Pirmadienis, 2024.12.16
Reklama

Oksfordo universiteto studentas Kaune mokėsi priimti gimdymus

Karolina Marcinkevičiūtė | 2015-05-08 12:25:41

Iš Lietuvos kilę dr. Karolis Bauža ir Tumas Beinortas studijuoja Oksfordo universitete (Anglija), tačiau Lietuvoje yra vis dažnesni svečiai. Neseniai vykusios viešnagės metu kolegos sėmėsi teorinių žinių, praktinių įgūdžių bei toliau tęsia bendradarbiavimą, kurdami naujus projektus, sujungsiančius Oksfordą ir Kauną.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninės Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovės profesorės Rūtos Nadišauskienės nuomone, nuolatos jaunėjančiame klinikos kolektyve visada smagu išvysti jaunus ir siekiančius tobulėti žmones. Žinoma gydytoja tiki, jog didžiajai daliai pedagogų yra smagu matyti savo mokinių tobulėjimo kelią.

„Pirmieji du lietuviai iš Oksfordo atliko pusę savo akušerijos ir ginekologijos ciklo Lietuvoje. Nauda, be abejonės, buvo abipusė. Vieni iš kitų pasisėmėme nemažai patirties. Ypač daug diskutavome apie paciento ir gydytojo bendravimą“, - kalbėjo profesorė.

Karolis Bauža
Karolis Bauža. Linos Pankratjevaitės nuotr.

Karolis stebėjo OSKE (objektyuvaus struktūrinio klinikinio egzamino, - aut.past.) tipo akušerijos – ginekologijos ir neonatologijos ciklo egzamino eigą. Būsimas mokslininkas pastebėjo, jog studentams buvo labai sunku ir neįprasta bendrauti su pacientę vaidinusia bendramoksle. Aiškindami diagnozę ir siūlomą gydymą studentai vartoja daug pacientui nesuprantamų terminų. Oksforde taikoma kitokia praktika. Čia bendravimo su pacientais technikos mokomasi jau nuo pirmųjų kursų.

Prof. R. Nadišauskienės nuomone, gydytojo darbe tinkamas bendravimas su pacientais yra vienas svarbiausių uždavinių. Juk gydytojo pareiga yra ne tik ištirti ligonį, nustatyti diagnozę, gydyti medikamentais ar chirurginiu būdu. „Net ir besirinkdami savo profesiją žinome, kad mūsų misija yra padėti žmonėms, gydyti juos. Nuoširdus bendravimas, gebėjimas suprantamai kalbėti su pacietu ir jo artimaisiais bei mokėjimas profesionaliai pasakyti ne tik gerą, bet ir blogą žinią - nepamainomi. Tačiau Lietuvoje tai kol kas yra paliekama kiekvieno mediko savimonei“, – pridūrė klinikos vadovė.

Pats dr. K. Bauža į Oksfordą grįžo pakilios nuotaikos. „Ši ciklo dalis buvo itin naudinga. Man pavyko ne tik nemažai išmokti, bet ir pamatyti tikrąją klinikos virtuvę. Pamačiau, jog klinikoje gydytojai dirba puikiai“, - gerų žodžių Akušerijos ir ginekologijos klinikos kolektyvui negailėjo Oksfordo universiteto studentas.

Daugiausiai laiko Karolis praleido dirbdamas gimdymo skyriuje. Pacientėms sutikus jis dalyvavo gimdymuose. Anot pašnekovo, praktikos metu pasitaikė ir ne vienas komplikuotas gimdymas, tačiau akušerių ir ginekologų dėka, tiek mamos, tiek ir mažyliai jautėsi puikiai. „Išmokau vertinti priešgimdyvinę moters bei vaisiaus būklę, tirti vaisių nėštumo metu, bendrauti su pacientėmis gimdymo bei konsultacijų metu“, - įgytas patirtis vardijo iš Lietuvos kilęs gydytojas.

Kaip vieną vertingiausių patirčių jis įvardijo galimybę dirbti Hybrid Lab simuliacijų kambaryje. Čia klinikos gydytojai ir studentai gali išbandyti save greitai vertindami kritinės būklės pacientus, praktikuodami rečiau pasitaikančius atvejus. Visa tai padeda sumažinti gydytojo klaidos tikimybę.

„Noriu tapti akademinės medicinos dalimi, o tai reiškia net tris darbus viename: klinikinį, mokslinį ir pedagoginį. Oksforde sutinku gydytojų, kurie klinikine praktika užsiima vieną ar du kartus per savaitę, o visą likusį laiką skiria moksliniams tyrimams. Ateityje norėčiau dirbti regeneracinės medicinos srityje“, – sakė profesoriaus laipsnio sieksiantis pašnekovas.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Lytiškumo ugdymas: su vaikais kalbėkime natūraliai
„Mama, tėti, o kaip aš atsiradau?“ – tai klausimas, anksčiau ar vėliau nuskambantis kiekvienuose namuo...
5 geriausi vitaminai nuo plaukų slinkimo
Gražūs plaukai – yra svarbu tiek moterims, tiek vyrams. Ypač dažna problema yra plaukų slinkimas ir nors tai &ndas...
Apledėjusi kelio danga: kas gali apsaugoti vairuotojus ir pėsčiuosius
Plikledis kelyje sukuria pavojingas situacijas, kurios dažnai baigiasi automobilio slydimu. Deja, šių vairavimo aplinkyb...
Psichologė apie savęs ir savo vietos paieškas paauglystėje
Sunku su tais paaugliais – teiginys, kurį priimame kaip aksiomą. Auklėti paauglį – tėvystės egzaminas, mokyt...
Nuolatinius dubens skausmus kenčiančioms moterims – efektyvus gydymo sprendimas
Dubens pilnakraujystės sindromas (DPS) – dažnas moterų sveikatos sutrikimas, galintis reikšmingai pabloginti jų sa...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų