Pirmadienis, 2025.04.14
Reklama

Odos šveitimas - nepelnytai praleidžiama grožio procedūra

Šaltinis: vlmedicina | 2020-07-19 00:05:05

Odos šveitimą galima prilyginti pagalbinei procedūrai, kuri padidina kitų priemonių efektyvumą. Nušveista oda geriau įsisavina kitas kūno priežiūros priemones. Odos šveitiklį savo grožio lentynėlėje verta turėti ir tiems, kurie svajoja apie lygų ir ilgiau išliekantį įdegį.

© Pixabay.com

Norintys išpuoselėtos odos turėtų nepraleisti ne tik drėkinimo, bet šveitimo procedūrų. „Eurovaistinės internete“ konsultantė Orinta Ramanauskaitė pranešime žiniasklaidai sako, kad kūno šveitimas – odos būklę gerinanti grožio procedūra.

„Nušveitus odą, kremuose esančios veikliosios medžiagos geriau įsisavinamos ir lengviau patenka į gilesnius odos sluoksnius, todėl tai naudinga sprendžiant odos problemas tokias kaip strijos, celiulitas, prarastas odos elastingumas ir stangrumas, odos šiurkštumas, šerpetojimas, pigmentacija“, – sako specialistė.

Atliekant kūno šveitimą gerinama odos struktūra – oda tampa lygesnė, minkštesnė, švelnesnė, spartėja naujų ląstelių gamyba, ši procedūra padeda aktyvinti limfinę sistemą, skatina toksinų šalinimą bei gerina kraujotaką.

Vasarą norintys lygesnio įdegio, taip pat turėtų skirti dėmesio kūno šveitimui. „Nušveitus kūną, nuo odos paviršiaus pašalinamos suragėjusios, negyvos raginės odos ląstelės, todėl įdegis atrodo tolygesnis ir išlieka ilgiau“, – patikina specialistė.

Kassavaitinis ritualas

Specialistė rekomenduoja kūno šveitimą atlikti 1–2 kartus per savaitę. Tačiau svarbu atsižvelgti į odos tipą ir būklę, pavyzdžiui, jei oda yra sausa, kūno šveitimą rekomenduojama atlikti ne dažniau kaip kartą per savaitę, antraip galite pažeisti odos apsauginę plėvelę.

Odos šveitimą rekomenduojama atlikti vakare prieš einant miegoti, kadangi naktį vyksta odos regeneracijos procesai, oda atsinaujina, todėl po šveitimo užtepus kūno kremą efektyviau bus įsisavinamos veikliosios medžiagos ir poveikis bus labiau pastebimas. Odos šveitiklių nepatariama naudoti esant odos vientisumo pažeidimams, nudegus saulėje, pasireiškus alerginėms reakcijoms, dermatitui, nėštumo metu.

O. Ramanauskaitė rekomenduoja rinktis kosmetinius kūno šveitiklius, nes jų sudėtyje yra biologiškai aktyvių medžiagų, kurios gali prasiskverbti į gilesnius odos sluoksnius ir efektyviau nušveisti kūno odą, suaktyvinti mikrocirkuliacijos ir regeneracijos mechanizmus bei pašalinti iš organizmo toksinus.

Nors dalis žmonių vertina natūralius kūno šveitiklius, tačiau specialistė atkreipia dėmesį, kad natūralios priemonės gali sukelti alergines reakcijas, užkimšti poras, jautresnę odą gali sudirginti.

Po atlikto kūno šveitimo rekomenduojama naudoti drėkinamuosius kremus, taip pat 24 valandas nebūti tiesioginiuose saulės spinduliuose, naudoti apsauginius kremus, kurie saugo nuo kenksmingų UV spindulių.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sterilizacija – nematomas, bet svarbus žingsnis rūpinantis pacientų saugumu
Ar kada susimąstėte, kas nutinka su medicinos priemonėmis po operacijos, procedūros ar tyrimo? Pavyzdžiui, kaip paruošia...
Fiksuoti dantų protezai: sprendimas, keičiantis ne tik šypseną, bet ir gyvenimą
Dantų netekimas – ne tik estetinė, bet ir funkcinė bei psichologinė problema, su kuria susiduria daugybė žmonių. N...
Už ekrano – spąstai vaikams, kurių nematome: ko imtis jau dabar?
Reaguodama į pastaruoju metu viešai nuskambėjusius skaudžius įvykius dėl vaikų savižalos ar net mirties atvejų, Sveikato...
Patinimas, diskomfortas, spaudimas – ar tai išvarža?
Su pilvo išvaržomis susiduria įvairaus amžiaus žmonės, dažniausiai – rūkantieji. Įprastai pilvo išvarža staigaus s...
Vilniuje – pirmoji storosios žarnos naviko endoskopinė operacija
Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje atlikta pirmoji sostinėje sudėtinga endoskopinė operacija, kurios metu jaunai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų