Pirmadienis, 2024.12.16
Reklama

Netaisyklingo sąkandžio sukeliamos problemos ir gydymas

Šaltinis: vlmedicina | 2021-03-05 11:32:41

Netaisyklingas sąkandis – gana dažna ir, kitaip nei dažnai manoma, ne tik estetinė problema. Laiku jos nesprendžiant, vėliau gali atsirasti įvairių sveikatos sutrikimų. Norint tam užkirsti kelią, tam tikrų priemonių verta imtis kuo anksčiau. Tai reiškia, kad sąkandžio anomalijas geriausia gydyti žandikauliui dar vystantis. Taigi, kokias tiksliai problemas jos gali sukelti ir koks gydymas tokiu atveju efektyviausias?

Protezai, vaizduojantys netaisyklingą sąkandį
Netaisyklingas sąkandis - gana dažna problema

Patologija, lemianti ne tik žandikaulio ir dantų problemas

Bene lengviausia pastebėti estetinius pokyčius, kuriuos sukelia netaisyklingas sąkandis. Jis gali pakeisti visą žmogaus veido profilį, kuris tokiu atveju atrodo per daug įgaubtas arba priešingai – išgaubtas. Esant netaisyklingai sąkandžio padėčiai, gali pakisti ir veido mimikos, atsirasti neproporcingų bruožų. Neretai tokiais atvejais susiduriama ir su tokia problema kaip kreivi dantys. Būtent dėl šios priežasties dažniausiai ir kreipiamasi į specialistus. Visgi už viso to paprastai slypi kur kas daugiau.

Netaisyklingas sąkandis gali turėti įtakos žmogaus kalbai – dėl to sunku aiškiai ištarti žodžius. Dažnai tokios priežastys lemia nepasitikėjimą savimi, mažesnę savivertę. Nieko keisto, kad tai neigiamai veikia ir žmogaus socialinį gyvenimą. Blogas sąkandis taip pat gali sukelti įvairias kvėpavimo problemas: knarkimą, miego apnėją (protarpiais nutrūkstantis ir vėl atsinaujinantis kvėpavimas miegant). Todėl naktį blogai pailsima, atsikėlus jaučiamas nuovargis. Ilgainiui miego trūkumas gali lemti ne tik fizinės, bet ir psichologinės sveikatos sutrikimus.

Netaisyklinga sąkandžio padėtis yra viena iš greitesnio dantų bei žandikaulio sąnario dėvėjimosi priežasčių. Be to, esant tokiai problemai, žandikaulis gali pradėti traškėti, atsirasti skausmas. Laiku nesiimant jokių priemonių ir nepradedant gydymo, gali būti sunku plačiai išsižioti.

Verta pastebėti ir tai, jog sąkandis turi įtakos ne tik veido išvaizdai, bet ir bendrai laikysenai. Pavyzdžiui, žmonės, turintys gilų sąkandį, dažniau linkę kūprintis.

Efektyvus ortodontinis gydymas

Kaip jau buvo užsiminta prieš tai, netaisyklingą sąkandį rekomenduojama koreguoti kuo anksčiau ir, žinoma, pasirinkti aukštą kvalifikaciją turinčius specialistus. Jeigu domina profesionalus ortodontinis gydymas, derėtų skirti laiko ir paieškoti modernios klinikos, kurioje dirba patyrę ir pasitikėjimo verti šios srities ekspertai. Pasitelkdami moderniausią įrangą, metodus ir priemones, jie gali ištaisyti dantų ir žandikaulio deformacijas.

Pastebėjus tokias problemas, visų pirma rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju ortodontu. Įvertinęs individualią situaciją, jis gali parinkti veiksmingiausią gydymo būdą. Nepaisant to, kad sąkandį patariama koreguoti vaikystėje (tuomet šis procesas būna paprastesnis ir greitesnis), ortodontinį gydymą galima atlikti ir vyresniame amžiuje. Tik tokiu atveju jis gali būti sudėtingesnis ir trukti ilgiau. Tačiau tuomet taip pat pasiekiami puikūs rezultatai – akivaizdžius pokyčius galima pastebėti iš karto po gydymo. Taigi, jį verta atlikti ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems.

Kartais klaidingai manoma, kad ortodontinis gydymas kenkia dantims. Visgi šiuo atveju labai svarbu atkreipti dėmesį į tinkamą burnos higieną. Jos nesilaikymas būtent ir gali turėti neigiamos įtakos dantų bei dantenų būklei. Nevalant apie breketus besikaupiančių maisto likučių ir kitų apnašų, ilgainiui gali pradėti formuotis dantų ėduonis ir netgi vystytis uždegimas. Todėl viso gydymo metu būtina dantis ne tik valyti šepetėliu, bet ir naudoti papildomas burnos priežiūros priemones, tokias kaip tarpdančių siūlas, tarpdančių šepetėlis, skalavimo skystis ir panašiai.

Ortodontinis gydymas – efektyvus būdas, leidžiantis džiaugtis tobulai atrodančia šypsena ir padedantis išvengti įvairių sveikatos problemų. Pasikliaukite savo srities profesionalais ir įsitikinkite tuo patys. Jei domina patikima, šiuolaikiška odontologijos klinika Vilniuje, daugiau apie ją ir teikiamas paslaugas galite sužinoti čia: https://ozoklinika.com/.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Psichologė apie savęs ir savo vietos paieškas paauglystėje
Sunku su tais paaugliais – teiginys, kurį priimame kaip aksiomą. Auklėti paauglį – tėvystės egzaminas, mokyt...
Nuolatinius dubens skausmus kenčiančioms moterims – efektyvus gydymo sprendimas
Dubens pilnakraujystės sindromas (DPS) – dažnas moterų sveikatos sutrikimas, galintis reikšmingai pabloginti jų sa...
Uostamiesčio ligoninė atidarė modernų Ausų, nosies ir gerklės ligų skyrių
Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) atidarė naują Ausų, nosies ir gerklės ligų skyrių. Tai reikšmingas žingsni...
Prie šventinio stalo – su klausos sutrikimą turinčiu artimuoju: kaip išvengti klaidų?
Kalėdas būtų galima pavadinti smagių pokalbių, nuotaikingų istorijų, šiltų žodžių apsikeitimo švente. Ir ne veltui &ndas...
Kad virškinimo negalavimai neapkartintų švenčių
Gražiausių metų švenčių maratonas ir jaukūs susitikimai su šeima bei draugais dažnai yra neatsiejami nuo skalsių ir sunk...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų