Grupė Seimo narių kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrę Rimantę Šalaševičiūtę, ragindami nepasirašyti įsakymo, kuriuo Lietuvoje būtų įteisintas medikamentinis abortas, ir pateikė klausimus, į kuriuos ji turėtų atsakyti Seimo posėdžio metu ateinantį antradienį, spalio 14 dieną.
Pabrėždami, kad klausimai, susiję su tautos ateitimi, negali būti sprendžiami neskaidriais būdais, Seimo nariai atkreipė dėmesį į faktus, rodančius, kad medikamentinio aborto įteisinimas vykdomas neskaidriai, nuslepiant nuo visuomenės su šiuo metodu susijusią didžiulę riziką pažeidžiamos pacientų grupės – nėščių moterų – sveikatai.
Ministrė R. Šalaševičiūtė prašoma paaiškinti, kodėl medikamentiniam abortui skirtas preparatas mifepristonas 2013 m. buvo registruotas Lietuvoje, nors mūsų šalyje nėra registruotas prostaglandinas, kurį būtina naudoti kartu; kodėl registruojant mifepristoną nebuvo įvertintas jo naudos ir rizikos santykis, lyginant su chirurginiu abortu, ir nepaisoma mokslinių duomenų, rodančių, kad medikamentinio aborto atveju žalingas poveikis sveikatai yra 4 kartus dažnesnis, o su juo susijusi moterų mirties rizika – 10 kartų didesnė; kodėl ignoruojamas faktas, kad po mifepristono naudojimo dažnai, net iki 20 procentų atvejų, t. y. kas penktai moteriai, prireikia ir chirurginės operacijos dėl neįvykusio, dalinio aborto, didelio kraujavimo ar išlikusio gyvo vaisiaus, o tokia dviguba intervencija kelia didelį nevaisingumo ir komplikacijų pavojų; kodėl Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos patvirtintuose preparato charakteristikų santraukoje ir pakuotės lapelyje pateikta neteisinga ir skirtinga informacija, pavojingai klaidinanti tiek pacientus, tiek medikus, ir ar tai neturėtų būti vertinama kaip klastojimas; kodėl ignoruojami duomenys, kad medikamentinis abortas susijęs su didesniu psichoemociniu stresu, kuris yra savižudybės rizikos veiksnys, o mifepristono naudojimas gali paskatinti ilgai besitęsiančius centrinės nervų sistemos, emocinius sutrikimus.
Iš viso ministrei pateikti 23 klausimai.
Seimo narių pasirašytas kreipimasis
Seimo Ryšių su visuomene skyrius