Klausimas. Tyriausi pas kardiologą, atlikau krūvio testą, echoskopavo. Išvada: sveikas. Tačiau dažnai jaučiu padažnėjusį širdies plakimą. Kiek žinau, sveikas žmogus savo širdies neturi jausti. Pasitaiko ir permušimų, tačiau blogiausia – ritmo sutrikimas po fizinio krūvio (ilgesnio). Nuo vaikystės sportuoju, tačiau širdies ritmo sutrikimai prasidėjo pavasarį. Ilgiau žaidžiant krepšinį, dirbant fizinės jėgos reikalaujančius darbus prasideda ritmo sutrikimas. Ramybės būsenos (jau po fizinio krūvio) širdies pulsas pasiekia 120, tuomet pradedu krūtinėje jausti lyg virpėjimą, lyg širdis tuoj iššoks, jausmas, lyg atsikosėjus pagerės. Pasibaigus šitam jausmui širdis stabteli stipresniu dūžiu ir sulėtina pulsą, kuris vėl pradeda greitėti iki kito stabtelėjimo. Keletą kartų skubėjau į priimamąjį, bet medikai nieko nerado. Sakė, kad taip jaučiuosi nerviniu pagrindu. Vieną kartą padarė kraujo tyrimus ir pasakė, kad kalis ant ribos - 3,6, tačiau tai prasidėjo dar prieš kardiologo konsultaciją, kai kalio tyrimai buvo geri. Ką patartumėte? Rokas, 20 m.
Atsako V. Griniaus diagnostinio kabineto „Pulsas“ gydytojas kardiologas dr. Virgilijus Grinius
Kyla įtarimas, kad jūs savo širdį varginate per dideliu krūviu. Patarčiau sumažinti. Taip pat jums būna „permušimai“, arba ekstrasistolės, – priešlaikiniai širdies susitraukimai. Reikia tiksliai nustatyti jų rūšį, dažnumą ir kitus dalykus. Tai leistų padaryti širdies ritmo stebėjimas visą parą, arba Holterio monitoravimas. Vertėtų pasitikrinti ir skydliaukę. O gal blogai miegate ar vartojate daug kavos ar kitų stimuliatorių?
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.