Šeštadienis, 2025.01.25
Reklama

Būsimiems medikams planuojama skirti daugiau valstybės finansuojamų studijų vietų

Sveikatos apsaugos ministerijos Komunikacijos skyrius | Šaltinis: vlmedicina | 2025-01-10 12:19:39

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) 2025–2026 mokslo metais į valstybės finansuojamas medicinos rezidentūros studijas siūlo priimti, kaip ir 2024-2025 metais, 365 asmenis ir dar skirti 20 papildomų valstybės finansuojamų vietų (tad iš viso – 385). Į odontologijos rezidentūros studijas – 10. Taip pat daugiau dėmesio bus skirta skubiajai medicinos pagalbai, vaikų ir paauglių psichiatrijai bei klinikinei farmakologijai.

Širdies muliažas
Studijos / Graphiccstock.com

SAM Nacionalinės sveikatos sistemos specialistų rengimo valstybinio užsakymo formavimo komiteto (VUK) posėdžio metu pateikė siūlymus, jie šiuo metu svarstomi. SAM siūlymus, kurie bus suderinti su VUK, artimiausiu metu pateiks Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai.

„Šiandien medikų trūkumas šalyje yra aktuali problema, todėl labai svarbu pasitelkti tikslingas priemones, kurios į darbo rinką pritrauktų jaunuosius medikus. Tikimės, kad prie spartesnio ateities sveikatos priežiūros specialistų rengimo prisidėsime sukurdami papildomų valstybės finansuojamų vietų. Mūsų siūlymams pritarus ir skyrus finansavimą, tai būtų pirmas valstybės finansuojamų medicinos rezidentūros vietų skaičiaus didinimas nuo 2019 metų“, – sako sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė.

Planuojama kiekvienais metais valstybės finansuojamų rezidentūros studijų vietų skaičių didinti po 20 vietų.

Į valstybės nefinansuojamas medicinos rezidentūros studijas bus priimta 110 asmenų, atitinkamai šį skaičių sumažinant skirtų papildomų valstybės finansuojamų vietų skaičiumi, o į valstybės nefinansuojamas odontologijos rezidentūros studijas siūloma priimti 20.

Šiuos siūlymus dėl valstybės finansuojamų vietų SAM pateikė VUK svarstymui, atsižvelgdama į Ekspertų tarybos, skirtos ekspertinėms įžvalgoms dėl specialistų poreikio ir priėmimo į rezidentūros studijas pateikti, įžvalgas. Siūlymai suformuoti, daugiau dėmesio skiriant skubiajai medicinos pagalbai, vaikų ir paauglių psichiatrijai bei klinikinei farmakologijai. SAM pateikė siūlymą VUK pritarti Ekspertų tarybos siūlymams, suformuluotiems visoms likusioms medicinos rezidentūros programoms (net 55 iš 59).

2024–2025 mokslo metams buvo skirta 18 valstybės finansuojamų vietų skubiosios medicinos pagalbos specialistų ruošimui, 2025–2026 mokslo metais Ekspertų taryba pasiūlė priimti 20 asmenų, tačiau įvertinus didėjantį šių specialistų poreikį, SAM siūlo priimti 22 asmenis į valstybės finansuojamas vietas.

2024-2025 mokslo metams buvo skirta 9 valstybės finansuojamos vietos vaikų ir paauglių psichiatrijai. 2025–2026 mokslo metais Ekspertų taryba siūlė sumažinti valstybės finansuojamų vietų skaičių ir priimti 8 asmenis. SAM, įvertinęs išliekantį ir augantį poreikį ir tai, kad nuo 2025 metų antrojo pusmečio pradės veikti vaikų ir paauglių psichiatrų komandos psichikos sveikatos centrai, kurie per tris metus išsiplės visoje Lietuvoje, taip pat pastebimas teismo psichiatrijos ekspertų trūkumas, pateikė pasiūlymą nemažinti vietų skaičiaus ir skirti 9 valstybės finansuojamas vietas.

Klinikinės farmakologijos specialistų kiekvienais mokslo metais paruošiama po vieną. 2025–2026 mokslo metams Ekspertų taryba taip pat pasiūlė parengti vieną specialistą. SAM, atsižvelgdamas į tai, kad klinikinės farmakologijos specialistai pradėti rengti neseniai ir šalyje tokių specialistų, turinčių aktyvias licencijas, yra tik 14, taip pat remiantis tuo, kad šie specialistai reikalingi SAM, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie SAM, sveikatos priežiūros įstaigų ir universitetų veikloje, pasiūlė priimti 5 asmenis į valstybės finansuojamas vietas.

Papildomas 20 valstybės finansuojamų medicinos rezidentūros studijų vietų pasiūlyta paskirstyti, atliepiant visus Ekspertų tarybos siūlymus, šioms medicinos rezidentūros programoms: akušerijai ir ginekologijai (1), anesteziologijai ir reanimatologijai (1), kardiologijai (2), neurologijai (3), oftalmologijai (2), skubiajai medicinai (2), šeimos medicinai (5), vaikų ir paauglių psichiatrijai (2), vidaus ligoms (2).

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Viduriavimo ir vidurių užkietėjimo atmintinė: kaip elgtis sutrikus tuštinimuisi?
Kiek kartų per dieną keliaujame į tualetą ir kiek laiko jame praleidžiame; kokia yra išmatų konsistencija bei spalva; ka...
Dr. V. Sidorovas: „Odos vėžį įveikti įmanoma ir sulaukus garbaus amžiaus"
Odos vėžį gydantys specialistai pastebi, kad daugelis žmonių bijo išgirsti vėžio diagnozę, ir tai dažnai tampa pagrindin...
Tėvai ir vaikai. Tarp kontrolės ir liberalumo
„Man tėvai neleidžia“, – sako pradinukas draugams ir taip paaiškina, kad jis šioje situacijoje niekuo...
Dietistė atsakė, ar produktai be gliuteno yra geresni, ir pasidalijo receptų idėjomis
Miltai, makaronai ir kruopos – vieni dažniausių produktų virtuvėje, be kurių neapsieinama ruošiant įvairius patiek...
Žąsies oda – liga, apie kurią ne visi drįsta šnekėti: kaip ją gydyti?
Keratosis pilaris, dar kitaip vadinama žąsies oda, yra lėtinė odos būklė, pasireiškianti mažais, šiurkščiais gumbeliais,...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų