Jau senokai įrodyta, kad kompiuteriniai žaidimai gali būti depresijos ir kitų psichologinių susirgimų priežastis, ypač vaikams ir jaunimui. Kiti tyrimai parodė ir kai kuriuos teigiamus efektus, socialinių ir kognityvinių funkcijų gerinimą.
Didžiojoje Britanijoje atliktame tyrime analizuota, kokį poveikį turi žaidimai ir jų trukmė įvairiems psichosocialiniams aspektams. Tyrime dalyvavo beveik 5000 vaikų ir paauglių nuo 10 iki 15 metų. Rezultatai parodė, kad vaikai ir paaugliai, kurie prie žaidimų konsolės ar kompiuterio praleidžia mažiau nei vieną valandą per dieną, yra labiau patenkinti gyvenimu, turi daugiau kontaktų ir mažiau emocinių problemų nei tie, kurie visiškai nežaidžia. Vidutiniškai ilgai (nuo 1 iki 3 valandų per dieną) žaidžiantiems vaikams nustatyti tiek teigiami, tiek neigiami efektai. Blogiausia situacija buvo tarp vaikų, kurie prie žaidimų praleisdavo daugiau nei 3 valandas per dieną. Jiems nustatyti elgesio, mąstymo ir socialinių santykių sutrikimai buvo didžiausi iš visų grupių.
Saikingas ar vidutiniškai aktyvus kompiuterinių žaidimų naudojimas nėra žalingas, piktnaudžiavimas turėtų būti gydomas, jei žaidimo trukmė ilgesnė nei 3 valandos per dieną, o saikingas mėgavimasis gali turėti teigiamą poveikį vaikams, - teigia tyrimo autoriai.
Šaltinis
Przybylski A et al., Pediatrics 2014, online first