Klausimas. Man nustatytas pėdos artritas. Neseniai padarytas ASO titras - 510. LOR gydytoja, pažiūrėjusi gerklę (kaip supratau, tonzilės kiek paraudusios), siunčia tonzilektomijai. Pūlinga angina nesu sirgusi niekada. Ir šiaip angina nelabai linkusi sirgti, daugiau kitomis virusinėmis ar peršalimo ligomis (gripai, sinusitas). Dantis tikrinu kas pusę metų.
Gal galima panaikinti paraudimą ir sumažinti ASO titrą pasiskiepijus, o gal antibiotikai kokie padėtų?
Ar gali gerklės paraudimas atsirast dėl kylančios skrandžio rūgšties?
Jūsų nuomone, ar yra didelis skirtumas tarp paprastos tonzilektomijos ir su koabliatorium? Esu girdėjusi nuomonę, kad didelio skirtumo nėra, nes rezultatas daugmaž panašus, tik skiriasi antgaliai, ir kad už koabliatorių dar reikia mokėt. Virginija, 37 m.
Atsako gydytojas otorinolaringologas Dainius Guzevičius
Vakcinos tik „supažindina“ organizmą su ligos sukėlėju ir tokiu būdu aktyvuojama imuninė sistema. Padidėjęs ASO titras kaip tik ir rodo, kad organizmo ir A grupės β hemolizinio streptokoko kontaktas jau įvykęs, kraujyje kaip tik ir nustatomi padidėję antikūnų rodikliai. Antibiotikai savo ruožtu visiškai sukėlėjo neeliminuoja, gydymo efektas priklauso ir nuo adekvataus imuninio atsako.
Gerklės paraudimas atsirasti dėl kylančios skrandžio rūgšties gali.
Didelio skirtumo tarp paprastos tonzilektomijos ir su koabliatorium neįžvelgčiau. Operuojant su kobliatoriumi stebimas kiek mažesnis kraujavimas operacijos metu, o tai palengvina chirurgo darbą. Rinkčiausi tą metodą, kuris patogesnis jus operuosiančiam chirurgui. Tada ir operacija praeina sklandžiau bei greičiau, ir narkozės laikas trumpesnis.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.