Sekmadienis, 2025.04.06
Reklama

Noriu mesti rūkyti. Kaip sau padėti?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2019-05-02 10:09:08

Klausimas. Noriu mesti rūkyti, bet neturiu valios. Ar psichoterapija gali padėti įveikti priklausomybę nuo tabako? Kaip sau padėti? Donatas.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Atsako psichologė Viktorija Gončarova

Psichoterapija yra psichinių, emocinių ir psichosomatinių sutrikimų bei ligų gydymas psichologinių metodų visuma, taikant verbalinę ir neverbalinę komunikaciją.

Rūkymas - žmogaus elgesys, kuris priveda prie ligų ir mirties. Norintieji mesti rūkyti turėtų užduoti sau šiuos klausimus: ką man duoda rūkymas? Ar tikrai aš gauna malonumą rūkydamas?

Psichoterapija gali padėti suvokti, kad gyvenimas be rūkymo yra gražus ir malonus. Pripažinti sau, kad rūkymas - ne įprotis, o priklausomybė nuo nikotino, ir mesti rūkyti yra sudėtinga.

Keletas žingsnių, kurie padės norintiesiems mesti rūkyti:

Savo rūkymo įpročio analizė. 2-3 savaites užsirašykite, kiek cigarečių surūkote per parą. Tai padės išanalizuoti, kada atsiranda poreikis parūkyti.

Nusiteikimas mesti rūkyti. Užsirašykite visus teigiamus dalykus, kurie atsiras, pvz., sumažės rytinis kosulys, sutaupysite pinigų ir t.t.

Suplanuoti dieną, kada bus surūkyta paskutinė cigaretė ir mesite rūkyti. Kalendoriuje raudonai užfiksuoti tą dieną.

Pasirūpinti, kad turėtumėte kramtomosios gumos, kt. priemonių, kurios mažintų norą rūkyti. Pvz., galima imituoti rūkymą su pieštuku. Sudėtingos būna pirmos 4 savaitės.

Atsiradus norui parūkyti (jo trukmė 5 -10 min.) nukreipti dėmesį į kitą veiklą: dantų valymą, kvėpavimą, fizinius pratimus ir t.t.

Psichoterapija palaiko žmogų nusprendus mesti rūkyti. Padeda suvokti, kad „tik viena cigaretė“ - tai iliuzija. Gyventi be nikotino reikia mokintis. Pakelti nuotaiką ir nusiraminti galima kitais būdais, ne tik rūkant.

Psichoterapija padeda suvaldyti bei sumažinti psichologinę įtampą pirmas 2-3 savaites, kada keičiasi vertybės, atsiranda nauji įpročiai.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pirmą kartą Lietuvoje dar gimdoje esančiam vaisiui atskirtos amniono juostos
Gabrielė 25-ąją nėštumo savaitę Šiauliuose ultragarsinio tyrimo metu sužinojo, kad vaisiaus kojytė yra stipriai padidėju...
Sodininkystės sezonas: kokie pavojai slypi dirbant sode?
Gamtai bundant ir sužaliavus pirmiesiems augalams, sugrįžta ne tik malonumas laiką praleisti dirbant sode, bet ir pavoja...
Ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje ekstremalios situacijos atveju
Nerami geopolitinė padėtis skatina vis daugiau žmonių rūpintis savo saugumu. Viešojoje erdvėje diskutuojama apie būtinia...
Vaikai rinksis visavertį maistą, kai sveika mityba taps visos šeimos ritualu
Daugelis tėvų susiduria su iššūkiu – nevalgiu ar išrankiu vaiku, kuriam sunku įtikti. Tačiau būtent vaikystėje for...
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų