Šeštadienis, 2025.04.05
Reklama

Nusprendėte miegoti ilgiau? Rizikuojate susirgti antrojo tipo diabetu

vlmedicina.lt | 2015-11-12 14:24:12

Dažnai girdime apie miego trūkumo pasekmes, bet kokį poveikį organizmui turi per ilgas miegas? 2015-ųjų lapkričio mėnesio žurnalo „Diabetologia“ numeryje pristatyta stulbinanti išvada: miegojimas dviem valandom ilgiau, nei žmogui įprasta, gali būti susijęs su padidėjusia rizika susirgti antrojo tipo cukriniu diabetu.

Mokslininkai nustatė, kad moterys, kurios ėmė miegoti mažiausiai dviem valandomis per parą ilgiau, susidūrė su didesne antro tipo cukrinio diabeto rizika, palyginti su tomis, kurios nuosekliai laikėsi savo miegojimo įpročių, - skelbia everydayhealth.com.

Studija parodė, kad net toms moterims, kurios miegodavo mažiau nei šešias valandas per parą, pradėjus miegoti, kaip rekomenduojama, nuo septynių iki aštuonių valandų, rizika susirgti šia liga vis tiek išaugo.

Tačiau studijos autorė Elizbeth Cespedes pažymi, kad čia svarbus būtent miegojimo faktas. „Jei žmonės teigia, kad miega devynias valandas, tai nereiškia, kad jie visą tą laiką tikrai miega“, - jos teigimu, gali būti, kad per visas 9 valandas žmonės kurį laiką guli ar yra užsimerkę, bet nemiega.

Kitas svarbus dalykas, kad per ilgas miegas dažnai yra ir depresijos, miego sutrikimų ar kitų ligų požymis, tad pailgėjusi miego trukmė gali įspėti ne tik apie diabetą, bet ir apie kitus sveikatos sutrikimus. Taip pat manoma, kad dėl per ilgo miego gal padidėti įvairių uždegimų tikimybė, tačiau kol kas moksliškai tai nėra visiškai įrodyta.

Taigi kas atsitiks, jei staiga pradėsite miegoti papildomas dvi valandas per naktį? Ar reikia sunerimti? „Nebūtinai“, - sako Kolumbijos universiteto Miego sutrikimų centro (Columbia University Sleep Disorders Center) vadovas neurologas Carl Bazil. Pasak jo, viskas priklauso nuo to, kodėl vienaip ar kitaip pakito miego trukmė.

„Viena, jei dėl to, kad jūsų gyvenime atsirado naujos veiklos, papildomų užsiėmimų imsite miegoti mažiau nei 6 valandas per naktį. Bet visai kas kita, jei nei iš šio, nei iš to pradėsite miegoti ilgiau“, - teigia jis.

Svarbu nepamiršti, kad yra ir kitų priežasčių, dėl kurių moterys gali imti miegoti ilgiau: galbūt vienos nusprendžia, kad joms tiesiog reikia labiau rūpintis savimi, o kitos vartoja vaistus, skatinančius mieguistumą.

Atsižvelgiant į abiejų specialistų išvadas, galima teigti, jog svarbiausia – išlaikyti sveiką ir nuoseklų miego režimą, kuris gali tapti esminiu faktoriumi mažinant antrojo tipo cukrinio diabeto riziką.


VLmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: Miegas, Diabetas
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pirmą kartą Lietuvoje dar gimdoje esančiam vaisiui atskirtos amniono juostos
Gabrielė 25-ąją nėštumo savaitę Šiauliuose ultragarsinio tyrimo metu sužinojo, kad vaisiaus kojytė yra stipriai padidėju...
Sodininkystės sezonas: kokie pavojai slypi dirbant sode?
Gamtai bundant ir sužaliavus pirmiesiems augalams, sugrįžta ne tik malonumas laiką praleisti dirbant sode, bet ir pavoja...
Ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje ekstremalios situacijos atveju
Nerami geopolitinė padėtis skatina vis daugiau žmonių rūpintis savo saugumu. Viešojoje erdvėje diskutuojama apie būtinia...
Vaikai rinksis visavertį maistą, kai sveika mityba taps visos šeimos ritualu
Daugelis tėvų susiduria su iššūkiu – nevalgiu ar išrankiu vaiku, kuriam sunku įtikti. Tačiau būtent vaikystėje for...
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų