Šeštadienis, 2024.11.09
Reklama

Nuo ekranų nepabėgsite, bet regėjimą sustiprinti galite

Šaltinis: vlmedicina | 2020-10-15 10:26:34

Dažnas mūsų visą dieną žiūrime į kompiuterio ir telefono, vakare – dar ir televizoriaus ekraną. Ką daryti, kad akys atlaikytų šį krūvį? Ironiška, bet išlaikyti gerą regėjimą gali padėti net ir... jūsų išmanusis.

© Pixabay.com

„Per regą žmogus suvokia net 90 proc. informacijos, tai yra vienas iš svarbiausių mūsų jutimų. Ilgas darbas prie kompiuterio ir nuolatinis naršymas išmaniuoju telefonu kelia pavojų akims, tačiau dirbti juk reikia. Taigi nuo ekranų pabėgti vargu ar pavyks, todėl svarbu rūpintis savo akių sveikata“, – sako „Telia“ telefonų kategorijos vadovė Rimantė Marcišauskienė.

Nustato net akių ligas

Viena iš svarbiausių taisyklių ilgai dirbant kompiuteriu ar telefonu ir norint išsaugoti sveikas akis yra akių mankšta, kuri taip pat yra puiki profilaktinė priemonė nuo trumparegystės.

Kada ir kokias akių mankštas atlikti? Į pagalbą skuba išmanusis: programėlių parduotuves išnaršiusi „Telia“ ekspertė siūlo išbandyti daugiau nei 3 mln. atsisiuntimų turinčią programėlę „Eye Care Plus“, kurioje rasite kasdienius akių mankštos pratimus, ji primins atėjus laikui juos atlikti bei leis sekti savo regos pokyčius. Taip pat šioje programėlėje rasite naudingų oftalmologų patarimų ir atsakymų į opiausius klausimus. Nemokamą programėlę atsisiųskite iš „Google Play.

Seniai lankėtės pas akių daktarą, bet norėtumėte pasitikrinti savo regėjimą? Tai galite atlikti tiesiog savo telefonu. Pavyzdžiui, nemokama programėle „Eye test“ galite ne tik patikrinti savo regėjimą, bet ir kaip skiriate spalvas, taip pat joje yra keli žaidimai, kurie gali padėti nustatyti akių ligas. Tiesa, kaip pabrėžia programėlės kūrėjai, rezultatai nėra 100 proc. tikslūs, taigi jei kyla abejonių verčiau apsilankykite pas oftalmologą. „Eye test“ galite atsisiųsti iš „Google Play“, panašias funkcijas turi ir „iOS“ įrenginiams skirta „Vision Test“, kurią rasite „App Store“.

Telefonas gali padėti ir silpnaregiams

Kaip pastebi R. Marcišauskienė, naudingų programėlių yra sukurta ir silpnaregiams bei akliesiems. Antai nemokama programėlė „Be My Eyes“ sujungia neregius ir silpnaregius su savanoriais. Vaizdo skambučio metu silpnaregis gali paprašyti savanorio pasakyti, ar nepasibaigė pieno galiojimo laikas, perskaityti vaistų informacinį lapelį arba padėti surasti pinigus, kurie netyčia nukrito ant grindų. 

Dar vieną naudingą įrankį sukūrė lietuviai. Tai – nemokama viešojo transporto programėlė „Transporto balsas“, skirta regėjimo negalią turintiems keleiviams. Ši programėlė turi integruotus Vilniaus, Kauno ir Šiaulių transporto tvarkaraščius. Keleiviai savo išmaniajame telefone gali klausyti, kokie viešojo transporto maršrutai realiu laiku atvažiuoja į stotelę, kokie jų numeriai, koks tikslus jų atvykimo laikas ir kokia stotelės kryptis ir trukmė minutėmis iki transporto priemonės atvykimo. Iš viso Vilniuje yra 580 stotelių, kuriose veikia „Transporto balsas“.

Akių mankšta kiekvienam

Jei dirbate kompiuteriu, leiskite akims pailsėti kas 2 valandas, darydami pertraukas ir atsitraukdami nuo kompiuterio. Paprasčiausias pratimas pavargusioms akims – nusisukti nuo kompiuterio ir pažiūrėti į tolį 10 min. arba 2 min. pabūti užsimerkus.

Jei turite daugiau laiko, atlikite tokią akių mankštą:

1. Pakelkite akis aukštyn ir nuleiskite žemyn

2. Stipriai užsimerkite ir atsimerkite

3. Pasukite akis į kairę, tada į dešinę

4. Suveskite akis: prie nosies pridėkite pirštą ir žiūrėkite į jį

5. Tankiai mirksėkite

6. Kampinis akių judėjimas: nukreipkite akis į dešinę ir pakelkite jas aukštyn. Tą patį pratimą pakartokite žiūrėdami į kairę ir žemyn.

7. Atsistokite prie lango ir žiūrėkite į artimiausią, geriausiai matomą tašką. Tuomet nukreipkite žvilgsnį kuo toliau, pasistenkite pamatyti tolimiausius objektus.

Kiekvieną pratimą rekomenduojama pakartoti po 6 kartus, o visą mankštą atlikti bent du kartus per dieną tuo pačiu metu. Tai padės sumažinti akių nuovargį, pagerins regėjimą, o svarbiausia – pratimus galima atlikti ir darbo vietoje.

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 1 / 5 (1). Jūs dar nebalsavote
(1)
Kategorijos: Akys
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Klaipėdos universiteto ligoninėje prieširdžių virpėjimas pradėtas gydyti pažangiausiu metodu
Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) Širdies aritmijų centro medikai nuo šiol prieširdžių virpėjimą – vieną iš d...
Nosies operacijos skirtingose kultūrose: kaip skiriasi pageidavimai pasaulyje?
Nosies operacijos yra vienos iš populiariausių estetinės chirurgijos procedūrų. Nors šios operacijos tikslas yra pagerin...
Medicinos paslaugos greitai ir patikimai
Sveikata yra brangiausia, ką turime, todėl svarbu ja tinkamai ir laiku pasirūpinti. Tam atliekami išsamūs sveikatos tyri...
Kaip tinkamai pasiruošti radiologiniams tyrimams?
Kauno klinikų Radiologijos klinikoje atliekamas platus radiologinių tyrimų spektras, įskaitant rentgeną, ultragarsą, kom...
Nemalonios kelionės į tualetą gali įspėti apie ligą: kaip palengvinti simptomus?
Dirgliosios žarnos sindromas – nemaloni, kasdienybę apsunkinanti lėtinė būklė, paveikianti apie 5–10 proc. p...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų