Pirmadienis, 2025.04.14
Reklama

Organizmui trūksta magnio? Lengvi šios problemos sprendimo būdai

Šaltinis: Delfi | 2017-08-27 00:02:57

Yra žinoma, kad magnis mažina galvos skausmą, nerimą ir netgi pažaboja cukraus troškimą, tačiau moksliniai tyrimai rodo, kad 68 procentams žmonių šio būtino mineralo stinga.

Salotos. © VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Laimei, yra keletas paprastų gudrybių, kaip padidinti jo kiekį, rašo womenshealthmag.com. JAV Sveikatos ir socialinio aprūpinimo departamentas netgi įtraukė magnį į maistinių medžiagų, kurių nepakankamas vartojimas kelia susirūpinimą, sąrašą. Mitybos specialistė Ariane Hundt teigia, kad magnis yra vienas iš neapdainuotų mitybos herojų. Kartu su kalciu jis yra viena pagrindinių maistinių medžiagų, užtikrinančių bet kokią ląstelių veiklą.

Deja, mūsų organizmas pats magnio pasigaminti negali. Mes turime kasdien jį gauti su maistu ir gėrimais, arba rasti kitą būdą, kaip patenkinti kasdienį 310-320 miligramų moterims ir 400-420 miligramų vyrams poreikį.

„Magnis dažnai pražiūrimas, nors dauguma žmonių jo gauna nepakankamai, – teigia A. Hundt. – Stresas gali sumažinti magnio kiekį, o tai gali sukelti padidėjusį kraujospūdį ir pagreitinti streso hormonų adrenalino ir kortizolio gamybą.“

Pasak mitybos specialistės, tinkamas magnio kiekis taip pat svarbus reguliariam virškinimui, raumenų aktyvavimui ir energijos gamybai. Jis netgi veikia serotonino gamybą, o šis neuromediatorius yra atsakingas už subalansuotą nuotaiką.

Štai keturi paprasti būdai, kaip užtikrinti, kad jums netrūktų magnio.

Pakeiskite savo užkandžiavimo įpročius

Dietologė ir „Nutritious Life“ įkūrėja Keri Glassman teigia, kad jos pamėgtas magnio gavimo būdas yra senamadiškas: kada įmanoma, į savo mitybą įtraukti tamsiai žalios spalvos žalumynus, tokius kaip špinatai, lapiniai kopūstai ir lapiniai burokėliai. Taip pat galima valgyti brokolius, moliūgus, riešutus (ypač migdolus), pupeles, taipogi vartoti kakavos miltelius. Būtų labai gerai, jeigu daug magnio turinčius produktus įtrauktumėte į savo reguliarią mitybą.

„Migdolai yra mano mėgstamiausias popietės užkandis, – prisipažįsta K. Glassman. – Tačiau kai man kyla abejonių, apsidrausdama vartoju magnį kaip papildą. Dažnai geriu papildus prieš pat miegą.“

Pakeiskite savo mineralinį vandenį

Jeigu jums patinka gazuotas vanduo, egzistuoja lengvas padidinto magnio kiekio gavimo būdas. Patikrinkite savo mėgstamiausią mineralinį vandenį, ar jo sudėtyje yra magnio. Kai kurių rūšių mineralinis vanduo gali užtikrinti didelį kalcio ir magnio paros normos kiekį.

Rinkitės papildus su magniu

Geros savijautos specialistas Jeremy Wolfas teigia, kad pagrindinis magnis piliulės formos būti negali – jis turi būti susietas su kita medžiaga, kurį jį stabilizuoja.

„Didžiausias skirtumas magnio papilduose slypi ne pačiame magnyje, o komplekse, prie kurio magnis prijungtas, – tikina specialistas. – Magnio pasisavinimas su įvairių formų papildais skiriasi, o kai kurios molekulės, prie kurių magnis prijungtas, turi savą funkciją organizme.“

Populiariausi rekomenduojami variantai yra magnio citratas, magnio gliukonatas ir magnio laktatas. J. Wolfas spėja, kad magnio glicinatas yra yra viena geriausiai absorbuojamų formų, taip pat ją lengvai toleruoja skrandis.

Tačiau prieš pradėdami magnio papildų vartojimą turite pasitarti su savo gydytoju. Be to, mokslininkai iš Merilando universiteto Medicinos centro rekomenduoja prie kasdien vartojamų magnio papildų pridėti B grupės vitaminų kompleksą arba multivitaminus, kuriuose yra B grupės vitaminų, nes vitamino B6 kiekis organizme apsprendžia, kaip ląstelės pasisavins magnį.

Įšokite į karštą vonią

Pastaruoju metu magnio galima aptikti įvairiuose grožio produktuose, pavyzdžiui, dezodorante, tačiau ar išties įmanoma absorbuoti šią medžiagą per odą? Mokslas teigia, kad taip. Vis dėlto, negalima pasikliauti vien šiuo metodu, nes absorbavimas yra minimalus ir nepatikimas būdas. Kaip teigia Merilando universiteto Medicinos centro specialistai, per odą iki tam tikro lygio gali būti absorbuojamas magnio sulfatas arba „Epsom“ druskos.

Šalia magnio suvartojimo didinimo šis metodas gali labai padėti tais atvejais, kai reikia mažinti patinimą, uždegimą, raumenų skausmus. Be to, tai tiesiog malonus jausmas.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: magnis
Kategorijos: Sveikata be vaistų
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sterilizacija – nematomas, bet svarbus žingsnis rūpinantis pacientų saugumu
Ar kada susimąstėte, kas nutinka su medicinos priemonėmis po operacijos, procedūros ar tyrimo? Pavyzdžiui, kaip paruošia...
Fiksuoti dantų protezai: sprendimas, keičiantis ne tik šypseną, bet ir gyvenimą
Dantų netekimas – ne tik estetinė, bet ir funkcinė bei psichologinė problema, su kuria susiduria daugybė žmonių. N...
Už ekrano – spąstai vaikams, kurių nematome: ko imtis jau dabar?
Reaguodama į pastaruoju metu viešai nuskambėjusius skaudžius įvykius dėl vaikų savižalos ar net mirties atvejų, Sveikato...
Patinimas, diskomfortas, spaudimas – ar tai išvarža?
Su pilvo išvaržomis susiduria įvairaus amžiaus žmonės, dažniausiai – rūkantieji. Įprastai pilvo išvarža staigaus s...
Vilniuje – pirmoji storosios žarnos naviko endoskopinė operacija
Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje atlikta pirmoji sostinėje sudėtinga endoskopinė operacija, kurios metu jaunai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų