Sekmadienis, 2025.04.13
Reklama

Nuo nudegimų gydomas kūdikis užsidegė „savaime“?

technologijos.lt | 2013-08-12 15:12:39

Trijų mėnesių kūdikis Indijoje pateko į ligoninę dėl stiprių nudegimų, kurie, skelbiama, kilo dėl „savaiminio užsidegimo“. Nors į Kilapauk medicinos universiteto ligoninę atvežto kūdikio būklė stabili, jis nuo sužalojimų ir randų gydomas intensyvios terapijos skyriuje.

Liepsna
Redakcijos archyvo nuotr.

Ligoninės atstovai bei Indijos žiniasklaida teigia, jog kūdikis užsiliepsnojo pats, dėl fenomeno, vadinamo „savaiminiu užsidegimu“ (angl. spontaneous combustion).

„Vaiko motina mums pasakojo, jog kūdikis šitaip užsiliepsnojęs buvo jau 4 kartus. Paskutinį kartą – rugpjūčio 8“, – teigė Kilapauk medicinos universiteto ligoninės profesorius R. Jayachandranas.

Vaikas vardu Rahulis, pasakojama, pirmą kartą užsiliepsnojo būdamas vos 9 dienų amžiaus. Tuomet motina skubiai nugabeno vaiką į ligoninę, teigdama, jog negalėjo būti jokios kitos užsidegimo priežasties.

„Savaiminis užsidegimas“, nors paplitęs legendose ir popkultūroje, laikomas moksliškai neįrodytu ir neįmanomu. Vis dėl to, panašu, jog nei žiniasklaida, nei gydytojai, nei kitos tarnybos nekelia kitų trijų mėnesių kūdikio užsiliepsnojimo versijų.

„Kūnas užsidega dėl degių dujų, susidarančių paciento organizme, be jokios išorinės priežasties. Ugnis gali persimesti ant drabužių, ar kitų šalia esančių daiktų“, – pasakoja ligoninės gydytojas R. Narayana Babu.

„Nėra jokio aiškaus šio fenomeno paaiškinimo, tačiau per 3 amžius buvo pranešta apie 200 tokių atvejų. Jokių vaistų nuo to nėra, išskyrus nuolatinį nudegimų gydymą“, – „The Times of India“ teigė buvęs ligoninės nudegimų skyriaus vedėjas V. Jayaramanas. „Prieš 20 metų turėjome panašų įvykį su 23 metų vyru, tačiau šis įvykis liko nedokumentuotas. Nors egzistuoja keletas teorijų, aiškinančių savaiminį užsidegimą, tačiau jos yra neaiškios ir nepatvirtintos mokslo“.

Pasak ligoninės atstovų, kol kas gydytojai rūpinsis, kad nudegimus patyręs vaikas neatsidurtų arti degių medžiagų, tokių kaip degtukai, šilkas, žibalas ir pan., taip pat stebima kambario temperatūra.

„Užsidegimas gali pasikartoti, gali ir nepasikartoti. Kaip ir bet kokių kitų nudegimų atveju, vaikui gresia infekcijų rizika, liks randai. Tikimasi atlikti plastinę operaciją“, – R. Narayana Babu.

Tomas Asminavičius,

technologijos.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: nudegimas
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sterilizacija – nematomas, bet svarbus žingsnis rūpinantis pacientų saugumu
Ar kada susimąstėte, kas nutinka su medicinos priemonėmis po operacijos, procedūros ar tyrimo? Pavyzdžiui, kaip paruošia...
Fiksuoti dantų protezai: sprendimas, keičiantis ne tik šypseną, bet ir gyvenimą
Dantų netekimas – ne tik estetinė, bet ir funkcinė bei psichologinė problema, su kuria susiduria daugybė žmonių. N...
Už ekrano – spąstai vaikams, kurių nematome: ko imtis jau dabar?
Reaguodama į pastaruoju metu viešai nuskambėjusius skaudžius įvykius dėl vaikų savižalos ar net mirties atvejų, Sveikato...
Patinimas, diskomfortas, spaudimas – ar tai išvarža?
Su pilvo išvaržomis susiduria įvairaus amžiaus žmonės, dažniausiai – rūkantieji. Įprastai pilvo išvarža staigaus s...
Vilniuje – pirmoji storosios žarnos naviko endoskopinė operacija
Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje atlikta pirmoji sostinėje sudėtinga endoskopinė operacija, kurios metu jaunai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų