Klausimas. Laukiuosi jau 3 mėn., bet ramybės neduoda man mano skrandžio būklė. Jau panašiai du mėnesius atrodo, kad jis nedirba, sustojęs, jaučiu kąsnį gerklėje, vemiu (dabar tik rytais (dažniausiai - tulžimi), anksčiau - keliskart per dieną), ginekologė, šeimos gydytoja viską nurašo nėštumui. Norėjau ,,ryti žarną" ir taip išsitirti skrandį, neleido, sakė nėščiosioms tik kraštutiniu atveju leidžiama, bet kuo tolyn, tuo skrandžio skausmai dažnėja, ypač vakare, skausmas pereina net į nugarą. Skausmas nėra nuolatinis, bet tą diskomfortą jaučiu nuolat, ir galvą dar ima skaudėti. Aš labai bijau, kad nebūtų opa, gydymo jokio neskiria nėščiajai, bet labai bijau, kad aš ką nors pražiūrėsiu: kas, jei opa prakiurs, ims kraujuoti? Kiekvieną dieną gyvenu su nerimu, klausiau gydytojos, gal galiu pagerti bent savaitėlę ranitidiną, sakė, geriau nebandyti, nėščiosioms negalima. Tai ką man daryti, kur kreiptis? Violeta, 32 m.
Atsako gydytoja akušerė ginekologė Rita Banevičienė
Net ir nesergant virškinamojo trakto ligomis, nėštumo metu funkcinė dispepsija - sutrikusi skrandžio motorika, pykinimas, vėmimas, skausmas ar kitokio pobūdžio nemalonūs jutimai skrandžio projekcijoje, pilvo pūtimas - dažnas reiškinys. Moters organizmas patiria didelius išbandymus nėštumo pradžioje, nes turi prisitaikyti prie naujos būklės, hormoninių pasikeitimų, o augant gimdai - prie vidaus organų dislokacijos. Pasibaigus pirmajam trimestrui ir galutinai susiformavus placentai, daugeliui moterų neapibrėžti skundai išnyksta. Tačiau visų negalavimų negalima "nurašyti" nėštumui, nes kai kurios ligos nėštumo metu paūmėja. Todėl užsitęsus sveikatos sutrikimams ar jiems pasiekus grėsmingą išraišką, privalomi visi tyrimai ir gydymas, atsižvelgiant į vaisiaus pažeidimo tikimybę.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.