Sekmadienis, 2025.04.06
Reklama

Pasauline sensacija galinčiam tapti lietuviui Martynui Giruliui trūksta 207 tūkst. litų

pamarys.eu | 2014-02-26 10:20:27

Bioninės rankos laukiančiam lietuviui Martynui Giruliui iki svajonės išsipildymo trūksta daugiau kaip 200 tūkst. litų. Martyno ir visų jį palaikančiųjų tikslas pradeda  naują moderniausių technologijų  etapą, leidžiantį neįgaliam žmogui gyventi visavertį gyvenimą.

Martynas Girulis
pamarys.eu nuotr.

Martyno šeima šiomis dienomis sulaukė dviejų svarbių žinių. Austrijoje po savaitę trukusių treniruočių Vienos AKH ligoninės Medicinos universiteto laboratorijoje profesorius Oskar Asmann  Martynui pranešė, kad operacijų metų persodinti nervai funkcionuoja puikiai, todėl tikrai galima pritaikyti bioninę ranką. Ankstesnė operacija ir reabilitacija pavyko ir Martynas gali valdyti ir bionines rankos riešą, todėl kita žinia nebuvo tokia džiugi – pačios bioninės rankos kaina gerokai padidėjo, todėl dabar trūksta dar daugiau kaip 200 tūkst. litų, kad Martyno svajonė nebūti našta kitiems galėtų išsipildyti.

Bioninė ranka, kuri bus reikalinga Martynui dar šiemet, kainuoja 92 tūkst. eurų (317 tūkst. litų), Martyno Girulio paramos fonde šiuo metu sukaupta 72 tūkst. litų, Martyno šeima bioninei rankai jau paskyrė per 40 tūkst., gautų pardavus dalį turėto ūkio. Iki šiol operacijoms, konsultacijoms, reabilitacijai, apžiūroms jau išleista 113 600 litų.

Martynas ir jo šeima dėkoja visiems jau paaukojusiems ir šiuo metu aktyviai ieško įvairių finansavimo sprendimų, taip pat prašo pagalbos tiek žmonių, tiek įvairių įmonių bei organizacijų.

Kaip žinoma, Martynui Austrijos sostinėje Vienoje buvo atlikta raumenų persodinimo iš kojos į ranką operacija. Bioninės rankos laukiančiam Martynui Giruliui ji pavyko puikiai. Po to jaunuolis intensyviai dirbo treniruodamas ranką. Dabar jau likę du paskutiniai etapai - rankos dalies amputacija ir bionines rankos priderinimas. Preliminariai rankos amputacija yra numatyta balandžio pradžioje.

Martyno atvejis yra unikalus tuo, kad pirmą kartą bioninė ranka pritaikoma neįgaliam žmogui. Iki šiol bioninės rankos buvo transplantuotos keletui žmonių po rankų traumų, o Martynas niekada iki šiol nevaldė rankų ir jam tenka to mokytis nuo pradžių.

Bioninė ranka – naujausias medicininis išradimas. Specialūs davikliai fiksuoja elektromagnetinį lauką, kuris susidaro susitraukiant raumenims ir valdo bionines rankos variklius. Ji yra nuimama, vakare ją galima prijungti prie energijos šaltinio ir įkrauti, o ryte vėl pritvirtinti.

Martynas serga reta įgimta liga – artrogripoze. Liga yra pažeidusi jo pečių, alkūnių, riešų, čiurnų raumenis, juos paralyžiavo ir užkirto galimybę vaikščioti. Po daugybės operacijų vaikystėje vaikinas pradėjo valdyti kojas ir šiandien gali nueiti nemažus atstumus. Tačiau Martyno rankos liko bejėgės – savarankiškai jis neįstengia atlikti menkiausio darbelio, negali net pasirūpinti savimi. Paralyžiaus pažeistų Martyno rankų raumenys buvo labai silpni, todėl jam buvo persodinti raumenys nuo kojos.

Martyno tėvai, siekdami padėti vaikui, pardavė savo ūkį, tačiau lėšų operacijai trūko, todėl buvo įkurtas paramos fondas. Jo kontaktai:

Martyno Girulio paramos fondas

Adresas: Mokyklos g. 6, Mociškių k., Vilkyškių sen., Pagėgiai

Fondo kodas: 302744171

Banko sąskaita: LT797300010130920989

Daugiau informacijos apie Martyno ligą ir jo gyvenimą galima rasti internete www.martynofondas.lt. Bioninį protezą gamina https://www.ottobock.com.

Martyno mama Danguolė Girulienė, tel. 8 615 41714

pamarys.eu

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pirmą kartą Lietuvoje dar gimdoje esančiam vaisiui atskirtos amniono juostos
Gabrielė 25-ąją nėštumo savaitę Šiauliuose ultragarsinio tyrimo metu sužinojo, kad vaisiaus kojytė yra stipriai padidėju...
Sodininkystės sezonas: kokie pavojai slypi dirbant sode?
Gamtai bundant ir sužaliavus pirmiesiems augalams, sugrįžta ne tik malonumas laiką praleisti dirbant sode, bet ir pavoja...
Ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje ekstremalios situacijos atveju
Nerami geopolitinė padėtis skatina vis daugiau žmonių rūpintis savo saugumu. Viešojoje erdvėje diskutuojama apie būtinia...
Vaikai rinksis visavertį maistą, kai sveika mityba taps visos šeimos ritualu
Daugelis tėvų susiduria su iššūkiu – nevalgiu ar išrankiu vaiku, kuriam sunku įtikti. Tačiau būtent vaikystėje for...
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų