta, nes jiems sudėtingiau – reikia transportą susiorganizuoti. Naujai atėjusiems mes sakome, kad nežiūrėtų į tuos sudėtingus atvejus, kad yra mažas procentas, kai ligos eiga yra agresyvi ir sparčiai progresuoja. Skatiname net negalvoti apie tai, kaip įsigyti vežimėlį. Apsaugok Viešpatie aiškinti, kad iš anksto tuo pasirūpintų - čia tas pats, kas žmogų nužudyti pirma laiko! Kiekvieną naujai atėjusįjį reikia palaikyti, nes stresas, blogos mintys daro didelę žalą. Žmogus gali pulti į depresiją. Depresija - labai dažnas šios ligos palydovas, vienas ją turi didesnę, kitas - mažesnę. Priklauso nuo to, į kokią aplinką ką tik apie savo ligą sužinojęs žmogus patenka, kokią informaciją gauna. Jeigu pateks tarp optimistiškai nusiteikusių, palaikančių, matančių gerus pavyzdžius, jis tikrai nepalūš.
Džiaugiamės, kad prieš metus vienos IS sergančios ligonės vyras Laimonis Starodubcevas sukūrė ir administruoja draugijos tinklalapį. Taigi daugiau apie draugiją ir jos veiklą, numatomus renginius galite sužinoti mūsų tinklalapyje www.klis.puslapiai.lt
Manau, draugijos gyvavimas priklauso nuo vadovo. Juo turėtų būti žmogus, su kuriuo kitiems būtų gera, malonu bendrauti. Aš kitaip neįsivaizduoju.