Trečiadienis, 2025.01.15
Reklama

Ką daryti, kad ateinantis ruduo nepakenktų plaukams?

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2024-09-06 16:28:25

Rudens orai dėl pakitusios temperatūros, drėgmės ir kitų aplinkos veiksnių pokyčių gali turėti įvairų poveikį plaukams: dažnai tenka dorotis su išsausėjusiais, besielektrinančiais ar slenkančiais plaukais. Gydytoja dermatovenerologė–trichologė Laura Tautvydaitė teigia, kad tokiu metu ypač svarbu tinkamai prižiūrėti plaukus, tad reikėtų atidžiai skaityti kondicionieriaus naudojimo instrukciją bei rinktis šampūną ne pagal plaukų problemą, o tą, kuris atitinka galvos odos tipą.

Mergina ilgais plaukais
Rudens orai nepalankūs plaukų sveikatai / Pexels.com

Taip pat prekybos tinklo „Rimi“ viešųjų ryšių ir korporatyvinės atsakomybės vadovė Eglė Krasauskienė pastebi, kad rudenį padidėja pirkėjų susidomėjimas populiariais užsienio bei lietuviškos kosmetikos gamintojų prekių ženklais. Ne išimtis – ir produktai plaukams, tad verta pasinaudoti puikia proga, nes iki rugsėjo 23 d. „Rimi“ vyksta „Grožio šventė“: daugelio pamėgtas kosmetikos ir higienos priemones bus galima įsigyti iki 50 proc. pigiau.

Sveiki plaukai priklauso ne tik nuo priežiūros priemonių

Gydytoja dermatovenerologė–trichologė Laura Tautvydaitė pastebi, kad rudenį dažnai skundžiamasi šiurkščiais, sausais, besielektrinančiais plaukais, kurių galiukai nušiurę ir suskilinėję.

„Rudens orai – tikrai ne patys dėkingiausi plaukų sveikatai. Žinoma, tai yra tik išorinių veiksnių poveikis: drėgmė, šaltis, žvarbus vėjas. Reikėtų turėti mintyje, kad net ir brangiausios plaukų priemonės nepadės, jei nėra atsižvelgiama į mitybą bei patiriama daug streso. Be to, svarbu ir kiti aspektai: pavyzdžiui, rudenį, saugodami ilgesnius plaukus nuo plaikstančio ir veliančio vėjo, juos surišame. Tačiau reikėtų žinoti, kad jei tai daroma per dažnai ar per stipriai, kenkiame savo plaukams“, – perspėja L. Tautvydaitė.

Šampūnas – galvos odai, o ne plaukams

Gydytoja rekomenduoja gerai apgalvoti priemones, kurios naudojamos plaukų priežiūrai: dažnai žmonės šampūną linkę rinktis ne pagal jo paskirtį bei pamirštama atidžiau perskaityti naudojimo instrukcijas, nurodytas ant kondicionieriaus buteliuko ar plaukų kaukės indelio – tad plaukai ir toliau lieka problematiški.

„Primenu – šampūnas yra skirtas galvos odai ir jį rinktis reikia pagal savo galvos odos tipą. Dažnai susiduriu su situacija, kai žmogaus oda būna linkusi itin riebaluotis, o plaukai yra sausi ir dar dažyti. Tokiu atveju reikėtų įsigyti šampūną, skirtą riebiai galvos odai, o ne sausiems plaukams. Be to, paprastai kondicionierius ir kaukė būna tepami ne ant varvančių, o rankšluosčiu nusausintų plaukų. Manau, kad geras pasirinkimas – paliekami kondicionieriai, kurie taip pat saugo plaukus nuo karščio, kai juos džioviname ar formuojame specialiomis plaukų garbanojimo ar tiesinimo žnyplėmis. O jei neturime didesnių plaukų ar galvos odos problemų, užtenka tik šampūno ir kondicionieriaus (arba kaukės)“, – aiškina gydytoja dermatovenerologė–trichologė.

Sezoninis plaukų slinkimas – normalus reiškinys

Kai kurie žmonės rudenį gali pastebėti padidėjusį plaukų slinkimą: tai vadinamas sezoninis plaukų slinkimas, kuris yra natūralus reiškinys, susijęs su dienos šviesos ir temperatūros pokyčiais. Gydytoja L. Tautvydaitė teigia, kad nors paprastai toks reiškinys – laikinas, kai kuriems žmonėms gali kelti nerimą.

„Sezonų kaitos metu, dažniausiai plaukai slenka ne itin gausiai ir iki kelių mėnesių, tad apimties sumažėjimo pasijausti neturėtų. Vis dėlto, jeigu jaučiate, kad jų iškrenta tikrai daugiau nei įprastai bei mažėja plaukų apimtis, verta pasikonsultuoti su specialistais. Bendrai sezoninio plaukų slinkimo metu rekomenduočiau naudoti į galvos odą įtrinamą serumą, kuris stimuliuoja plaukų folikulus“, – pataria gydytoja L. Tautvydaitė.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Vaikų odos nudegimai: ką svarbu žinoti kiekvienam tėvui?
Vaikų odos nudegimai – tai vienos iš skaudžiausių traumų, kurios dažniausiai įvyksta netikėtai ir greitai, ypač pi...
Kas penktas lietuvis patiria nemigą: ar tai susiję su naršymu socialiniuose tinkluose?
Jau seniai praėjo jūsų miego metas, tačiau vis dar naršote socialiniuose tinkluose, peržiūrėdami vieną įrašą po kito. Ga...
Gyvenimas be streso: kaip efektyviai įveikti įtampą?
Stresas – neatsiejama mūsų kasdienybės dalis, kurio perteklius sutrikdo fizinę ir emocinę gerovę. Dažnai pasikarto...
Pasibaigusio galiojimo vaistai – pavojus ir aplinkai: kaip taisyklingai juos rūšiuoti?
Per praėjusius metus į „Eurovaistinę" gyventojai atnešė 11,5 tonos naudojimui netinkamų vaistų. Nors šis...
Nuo paraiškos iki paciento: kompensuojamųjų vaistų kelias Lietuvoje
Kasmet sukuriama naujų vaistų toms ligoms, kurios jau yra gydomos vaistiniais preparatais, ir toms, kurios anksčiau netu...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų